دانشگاه کوئین مری لندندانشگاه کوئین مری لندن

در مورد این دانشگاه

دانشگاه کوئین مری لندن ( که معمولاً به طور مخفف کوئین مری معرفی می شود ) یکی از مؤسسات پیشرو در جهان برای تحصیلات بیشتر است . دانشگاه کوئین مری لندن که در پنج پردیس در مرکز و شرق لندن تقسیم شده است ، میراثی طولانی دارد که قدمت آن به سال 1785 باز می گردد ، زمانی که اولین دانشکده پزشکی در بریتانیا در بیمارستان سلطنتی لندن تشکیل شد .

دانشجویان می توانند از میان طیف گسترده ای از موضوعات در سه دانشکده اصلی ، از جمله دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ، دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی انتخاب کنند .

دانشگاه کوئین مری لندن در بریتانیا در رتبه 20 و در جهان 125 قرار دارد ( رتبه بندی QS Subject 2023)  و اولین موسسه گروه راسل بود که برنامه های کارآموزی مدرک را ارائه کرد .

دانشگاه کوئین مری لندن یکی از اعضای گروه دانشگاه‌های راسل در بریتانیا است ، به این معنی که متعهد به تحقیقات و تدریس برجسته است . این دانشگاه به دلیل کیفیت تحقیقات خود در رتبه هفتم مشترک در بریتانیا قرار گرفته است . در سراسر دانشگاه ، 92 درصد از تحقیقات ملکه مری در سطح بین المللی عالی یا پیشرو در جهان ارزیابی شد. به این ترتیب ، این مؤسسه در پنج سال گذشته بیش از 105 میلیون پوند تنها در تسهیلات ، از جمله بازسازی فضاهای آموزشی موجود و ایجاد ساختمان‌های رباتیک کاملاً جدید، سرمایه‌گذاری کرده است .

ملکه مری دارای جمعیت بسیار متنوعی از دانشجویان است ، با بیش از 28000 دانشجو از بیش از 160 کشور مختلف ، و 50 درصد از جامعه دانشجویی دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند . دانش‌آموزان با هر زمینه ‌ای می ‌توانند از آموزش استثنایی و تمام فرهنگی که لندن ارائه می ‌کند ، در صورت انتخاب در ملکه مری لذت ببرند .

خدمات شغلی برنده جوایز ارائه شده در این موسسه به دانشجویان این امکان را می دهد که قرار ملاقات های شغلی را با مشاوران آموزش دیده رزرو کنند ، بیش از 2000 فرصت تجربه کاری را مشاهده کنند و در رویدادهایی برای ملاقات با کارفرمایان از سراسر بریتانیا شرکت کنند .

علاوه بر دوره‌های آموزشی ، دانشگاه کوئین مری لندن به دلیل تحقیقات واقعاً پیشرو در جهان مشهور است . دانشجویانی که ادامه تحصیل از مقطع کارشناسی به تحصیلات تکمیلی را انتخاب می کنند ، می توانند در صورت ماندن در کوئین مری ، در برخی از پیشگامانه ترین و پیشگامانه ترین تحقیقات ممکن شرکت کنند .

چه خبر از تازه ها

دانشگاه کوئین مری لندننوآوری و کیفیت هر دو در دانشگاه کوئین مری لندن بسیار مهم هستند ، و بنابراین هرگز نهادی نیست که ثابت بماند . سرمایه گذاری به طور منظم هم برای گسترش افق دانشگاه و هم برای ارتقای امکانات موجود انجام می شود تا دانشجویان همواره از آخرین فناوری ها و روش های مطالعه در رشته خود استفاده کنند .

این دانشگاه همچنین با برخی از بزرگترین مؤسسات و کارفرمایان در سراسر جهان همکاری می کند . اخیراً شراکت جدیدی با آموزش بهداشت انگلستان برای ارائه یک طرح آزمایشی برای روش جدید یادگیری برای دانشجویان رشته پزشکی اعلام کرده است .

یکی دیگر از برنامه‌های آموزشی جدید در راستای برخی از بزرگترین شرکت‌های بیوتکنولوژی در جهان توسعه داده شده است که تضمین می‌کند فناوری هوش مصنوعی در برنامه مطالعاتی نسل بعدی دانشمندان بیولوژیکی آن گنجانده شده است .

اینها تنها نمونه هایی از چگونگی اختراع مجدد ، سرمایه گذاری مجدد و ایجاد مشارکت های جدید توسط دانشگاه برای ارائه آموزش های پیشرو به دانشجویان است .

