دانشگاه کوئینز بلفاست

در مورد این دانشگاه

دانشگاه کوئینز بلفاستیکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های بریتانیا، دانشگاه کوئینز بلفاست دارای سابقه‌ای چشمگیر در تداوم تعالی است.

دانشگاه کوئینز بلفاست که یکی از اعضای گروه بسیار معتبر راسل است، در بین 180 دانشگاه برتر جهان (رتبه بندی جهانی QS 2019) و به دلیل امکانات چشمگیرش (آموزش عالی تایمز) در رتبه دوم در بریتانیا قرار دارد. این دانشگاه همچنین در میان ده دانشگاه زیبای بریتانیا در نظر گرفته می شود و در مرکز بلفاست، پایتخت ایرلند شمالی واقع شده است و رتبه یک منطقه در جهان برای بازدید توسط Lonely Planet در سال 2018 را به خود اختصاص داده است.

کوئینز دارای برخی از فارغ التحصیلان فوق العاده چشمگیر از جمله دو برنده جایزه نوبل، سیموس هینی و دیوید تریمبل است. این دانشگاه همچنان به ارائه نتایج استثنایی برای فارغ التحصیلان خود ادامه می دهد و یادگیری مبتنی بر تحقیق منجر به یافتن کار بیش از 94 درصد از فارغ التحصیلان در عرض شش ماه پس از ترک می شود.

دانشگاه کوئینز بلفاست به جایگاه خود به عنوان یک موسسه باز برای همه، صرف نظر از طبقه اجتماعی، نژاد یا جنسیت، افتخار می کند. بیش از 30 درصد از دانش آموزان از گروه های اجتماعی-اقتصادی پایین تر هستند و این موسسه پیشرو در دسترسی در بریتانیا است. طیف وسیعی از شبکه های پشتیبانی برای دانش آموزان وجود دارد تا کمک ها و مشاوره های لازم را برای کمک به تجربه دانشجویی خود ارائه دهند.

امکانات چشمگیر کوئینز موضوع سرمایه‌گذاری مداوم است، از جمله کتابخانه جدید مک‌کلی به ارزش 50 میلیون پوند که دارای 1.2 میلیون کتاب، کامپیوتر و اتاق مطالعه نمادین CS Lewis است، با فضای داخلی الهام‌گرفته از آثار نویسنده، شامل یک ماکت حکاکی شده دستی از در کمد لباس از تواریخ نارنیا.

امکانات پیشرفته بدنسازی شامل مرکز تناسب اندام با استخر 25 متری و زمین های 3G در فضای باز است. کوئینز همچنین دارای سالن‌های تئاتر، رستوران‌ها و سالن موسیقی خود به نام Mandela Hall است.

رتبه بندی دانشگاه کوئینز بلفاست

رتبه بندی Academic

 • 2022 : 301
 • 2021 : 401
 • 2020 : 401

رتبه بندی QS

 • 2024 : 202
 • 2023 : 233
 • 2022 : 216

رتبه بندی تایمز

 • 2023 : 198
 • 2022 : 201
 • 2021 : 200

چه خبر از تازه ها ؟

چه خبر سهم اقتصادی نزدیک به 2 میلیارد پوند

رتبه بندی دانشگاه کوئینز بلفاستتحلیل مستقل لندن اکونومیکس نشان داد که دانشگاه کوئینز بلفاست تأثیر عظیمی بر اقتصاد بریتانیا دارد.

این مطالعه 1.9 میلیارد پوند کمک به اقتصاد با نسبت هزینه 6:1 نشان داد.

همچنین دریافت که از 2570 شغل دیگر در سراسر بریتانیا، علاوه بر 3700 کارمندی که مستقیماً به کار گرفته شده اند، پشتیبانی می کند، و مزایای بودجه عمومی را به طور متوسط 101000 پوند در سال برای هر دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی برجسته می کند.

