دانشگاه پورتسموث

در مورد این دانشگاه

دانشگاه پورتسموثدانشگاه پورتسموث در شهر پورتسموث در سواحل جنوبی انگلستان واقع شده است و شهری پرجنب ‌وجوش و بین‌المللی با برخی از بهترین آب ‌وهوای بریتانیا است . اکثر ساختمان های دانشگاه در قلب این شهر فشرده قرار دارند . هر چیزی که دانش آموزان نیاز دارند نزدیک است ، از جمل ه: چهار مایل ساحل زیبا . زندگی شبانه و سرگرمی عالی ؛ و اسکان . پورتسموث پذیرای 5200 دانشجوی بین المللی و اتحادیه اروپا از حدود 150 کشور است و در مجموع حدود 31000 دانشجو دارد .

اتحادیه دانشجویان دانشگاه پورتسموث 150 باشگاه و انجمن ورزشی را برای همه علایق ارائه می دهد ، بنابراین همیشه سرگرمی زیادی در محوطه دانشگاه وجود دارد . پورتسموث یکی از مقرون به صرفه ترین شهرهای بریتانیا برای دانشجویان است (NatWest Student Living Index 2020) . لندن فقط 90 دقیقه با آن فاصله دارد و کشتی‌ها مرتباً به اروپا می‌روند .

دانشگاه پورتسموث دارای رتبه پنج ستاره برای تدریس ، قابلیت استخدام ، بین المللی شدن ، امکانات ، هنر و فرهنگ و فراگیر بودن است (QS Top University Guide 2021).

با دوره های طراحی شده برای پاسخگویی به چالش های رقابتی بازار کار جهانی ، دانش آموزان به خوبی برای یک شغل موفق آماده خواهند شد . 94 درصد از دانشجویان پورتسموث پس از اتمام دوره خود مشغول به کار یا ادامه تحصیل هستند ( بررسی نتایج فارغ التحصیلان HESA که در سال 2019 انجام شد ) .

دانش‌آموزان دانشگاه پورتسموث می ‌توانند از میان صدها مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در حوزه تجارت انتخاب کنند . خلاقیت و فرهنگ ؛ علوم انسانی ; علوم پایه ؛ و تکنولوژی پورتسموث بر اشتغال ‌پذیرتر کردن دانش‌آموزان ، با موقعیت‌های کاری پولی ، یا فرصت‌هایی برای تمرین مهارت‌های خود در محیط‌های شبیه ‌سازی ‌شده مانند دادگاه ساختگی تمرکز می ‌کند . پیشرفت‌های تحقیقاتی اخیر در دانشگاه شامل توسعه یک آنزیم پلاستیک‌ خوار برای مقابله با آلودگی است .

دانش ‌آموزان می ‌توانند تجربه خود را با یادگیری زبان به صورت رایگان ، داوطلبانه یا تبادل با دانشگاه جهانی دیگر غنی کنند . خدمات مشاغل و اشتغال می تواند دانشجویان را به فرصت هایی از جمله کار پاره وقت در حین تحصیل و اولین شغل آنها پس از فارغ التحصیلی متصل کند .

رتبه بندی دانشگاه پورتسموث

 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط QS : 701
 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط Times : 501

چه خبر از تازه ها

دانشگاه پورتسموثدانشگاه پورتسموث در حال ساخت یک مرکز ورزشی عمومی جدید با ارزش 57 میلیون پوند است که در سال 2021 افتتاح می شود تا شما بتوانید بازی ، تمرین و رقابت کنید . امکانات فوق العاده مجموعه در پارک تاریخی شامل استخر شنای 25 متری 8 لاین، سوئیت تناسب اندام 175 ایستگاه، دیوار کوهنوردی ، شبیه ساز اسکی ، کافه و باغ محلی است . مجموعه ای از کلاس ها و دوره ها ، آموزش شخصی و عضویت بسیار مقرون به صرفه با مزایای عالی در دسترس خواهد بود .

مرکز ورزشی راولین یکی از سبزترین مراکز ورزشی بریتانیا خواهد بود که با هدف تولید کربن صفر خالص از طریق ایجاد انرژی های تجدیدپذیر ، به حداکثر رساندن زهکشی طبیعی و توسعه تنوع زیستی ، آماده است .

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه پورتسموث چقدر است ؟

 • متوسط هزینه سالانه تحصیل در مقطع Undergraduate : 16550 پوند
 • متوسط هزینه سالانه تحصیل در مقطع Postgraduate : 16550 پوند
 • متوسط هزینه زندگی سالانه : 9440 پوند
 • متوسط هزینه زندگی سالانه درون دانشگاهی : 5800 پوند

بورسیه و فاندینگ

انتظار می رود دانشجویان بین المللی در حین تحصیل در دانشگاه پورتسموث به طور کامل از خود حمایت کنند . قبل از اعطای ویزا برای ورود و تحصیل در انگلستان ، دانشجو باید مدرکی مبنی بر تامین مالی کافی ارائه دهد . با این حال ، این دانشگاه تعداد کمی از بورس های تحصیلی را منحصراً برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد :

بورسیه توسعه جهانی معاونت صدراعظم به شکل کاهش هزینه 1600 پوندی است که برای سال اول تحصیل اعمال می شود . به دانشجویان واجد شرایط از کشورهای منتخب به طور خودکار این بورسیه اعطا می شود .

