دانشگاه چستر انگلستاندانشگاه چستر انگلستان

در مورد این دانشگاه

دانشگاه چستر یکی از باسابقه ترین ارائه دهندگان آموزش عالی در بریتانیا است که اخیراً ۱۸۳مین سال تدریس خود را جشن گرفته است. این دانشگاه که در ابتدا در یک پردیس در چستر مستقر بود، اکنون بیش از 200 برنامه افتخاری و ترکیبی را در چندین سایت تخصصی در چستر، شروسبری و وارینگتون ارائه می دهد.

در طول سال‌ها، دانشگاه چستر یک جامعه دانشجویی پر جنب و جوش، متنوع و حامی برای دانشجویان بین‌المللی در سراسر جهان با بیش از 14000 نفر از 115+ کشور ایجاد کرده است. در سال 2022، دانشگاه چستر در جوایز انتخاب دانشجویی WhatUni در بین 10 دانشگاه برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی قرار گرفت. این قدردانی فوق‌العاده به لطف بررسی‌های دانشجویان و تلاش دانشگاه برای ارائه یک تجربه آموزشی و فرهنگی متحول کننده زندگی آنها بود.

دوره‌ها بر یادگیری عملی تأکید دارند، دانش‌آموزان را تشویق می‌کنند تا مهارت‌های قابل انتقال را ایجاد کنند، و همچنین چشم‌اندازها را از طریق مشاغل صنعتی یا فرصت‌های خارج از کشور افزایش می‌دهند.

این دانشگاه به نرخ بالای اشتغال فارغ التحصیلان 91.7 درصدی خود می بالد و تعداد زیادی از دانشجویان ظرف شش ماه پس از فارغ التحصیلی، شغل پیدا می کنند یا به ادامه تحصیل می رسند.

طیف وسیعی از حمایت های مالی در تمام سطوح تحصیلی در دانشگاه چستر به دانشجویان ارائه می شود. این شامل بورس های تحصیلی سخاوتمندانه بین المللی و مبتنی بر شایستگی می شود که کاهش قابل توجهی در هزینه های شهریه سرفصل منتشر شده ایجاد می کند.

شهر چستر خود استانداردهای مدرن زندگی را با تاریخ و فرهنگ غنی و پر جنب و جوش ترکیب می کند. چستر که یکی از هشت شهر میراث بریتانیا در جهان است، هر سال پذیرای بیش از هشت میلیون گردشگر است.

چستر دارای بزرگترین آمفی تئاتر رومی در بریتانیا، کامل ترین دیوارهای شهر و کلیسای جامع 1000 ساله مملو از زیبایی و میراث است . همچنین به خوبی به بقیه بریتانیا متصل است، لیورپول و منچستر کمتر از یک ساعت با لندن و لندن تنها دو ساعت با قطار فاصله دارند.

رتبه بندی دانشگاه چستر

سیستم رتبه بندی تایمز

 • سال 2023 : 1201
 • سال 2022 : 1201
 • سال 2021 : 1001

کمک هزینه تحصیلی و پشتیبانی دانشجویی

دانشگاه چستر بورسیه های بین المللی سخاوتمندانه و مبتنی بر شایستگی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

برخی از گزینه های بودجه موجود عبارتند از:

بورسیه های بین المللی: بورسیه های بین المللی و مبتنی بر شایستگی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ، که کاهش قابل توجهی را در شهریه سرفصل منتشر شده ایجاد می کند.

بورس تحصیلی بین المللی فارغ التحصیلان: دانشجویان فعلی بین المللی در مقطع کارشناسی چستر در صورت پیشرفت در برنامه تحصیلات تکمیلی دانشگاه چستر واجد شرایط دریافت بورسیه بین المللی شایستگی فارغ التحصیلان هستند.

هنگامی که درخواست آنها بررسی شود، متقاضیان به طور خودکار برای این بورسیه ها در نظر گرفته می شوند.

اعطای این بورسیه ها با توجه به دستاوردهای تحصیلی یا پتانسیل یک دانش آموز و همچنین کشور مبدأ آنها – یا ترکیبی از هر دو خواهد بود.

خدمات دانشجویی

تحصیل در انگلستان به عنوان یک دانشجوی بین المللی می تواند یک تغییر چالش برانگیز باشد. خوشبختانه، دانشجویان دانشگاه چستر دسترسی کاملا رایگان به خدمات پشتیبانی جامع و برنده جوایز دارند.

تیم خدمات دانشجویی دانشگاه اطلاعات و مشاوره های زیادی را از طریق خدمات متنوعی از جمله حمایت از رفاه و سلامت روان، ارائه ناتوانی و مشمولیت و مشاوره مالی ارائه می دهد.