فرصت های جدید دکترا و PhD

سرمایه گذاری 5 میلیون پوندی در مشارکت با دانشگاه آبردین، 100 فرصت تحصیلی جدید در مقطع دکترا ایجاد می کند. دانش آموزان هم در دانشکده محیط طبیعی و ساخته شده و هم در دانشکده علوم زیستی مستقر خواهند شد زیرا از یک فرصت منحصر به فرد استفاده می کنند. همچنین مکان هایی برای 335 دانشجوی کارشناسی ارشد در 28 رشته مختلف در طی پنج سال آینده ایجاد خواهد شد.

دانشگاه کوئینز بلفاست از جمله دانشگاه هایی است که به عنوان بخشی از کنسرسیوم پل شمالی به همراه دورهام، نیوکاسل، نورثامبریا، ساندرلند، تیساید و اولستر بهره می برند. این دوره جدیدی از همکاری بین اتحاد برای ارائه آموزش در سطح جهانی در تمام رشته های هنر و علوم انسانی را نشان می دهد.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه کوئینز بلفاست چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 19920 پوند
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 21470 پوند

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • هزینه زندگی بیرون از دانشگاه : 5500 پوند
 • هزینه زندگی درون دانشگاه : 3400 پوند

بورسیه و فاند

هزینه تحصیل در دانشگاه کوئینز بلفاست چقدر است ؟کوئینز چندین بورسیه برای دانشجویان در تمام سطوح برنامه ها ارائه می دهد، به علاوه بورسیه های تحصیلی خاص کشور برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است.

Undergraduate and Postgraduate taught/research scholarships

International office undergraduate scholarship

برای همه دانشجویان بین المللی دانشگاه کوئینز بلفاست جدید که در برنامه های تمام وقت ثبت نام می کنند، بدون درخواست جداگانه برای در نظر گرفتن، آزاد است.

Vice-chancellor’s international attainment scholarship

کمک هزینه تحصیلی با پرداخت شهریه کامل برای تمام سال های برنامه به دو دانشجوی بین المللی جدید در هر سال. بر اساس تعدادی از شرایط، درخواست برای این بورسیه ضروری است.

Queen’s University/China scholarship council PhD scholarships

بورسیه های تحصیلی کامل برای دانشجویان چینی که شروع به تحقیقات دکترا می کنند.

Queen’s University VIED PhD scholarships

برای دانشجویان ویتنامی که به دنبال ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند در دسترس است.

Commonwealth shared scholarship scheme (DFID) awards

جوایز برای دانشجویان کارشناسی ارشد از کشورهای در حال توسعه مشترک المنافع در دسترس است.

LPDP scholarships and Indonesia-UK Dikti scholarships

برای دانشجویان اندونزیایی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

شرایط ورود به مقطع کارشناسی

واجد شرایط بودنمتقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه کوئینز بلفاست تمام وقت باید از طریق سرویس پذیرش دانشگاه ها و کالج ها (UCAS) اقدام کنند. جزئیات فرآیند درخواست از دفاتر شورای بریتانیا در دسترس است. برای متقاضیان بین المللی، زمانی که از متقاضیان پزشکی و دندانپزشکی برای ارائه اطلاعات قبل از ارسال درخواست UCAS خواسته می شود، می توان از فرم درخواست ورود مستقیم استفاده کرد.

شرایط ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی

دیپلم های تحصیلات تکمیلی یا برنامه های کارشناسی ارشد تدریس شده معمولاً به مدرک لیسانس کلاس دوم بالا (2:1) یا کلاس دوم پایین (2:2) انگلستان نیاز دارند، با شرایط ورودی خاص دوره.

مدارک تحصیلات تکمیلی پیش از کارشناسی ارشد توسط INTO Queen’s در دوره های محاسباتی، مالی یا مدیریت ارائه می شود.

برای انجام تحصیل در مقطع دکترا در کوئینز، دانشجویان به نمرات خوب در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود نیاز دارند و باید در یک دانشگاه معتبر تحصیل کرده باشند، همراه با داشتن یک پروپوزال تحقیقاتی قوی.