بورسیه شایستگی آکادمیک جهانی صدراعظم به شکل کاهش هزینه 5000 پوندی است که برای سال اول تحصیل اعمال می شود . تعداد محدودی برای دانشجویان واجد شرایط از کشورهای منتخب موجود است . این بورسیه مبتنی بر شایستگی است .

واجد شرایط بودن بسته به دوره تحصیلی و ملیت متفاوت است . دانشجویان می توانند در مورد بورسیه های ارائه شده در وب سایت دانشگاه پورتسموث اطلاعات بیشتری کسب کنند . برخی از بورسیه های خارجی برای کمک به هزینه های مالی رفتن به دانشگاه در دسترس هستند . این موارد شامل موارد زیر است :

بورسیه های سانتاندر

بورسیه هایی که به صورت معافیت از هزینه ها هستند بر اساس شایستگی علمی اعطا می شوند . از کاندیداهای واجد شرایط ، با دریافت یک پیشنهاد بدون قید و شرط ، دعوت می شود برای بورسیه تحصیلی درخواست دهند .

بورسیه های Chevening

بورسیه های بسیار مورد تقاضا به دانشمندان برجسته با پتانسیل رهبری اعطا می شود . جوایز معمولاً برای مدرک کارشناسی ارشد یک ساله در هر موضوعی است .

بورسیه های مشترک المنافع

کمیسیون بورسیه های مشترک المنافع از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی و توسعه حرفه ای حمایت می کند .

بورسیه های عالی

بورسیه های عالی برای دانشجویان هند و چین در دسترس است و با مشارکت شورای بریتانیا ارائه می شود .

واجد شرایط بودن

الزامات ورود

دانشگاه پورتسموثدانشگاه پورتسموث دارای شرایط ورود به دوره خاص است ، با این حال دانشجویان باید شرایط اولیه را برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته باشند . شرایط ورود خاص در هر صفحه دوره به تفصیل آمده است . به عنوان یک راهنما ، برای تحصیل در سطح مدرک ، متقاضیان باید معادل موارد زیر را داشته باشند :

 • 2 یا 3 سطح خوب A (سطح پیشرفته GCE)
 • یا یک دوره شناخته شده Access/Foundation
 • یا مدرک بین المللی (حداقل نمره 24)
 • یا گواهی یا مدرک ملی EDEXCEL (BTEC) (نمایه شایستگی)
 • یا گواهی پایان دوره دبیرستان، اگر معادل استاندارد سطح A در نظر گرفته شود
 • برخی از دوره ها شرایط ورود بالاتری دارند، به خصوص در مواردی که توسط نهادهای حرفه ای به رسمیت شناخته شده باشند.

به عنوان یک راهنما ، برای درخواست های سطح کارشناسی ارشد دانشگاه پورتسموث ، متقاضیان باید موارد زیر را داشته باشند :

 • مدرک تحصیلی خوب در یک رشته یا معادل آن، یا
 • تجربه کاری مرتبط در زمینه مناسب

هر درخواست به صورت جداگانه در نظر گرفته می شود و عوامل بسیاری مانند بلوغ ، انگیزه و تجربه کاری در حمایت از درخواست در نظر گرفته می شود . درخواست از دانش آموزان با وضعیت پیشرفته برای ورود مستقیم به برنامه های پورتسموث استقبال می شود . دانش‌آموزان باید رونوشت‌های خود را (به زبان انگلیسی) همراه با فرم‌های درخواست خود ارسال کنند تا بتوان با توجه به شناخت مطالعه قبلی ارزیابی کرد .

دانش آموزان باید تسلط لازم را به زبان انگلیسی نشان دهند . به عنوان یک راهنمای کلی ، الزامات زبان انگلیسی زیر باید برآورده شود :

 • آیلتس 5.5 برای پایه
 • آیلتس 6.0 برای مقطع کارشناسی
 • آیلتس 6.0 تا 7.0 برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد

بسته به دوره دانشگاه پورتسموث ممکن است نمرات خاصی مورد نیاز باشد . دانش آموزانی که شرایط لازم زبان انگلیسی را ندارند ممکن است بتوانند از طریق برنامه مسیر کالج بین المللی پورتسموث (ICP) یا با تکمیل برنامه انگلیسی قبل از جلسه ما به دانشگاه دسترسی پیدا کنند . دانشجویان می توانند در وب سایت دانشگاه در مورد شرایط خاص کشور اطلاعات بیشتری کسب کنند .

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

گروه و دانشکدهاستادان متخصص پورتسموث سالها تجربه در تدریس و صنعت و اغلب در هر دو دارند . بسیاری از آنها همچنان در حرفه خود فعال هستند و از آنجایی که به طور مداوم دانش خود را توسعه می دهند ، همه چیزهای مرتبط و جدید را که باید بدانند به دانش آموزان آموزش می دهند تا بتوانند پس از فارغ التحصیلی به زمین بزنند .