به همه دانشجویان بین المللی یک برنامه مقدماتی از تیم تجربه دانشجویی بین المللی ارائه می شود. این بسته حاوی اطلاعات قبل از ورود، جدول زمانی هفته خوش آمدگویی شامل رویدادهای خوش آمدگویی، همراه با راهنمایی در مورد راه اندازی حساب بانکی انگلستان، سازماندهی هرگونه ویزا، ثبت نام نزد پزشک و موارد دیگر است.

اتحادیه دانشجویان دانشگاه چستر (CSU) نقش کلیدی در حمایت از دانشجویان دارد. CSU نقش خود در نمایندگی همه دانشجویان را بسیار جدی انجام می دهد و با کارکنان دانشگاه همکاری نزدیکی می کند تا اطمینان حاصل شود که صدای دانشجویان شنیده می شود.

این اتحادیه همچنین دارای مجموعه‌ای از باشگاه‌ها و انجمن‌های ورزشی، از جمله انجمن دانشجویان بین‌المللی است. اینها فرصتی عالی برای دوست یابی و احساس بیشتر در خانه بودن در دانشگاه فراهم می کند.

گروه و دانشکده هاگروه و دانشکده ها

کیفیت تدریس

دانشگاه چستر به دلیل کیفیت بالای خود در تدریس، با زمینه های خاص برتر از جمله انتصاب، توسعه، و ارتقاء کارکنان آموزشی شناخته شده است.

کارکنان آموزشی این دانشگاه دارای تجربه بالایی در صنعت در زمینه های موضوعی خود هستند. بسیاری در خارج از کشور تدریس کرده‌اند و می‌توانند به طور مؤثر با دانش‌آموزان از هر زمینه‌ای ارتباط برقرار کنند.

ساختار بخش

این دانشگاه به سه دانشکده تقسیم شده است که هر کدام در ارائه تدریس با کیفیت بالا در رشته های مختلف دانشگاهی تخصص دارند. دانشکده ها عبارتند از:

 • دانشکده هنر، علوم انسانی و اجتماعی
 • دانشکده بهداشت، پزشکی و جامعه
 • دانشکده علوم، تجارت و شرکت

سازماندهی دانشکده های آن دانشگاه را قادر می سازد از ارتباطاتی که بین موضوعات و رشته ها وجود دارد بهره مند شود. این فرصت‌های همکاری بین بخش‌ها را فراهم می‌کند و به توسعه حوزه‌های جدید تخصص آموزشی و پژوهشی کمک می‌کند.

پردیس و امکانات

هر یک از پردیس های چستر به عنوان پایگاهی برای بخش های دانشگاهی خاص عمل می کند. این دانشگاه در حال حاضر دارای چهار پردیس در قلب چستر، با سایت های اضافی در وارینگتون و شروزبری مجاور است.

سایت های دانشگاه چستر

 • اکستون پارک – پردیس تاریخی اکستون پارک میزبان اکثر امکانات مرکزی دانشگاه است. این شامل نوار اتحادیه دانشجویان چستر (CSU)، طیف وسیعی از امکانات تفریحی و تناسب اندام داخلی و خارجی، و کتابخانه Seaborne است. از تنوع مراکز پذیرایی و محل اقامت دانشگاه نیز خبری نیست!
 • کوئینز پارک – کوئینز پارک مدرسه کسب و کار چستر برنده جایزه به همراه یک کتابخانه تخصصی کسب و کار، فضاهای مطالعه گروهی و خصوصی و مجموعه های کامپیوتری پیشرفته است.
 • Kingsway – پردیس مدرن Kingsway که به عنوان “پردیس خلاق” نیز شناخته می‌شود، انواع کارگاه‌ها، فضاهای تمرین، استودیوهای سفارشی برای تمرین و اجرا با تجهیزات عالی، طیف وسیعی از فناوری‌های خلاقانه پیشرفته و مکان‌های مطالعه را ارائه می‌دهد.
 • ویلر – ساختمان ویلر میزبان طیف وسیعی از امکانات برای دانش‌آموزان رشته‌های مختلف است، از مجموعه‌های شبیه‌سازی پیشرفته گرفته تا آزمایشگاه‌های علمی، فضاهای هنری و فناوری واقعیت مجازی پیشرفته. این علاوه بر انبوهی از اتاق های رایانه و چند رسانه ای، فضاهای مطالعه و کتابخانه پردیس ویلر و مجموعه گسترده منابع آن است.
 • Warrington – با افتتاح یک سایت مرکزی در سال 2022، پردیس جدید Warrington دسترسی عالی به امکانات و موقعیت مناسب در نزدیکی خطوط حمل و نقل را برای دانشجویان فراهم می کند. دانش آموزان می توانند از طیف وسیعی از فضاهای مطالعه و یادگیری با کیفیت و همچنین فاصله کوتاهی با خدمات و فروشگاه های شهر استفاده کنند.
 • Shrewsbury – خانه مرکز دانشگاه، Shrewsbury دسترسی به تعدادی مجموعه کامپیوتری مدرن، یک کتابخانه وسیع، آزمایشگاه‌های مجهز و طیف وسیعی از فضاهای تناسب اندام، اجتماعی و مطالعه را فراهم می‌کند. همچنین به دانشجویان تئاتر موزیکال دسترسی آسان به Theater Severn در نزدیکی آن را ارائه می دهد.