شرایط ورود کوئینز مختص برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد، کشور مبدا و دوره ها است، بنابراین دانشجویان باید شرایط خاص را بررسی کنند.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

دانشگاه کوئینز بلفاست که توسط ساندی تایمز به عنوان “Oxbridge ایرلند” توصیف شده است، به طور مرتب به دلیل استانداردهای بالای تدریس شناخته می شود. عضویت این گروه در گروه راسل، یک نهاد مستقل متشکل از 24 دانشگاه عالی رتبه و تحقیقاتی بریتانیا، به اعتبار آن به عنوان یکی از مشهورترین دانشگاه‌های بریتانیا می‌افزاید.

کوئینز همچنین تعدادی طرح را برای پاداش دادن و به رسمیت شناختن برتری تدریس اجرا می کند، از جمله طرح ملی کمک هزینه تدریس (NTFS)، طرح تشخیص حرفه ای آکادمی آموزش عالی (HEA).

NTFS: افراد را می شناسد که تأثیر برجسته ای بر تجربه یادگیری دانش آموزان دارند و به ایجاد یک جامعه آموزشی فعال کمک می کنند.

طرح شناسایی حرفه ای HEA: با ارائه دهندگان آموزش عالی کار می کند تا به بهبود تجربه حرفه ای معلمان از طریق کمک هزینه تحصیلی، اعتبار، جوایز و توسعه حرفه ای کمک کند.

برخی از معلمان دانشگاه کوئینز بلفاست که مشارکت کنندگان عمده در زمینه های خود هستند عبارتند از:

پروفسور جوآن هیوز

معلم برجسته جهان که یک مدل آموزشی مشترک در ایرلند شمالی ایجاد کرده است، در اسرائیل و مقدونیه نیز پذیرفته شده است. منصوب اولین “کرسی یونسکو در جهانی سازی یک مدل آموزشی مشترک برای بهبود روابط در جوامع تقسیم شده”.

دکتر جولی ام نورمن

پژوهشگر در موسسه سناتور جورج جی میچل برای صلح، امنیت و عدالت جهانی، با تمرکز بر تحقیقات بر روی مقاومت غیرمسلحانه در درگیری های طولانی، به ویژه در اسرائیل و فلسطین.

پروفسور جان مک کانی CBE

یکی از مقامات بین‌المللی در طراحی مدارهای مجتمع سیلیکونی برای پردازش سیگنال دیجیتال، جان مشارکت‌های پیشگامانه‌ای در این زمینه ارائه کرده و دو شرکت موفق فناوری پیشرفته را تأسیس کرده است.

ساختار بخش

دانشگاه کوئینز بلفاست دارای دپارتمان های مختلفی است که در سه دانشکده اصلی یعنی هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی پراکنده شده است. مهندسی و علوم فیزیک و پزشکی; بهداشت و علوم زیستی.

هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی: طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و به دلیل فرهنگ تحقیقات کارشناسی ارشد شناخته شده است.

مهندسی و علوم فیزیکی: متشکل از رشته های دانشگاهی با تمرکز بر پیشرفت های پیشرو در علم و فناوری.

پزشکی، بهداشت و علوم زیستی: ارائه دهنده پیشرو در جهان برنامه های تحصیلات تکمیلی با مشارکت عالی با دولت و صنعت.

کوئینز به دانشجویان بین المللی گزینه های تحصیلی مختلفی از جمله برنامه های کارشناسی که طیف وسیعی از موضوعات مانند حسابداری، مهندسی هوافضا، علوم زیستی، مدیریت بازرگانی، مهندسی عمران و درام تا امور مالی، فرانسوی و اسپانیایی، ریاضیات، مهندسی نرم افزار و جانورشناسی را پوشش می دهد، ارائه می دهد.