اکثر تحقیقات پورتسموث به‌ عنوان « پیشرو جهان » و « به‌ عنوان عالی بین ‌المللی » توسط چارچوب تعالی پژوهشی (REF) رتبه ‌بندی می‌شوند که به‌ طور مستقل کیفیت تحقیقات در دانشگاه‌های بریتانیا را ارزیابی می ‌کند .

بسیاری از تحقیقات دانشگاه پورتسموث توسط همان افرادی انجام می شود که به دانش آموزان آموزش می دهند ، و بنابراین پیشرفت ها و اکتشافات انجام شده مستقیماً به دروس آنها وارد می شود . دانش آموزان به عنوان بخشی از مطالعات خود آخرین نظریه ها را بررسی می کنند و ایده های اصلی را توسعه می دهند . این همه کلاس‌ ها و کتاب‌ های درسی نیست ، در پورتسموث ، دانش‌آموزان همچنین می ‌توانند آنچه را که می ‌آموزند در محیط‌ های کاری شبیه‌سازی شده برجسته و فضاهای یادگیری به کار ببرند .

دانشجویان حقوق مهارت‌های خود را در یک دادگاه مشابه تمرین می‌کنند ، در حالی که دانشجویان رشته‌هایی مانند جرم‌  شناسی و مددکاری اجتماعی می ‌توانند کارشناس بودن را در یک پرونده حقوقی شبیه ‌سازی شده تجربه کنند .

دانش ‌آموزان می ‌توانند مهارت‌های خود را در جامعه محلی نیز به کار ببرند ، برای مثال دانشجویان دندان ‌پزشکی که بیماران NHS را در آکادمی دندان‌ پزشکی درمان می‌کنند . و دانش آموزان علوم ورزشی و ورزشی که دوره های مربیگری را در مدارس محلی برگزار می کنند .

پردیس و امکانات ایمنی دانشجو

دانشجویان به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته توسط تیم امنیت و نظارت پردیس دانشگاه پشتیبانی می شوند ، که برای اطمینان از تحصیل دانشجویان در یک محیط امن تلاش می کنند . این تیم به صورت 24 ساعته در طول سال برای موارد اضطراری و غیر اضطراری در دسترس است . همچنین در اکثر ساختمان ها و سالن های دانشگاه دوربین های مدار بسته وجود دارد که در طول روز توسط ماموران امنیتی نظارت می شود .

دانشگاه پورتسموث از افسر رابط پلیس دانشگاه خود بهره می برد . دانش آموزانی که قربانی جرم شده اند می توانند برای پشتیبانی به افسر پلیس گزارش دهند . افسر همچنین برای ملاقات در یک سرویس هفتگی در محوطه دانشگاه در دسترس است .

StudentWatch برنامه ای است که هدف آن بهبود ایمنی و آگاهی دانش آموزان است . این طرح یک ابتکار مشترک با پلیس همپشایر و دانشگاه است . داوطلبان دانشجو نقطه تماسی برای دانش‌آموزانی هستند که نگرانی ‌های ایمنی دارند و می ‌توانند در مورد همسایه خوب بودن ، علامت‌گذاری اموال شما ، توصیه‌های ایمنی آتش‌ سوزی ، احساس خیابان و حفاظت از اموال ، پشتیبانی و مشاوره ارائه دهند .

امکانات

امکاناتپورتسموث امکانات عالی از جمله داروخانه نمونه ، دادگاه ، خانه پزشکی قانونی ، استودیوهای خلاقانه ، استودیوهای تلویزیون و آزمایشگاه های پیشرفته را ارائه می دهد . یادگیری در پورتسموث بسیار بیشتر از تئاترهای سخنرانی است . برای بسیاری از دوره ها ، دانش آموزان در محیط های یادگیری واقعی مانند دادگاه یا داروخانه کار می کنند . این محیط های شبیه سازی شده تمرکز حرفه ای قوی دوره ها را نشان می دهد و فراگیران را برای اشتغال آماده می کند .

به عنوان یک پردیس شهری ، تمام امکانات آموزشی و بیشتر اقامتگاه ها در مرکز پورتسموث قرار دارند . پردیس از بیش از 40 ساختمان با فضاهای چمن سبز و مناطق مشترک مانند کافه ها و مغازه ها تشکیل شده است .

همه دانشجویان جدید الورود دانشگاه پورتسموث در سال اول اقامت تضمینی دارند ، به این معنی که آنها در مرکز شهر یا در کنار دریا زندگی خواهند کرد . طیف وسیعی از گزینه‌های اقامتی وجود دارد که از جمله می‌توان به حمام یا حمام مشترک و آپارتمان‌های تک‌جنس یا مختلط اشاره کرد .

دانشجویان به Wi-Fi رایگان و استفاده از هزاران رایانه شخصی و لپ تاپ در سراسر محوطه دانشگاه و کتابخانه دسترسی دارند . این کتابخانه در طول ترم 24/7 باز است و دسترسی به صدها هزار کتاب ، کتاب الکترونیکی و مجلات را با دسترسی آنلاین گسترده به منابع فراهم می کند .

منبع : www.port.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]