دانشگاه چستر انگلستاننرخ اشتغال فارغ التحصیلان

91.7 درصد از دانشجویان تمام وقت دانشگاه در حال کار هستند یا در حال پیشرفت برای ادامه تحصیل در دوران فارغ التحصیلی هستند و فهمیدن دلیل آن سخت نیست.

دوره های آموزشی در دانشگاه چستر بر یادگیری عملی برای افزایش چشم انداز از طریق مشاغل صنعتی یا فرصت های خارج از کشور، از پنج هفته تا یک سال تاکید دارند.

اکثر مدارک کارشناسی شامل یک ماژول یادگیری مبتنی بر کار در سال دوم است که معمولاً شامل یک کار پنج هفته ای در یک محل کار حرفه ای در بریتانیا یا خارج از کشور است. برخی از دانشجویان بازرگانی این گزینه را خواهند داشت که در یک برنامه چهار ساله تحصیل کنند که دارای کار 12 ماهه در یک سازمان حرفه ای است.

همه دانشجویان چستر از دسترسی رایگان و کامل به خدمات مشاغل و اشتغال دانشگاه که راهنمایی های شغلی را ارائه می دهد و به افزایش چشم انداز شغلی کمک می کند، لذت می برند.

خدمات دانشگاه چستر عبارتند از:

 • جلسات برنامه ریزی شغلی یک به یک
 • کمک در نوشتن CV
 • کمک برنامه
 • تمرین مصاحبه
 • کارگاه های شغلی
 • کلاس های کارشناسی ارشد کارفرما توسط کارفرمایان ارائه می شود

این دانشگاه همچنین جایزه Chester Difference Award (CDA) را اجرا می کند. این یک جایزه اشتغال پذیری است که دانش آموزانی را که در حین تحصیل در فعالیت های فوق برنامه شرکت می کنند قدردانی می کند و شانس اشتغال آنها را افزایش می دهد.

پس از فارغ التحصیلی دانشجویان از چستر، حمایت شغلی پایان نمی یابد. همه فارغ التحصیلان می توانند تا دو سال پس از فارغ التحصیلی به اکثر مشاغل و خدمات اشتغال دسترسی داشته باشند. فارغ التحصیلان همچنین می توانند به CareersHub دسترسی داشته باشند که راهی عالی برای جستجوی شغل است.

چه خبر از تازه ها

قرار گرفتن در بین 10 دانشگاه برتر انگلستان

پس از بررسی های بی شمار دانشجو، در جولای 2022، دانشگاه چستر در بین 10 دانشگاه برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی در جوایز انتخاب دانشجویی WhatUni قرار گرفت. این جایزه تجربه کلی دانشجویی را که هر دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند به رسمیت می‌شناسد و شامل ملاحظاتی برای تنوع پردیس، فرصت‌های دانشگاهی و فوق برنامه و در دسترس بودن حمایت دانشجویی هدفمند است.

قرار گرفتن در بین 20 شهر برتر دانشجویی 2022 که توسط دانشجویان رای داده شده است.

دانشگاه چستر با بیش از 70 شهر در انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی، خرسند است اعلام کند که در دسامبر 2022، این دانشگاه در 20 شهر برتر دانشجویی بر اساس رای دانشجویان رتبه بندی شده است.

این شناخت بر اساس بررسی 6672 دانشجو انجام شد و هزینه زندگی در شهرها، رستوران ها، زندگی شبانه، خرید و حمل و نقل عمومی در محل دانشگاه آنها را بررسی کرد.

دانشگاه چستر انگلستانمالی

هزینه تحصیل در دانشگاه چستر چقدر است ؟

متوسط شهریه در سال

 • مقطع کارشناسی : 21900 پوند
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 13710 پوند

هزینه های زندگی

 • هزینه های زندگی در خارج از محیط دانشگاه : 9135 پوند
 • هزینه های زندگی در محوطه دانشگاه : 2599 پوند

منبع : www1.chester.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]