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه کوئین مری لندن چقدر است ؟

  • هزینه متوسط سالانه برای تحصیل در مقطع Postgraduate : 21990 پوند
  • هزینه متوسط سالانه زندگی : 5900 پوند
  • هزینه متوسط سالانه زندگی درون دانشگاهی : 5045 پوند

بورسیه و فاندینگ

ملکه مری هر سال از طریق طیف وسیعی از فرصت های بورسیه تحصیلی مختلف از دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حمایت می کند . این شامل تعدادی بورسیه و فاند تحصیلی رقابتی ملکه مری ، در طیف وسیعی از موضوعات ، و همچنین منابع مالی خارجی است .

طیف کاملی از بورسیه ها را می توان در وب سایت دانشگاه کوئین مری لندن مشاهده کرد ، از جمله تمام معیارهای واجد شرایط بودن مورد نیاز برای درخواست . این لیست گسترده است ، اما می ‌توان آن را بر اساس سطح تحصیل ، موضوع و کشور محل اقامت فیلتر کرد تا به دانشجویان کمک کند بورس تحصیلی مناسب پیدا کنند .

اکثر بورسیه ها بر اساس شایستگی علمی اعطا می شوند . پایگاه داده QM نشان می دهد که چه چیزی ارائه می شود ، معیارهای واجد شرایط بودن برای هر یک ، و نحوه درخواست . برخی ممکن است بسته به دوره ، مدرسه یا دانشکده شرایطی داشته باشند .

فرآیندهای درخواست برای بورسیه تحصیلی می تواند رقابتی باشد و دانشجویان همچنین باید از مهلت درخواست برای بورسیه های خارجی آگاه باشند .

واجد شرایط بودن شرایط ورود

دانشگاه کوئین مری لندنشرایط ورود به تحصیل در دانشگاه کوئین مری لندن بسته به رشته انتخابی متفاوت خواهد بود . به این ترتیب ، به دانش ‌آموزان توصیه می‌ شود که در مورد موضوع خود از قبل تحقیق کنند و مطمئن شوند که در زمان درخواست موفق هستند .

لیست کامل دوره ها و الزامات آنها را می توانید در وب سایت دانشگاه بیابید . تمام درخواست های کارشناسی باید از طریق UCAS و درخواست های کارشناسی ارشد باید به صورت آنلاین انجام شود .

از دانشجویان بین المللی در ملکه مری استقبال می شود . دانشجویان می توانند با دانشگاه بررسی کنند که آیا مدارک تحصیلی آنها برای برآورده کردن شرایط دوره آنها کافی است یا خیر .

دانش آموزانی که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست نیز باید بتوانند نشان دهند که تسلط قوی به زبان نوشتاری و گفتاری دارند . تمامی دوره ها به زبان انگلیسی تدریس و سنجش می شوند . نمرات مورد نیاز در آزمون های انگلیسی شناخته شده بسته به مدرسه ای که دانش آموز برای آن درخواست می کند متفاوت است – اطلاعات بیشتر را می توانید در وب سایت پیدا کنید .

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

دانشگاه کوئین مری لندن به عنوان یکی از 24 دانشگاه گروه راسل در بریتانیا ، متعهد است که در خط مقدم تحقیقات و همچنین ارائه یک تجربه یادگیری و تدریس استثنایی به همه دانشجویان ، همراه با فرصت‌های شبکه ‌ای برجسته و مهارت‌های استخدامی قرار گیرد .

دانش‌آموزانی که در ملکه مری شرکت می‌ کنند متوجه می ‌شوند که دوره‌ها به روش‌ های متعددی تدریس می ‌شوند . در کنار سخنرانی‌های سنتی ، تدریس در گروه‌های کوچک ‌تر از طریق سمینارها و کارگاه‌ها ، کلاس‌های تمرینی ، و برای دوره‌های پزشکی و مواد ، جلسات یادگیری مبتنی بر مشکل (PBL) وجود خواهد داشت .

همه دانش‌آموزان می‌توانند کار را به روش‌های مختلف ، با مقالات ، پروژه‌های گروهی ، گزارش‌ها و خواندنی که تقریباً در هر دوره در دانشگاه انتظار می‌رود ، تکمیل کنند . بسیاری نیز به پایان نامه سال آخر نیاز دارند . پشتیبانی آکادمیک برای کمک به دانشجویان برای پر کردن شکاف بین دانشگاه و تحصیلات قبلی در دسترس است .

ساختار بخش

دانشگاه کوئین مری لندن از گروه های بسیار متنوعی تشکیل شده است که هر کدام در تعدادی مدرسه قرار می گیرند که توسط سه دانشکده اصلی اداره می شوند . هر دانشکده مسئول تضمین بالاترین استاندارد آموزشی است .

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

این دانشکده متشکل از هشت مدرسه است که از بازرگانی و مدیریت گرفته تا انگلیسی و درام را شامل می شود . دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته حقوق ، سیاست یا زبان شناسی هستند نیز تحت این چتر قرار می گیرند . این دانشکده دارای چندین مرکز تحقیقاتی از جمله مرکز عدالت کیفری ، مرکز مطالعات کاتالونیا و مرکز تحقیقات جهانی شدن است .