دانش‌آموزان به بسیاری از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در موضوعاتی از جمله ایمنی غذایی پیشرفته، روان‌شناسی کاربردی، ارتباطات تجاری، آموزش و مهندسی محیط‌زیست تا سلامت جهانی، تجارت بین‌الملل، قانون، بهداشت عمومی و عدالت جوانان دسترسی دارند.

همچنین تعدادی از برنامه های تحقیقاتی کارشناسی ارشد دانشگاه کوئینز بلفاست از جمله حسابداری، روانشناسی بالینی، زیست شناسی اکوسیستم و پایداری، اتنوموسیکولوژی، تفسیر، مدیریت، برنامه ریزی و الهیات را ارائه می دهد.

دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند برای کمک به آمادگی برای تحصیلات آکادمیک خود با بهبود مهارت‌های انگلیسی با تمرکز بر کار نوشتاری موضوعی خاص، زبان انگلیسی را پیش از جلسه امتحان کنند. دوره های آمادگی نیز با مشارکت INTO در دسترس است و تجربه دانشجویی را با آموزش با کیفیت و امکانات مدرن ارائه می دهد. همچنین گزینه سفیر بین‌المللی وجود دارد که فرصت‌های ویژه‌ای را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند تا در رویدادهای انحصاری به عنوان نمایندگان دانشجویان بین‌المللی کوئینز شرکت کنند و به دوره‌های توسعه حرفه‌ای رایگان دسترسی داشته باشند.

امکانات

محل اقامت دانشگاه کوئینز بلفاستامکانات عالی در محوطه دانشگاه به یک تجربه دانشجویی برجسته در کوئینز از نظر تحصیل و زندگی کمک می کند.

محل اقامت

آپارتمان های امروزی در اندازه های مختلف، از جمله استودیو، 1، 2، 3 و 4 خوابه با نگهبانی 24 ساعته برای دانشجویان در Willow Walk در دسترس است.

کتابخانه مک‌کلی

کتابخانه مک‌کلی تازه از سرمایه‌گذاری 50 میلیون پوندی، ویژگی‌های کتابخانه سنتی را با فناوری‌های برتر ترکیب می‌کند تا به مطالعه کمک کند. خدمات محاسباتی و رسانه ای، اتاق های آموزش فناوری اطلاعات، مناطق مطالعه و کار گروهی آرام، کافه و مرکز زبان همگی از جمله امکانات کتابخانه هستند.

امکانات تحقیقاتی

کوئینز که به دلیل کارهای تحقیقاتی برجسته خود شناخته شده است، امکانات پیشرفته ای را ارائه می دهد تا این تحقیقات را در آزمایشگاه های علوم بهداشت، تجارت، مهندسی و محاسبات انجام دهد. از جمله چشمگیرترین امکانات در این منطقه می‌توان به اتاق معاملات مالی با پایانه‌های بلومبرگ، امکانات تحقیقاتی برای علوم بین‌رشته‌ای بهداشت و زندگی، و مراکز مهندسی نوآورانه اشاره کرد.

مرکز علوم کامپیوتر

دانشگاه کوئینز بلفاست 14 میلیون پوند در مرکز علوم کامپیوتر خود سرمایه گذاری کرده است تا آموزش و تحقیق را یکپارچه کند تا محیطی مهیج برای دانشجویان برای کار گروهی و پروژه ای فراهم کند.

ورزش

یک مرکز ورزشی در مرکز تربیت بدنی (PEC) ارائه شده است که شامل یک منطقه تناسب اندام با بیش از 140 قطعه تجهیزات، یک منطقه تمرینی و وزنه برداری عملکردی، چهار استودیو، یک استخر شنا و غواصی 25 متری، دو ورزش چند منظوره است. سالن‌ها، منطقه هنرهای رزمی، زمین‌های اسکواش، زمین‌های هندبال و زمین‌های چمن 3G در فضای باز.

دیگر ویژگی های کلیدی پردیس اتحادیه دانشجویی، گالری هنری و سالن سینما است.

منبع : www.qub.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]