در رتبه بندی موضوعی QS در سال 2021 ، هنرهای نمایشی ، زبان و ادبیات انگلیسی و حقوق در 50 رتبه برتر جهانی قرار گرفتند . در رتبه بندی راهنمای دانشگاه گاردین در سال 2022 ، حقوق رتبه هشتم را در بریتانیا کسب کرد .

دانشکده علوم و مهندسی

دانشکده علوم و مهندسیاین دانشکده طیف فوق العاده ای از برنامه های علمی و فنی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد . از علوم مواد گرفته تا ریاضیات ، نجوم تا علوم رفتاری ، طیف بسیار متنوعی از موضوعات توسط این دانشکده پیشرفته به دانشجویان ارائه می شود .

این دانشکده در چند سال گذشته بیش از 50 میلیون پوند سرمایه گذاری کرده است تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان با استفاده از پیشرفته ترین روش های آموزشی در آزمایشگاه های درجه یک آموزش می بینند .

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی

Barts and The London School of Medicine and Dentistry یکی از دانشکده های دانشگاه کوئین مری لندن است . از طریق مشارکت با تراست های مرتبط آن ، به ویژه Barts Health NHS Trust، و مرتبط با دانشگاه Hospital Trust Homerton، Newham، Whipps Cross و Queen’s (رامفورد)، تحقیقات و آموزش مدرسه توسط یک محیط بالینی بسیار گسترده و محرک اطلاع رسانی می شود .

در سطح ملی و بین المللی برای تحقیقات شناخته شده است و سالانه 40 میلیون پوند درآمد تحقیقاتی جذب می کند . دندانپزشکی و پزشکی بر اساس راهنمای دانشگاه Guardian 2022 به ترتیب در رتبه 8 و 14 در انگلستان قرار دارند .

پردیس و امکانات

دانشگاه کوئین مری لندن خانه یکی از بزرگترین پردیس های دانشجویی مستقل در مرکز لندن است . در سراسر پردیس های مختلف که دانشگاه را تشکیل می دهند ، دانشجویان هر امکاناتی را که نیاز دارند پیدا می کنند .

علاوه بر سالن‌های سخنرانی ، آزمایشگاه‌ها و کتابخانه گسترده 24 ساعته ، فروشگاه‌ها ، رستوران‌ها ، بار ، باشگاه ورزشی ، بانک و اقامتگاه‌ها همگی در محل وجود دارد . دانش‌آموزان همچنین می‌توانند یک تور مجازی پردیس را از آسایش خانه خود داشته باشند یا از طریق ویدیوهای Queen Mary 360 درجه در وب‌ سایت دانشگاه ، محوطه دانشگاه را کاوش کنند . یا به صورت حضوری از پردیس بازدید کنید .

کتابخانه

کتابخانه 24 ساعته ملکه مری در مایل اند اخیراً تحت بازسازی 1.5 میلیون پوندی قرار گرفت و فضاهای بیشتری برای مطالعه و رایانه فراهم کرد . دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی می توانند از کتابخانه های پزشکی تخصصی در Whitechapel و West Smithfield استفاده کنند .

سلامتی

سلامتیخدمات سلامت دانشجویی را می توان در پردیس Mile End یافت که تمام نیازهای سلامت جسمی و روانی دانشجویان در دانشگاه کوئین مری لندن را برآورده می کند .

ورزش

این دانشگاه مرکز سلامت و تناسب اندام خود به نام QMotion را دارد که در پردیس Mile End واقع شده است . همچنین یک سالن ورزشی کوچکتر در محوطه میدان Charterhouse وجود دارد که دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی می توانند از آن استفاده کنند .

مرکز سلامت و تناسب اندام QMotion

QMotion مرکز ورزش و تناسب اندام دانشگاه کوئین مری لندن در پردیس Mile End است . همچنین یک سالن ورزشی کوچکتر در پردیس Charterhouse Square برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد .

کانون اتحادیه دانشجویان

هاب محل اکثر فعالیت های اتحادیه در Mile End with the Union Reception، فضاهای قابل رزرو برای گروه ها و جوامع دانشجویی ، فضاهای اجتماعی و موارد دیگر است . بارتز و انجمن دانشجویان لندن (BLSA) مجموعه ای از امکانات خود را در پردیس Whitechapel برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی دارد .

محل اقامت

دانشگاه کوئین مری لندن در مجموع 2928 فضای تخت برای ارائه به متقاضیان جدید در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد . ملکه مری برای همه دانشجویان جدید در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و پایه تا زمانی که شرایط را رعایت کنند ، مسکن تضمینی ارائه می دهد .

منبع : www.qmul.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]