دانشگاه گلاسکودانشگاه گلاسکو

در مورد این دانشگاه

یک موسسه معتبر ، دانشگاه گلاسکو از سال 1451 به آموزش دانشجویان پرداخته است . گلاسکو با رتبه بندی در 100 دانشگاه برتر جهان ، چهارمین ارائه دهنده قدیمی آموزش عالی در بریتانیا است .

دانشگاه گلاسکو یک سازمان واقعا بین المللی است که درهای خود را به روی دانشجویان و کارکنان بیش از 140 کشور جهان باز می کند . علاوه بر این ، یکی از اعضای مؤسس Universitas 21 ، شبکه ای از مؤسسات پژوهش محور است که برای بهبود استانداردهای آموزش عالی در سراسر جهان تلاش می کنند .

دانش‌آموزان دانشگاه گلاسکو می ‌توانند از بین بیش از 600 دوره مختلف ارائه شده در مؤسسه انتخاب کنند، و می ‌توانند از یک سرویس پشتیبانی درخشان دانشجویی راهنمایی بگیرند که به سؤالاتی در مورد حجم کار ، زندگی در بریتانیا یا حتی نحوه پرداخت شهریه کمک می‌کند . دانشجویان همچنین می توانند از مرکز کارآموزی دانشگاه استفاده کنند که هر سال بیش از 350 فرصت کارآموزی را ارائه می دهد .

گلاسکو تعدادی فارغ التحصیل برجسته نیز دارد . از جوزف لیستر ، که جهان را با ضد عفونی کننده آشنا کرد ، تا نیکولا استورجن ، وزیر اول فعلی اسکاتلند . حتی در سال 1933 از آلبرت اینشتین استقبال کرد تا در مورد نظریه نسبیت سخنرانی کند .

ایده آل برای دانشجویان بین المللی ، دانشگاه گلاسکو به عنوان پایتخت فرهنگی اسکاتلند شناخته شده است . دارای موزه‌ های پر جنب و جوش ، گالری‌ها و مراکز هنرهای نمایشی و همچنین نمونه‌های خیره‌ کننده معماری است .

با توجه به اینکه 95.9 درصد از فارغ التحصیلان 12 ماه پس از ترک دانشگاه مشغول به کار شده اند یا درگیر ادامه تحصیل هستند ، دانشجویان می توانند مطمئن باشند که مدرک تحصیلی از گلاسکو آنها را آماده می کند تا بعد از فارغ التحصیلی به سمت اشتغال بروند .

رتبه بندی دانشگاه گلاسکو

 • رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان : 101
 • رتبه بندی QS : 81
 • رتبه بندی Times : 86

کالج ها

گلاسکو دارای چهار کالج است که هر کدام تخصص تحقیقاتی و آموزشی تعدادی از مدارس و موسسات را گرد هم می آورند . هر کالج یک مدرسه عالی دارد .

کالج هنر

کالج هنرکالج هنر از ابتدای تاسیس دانشگاه در ارائه آموزش ، یادگیری و تحقیق پیشرو در جهان در زمینه هنر و علوم انسانی پیشرو بوده است . گلاسکو در بین 70 دانشگاه برتر جهان برای هنر و علوم انسانی (رده بندی جهانی دانشکده QS 2019) قرار دارد .

کالج پزشکی ، دامپزشکی و علوم زیستی

کالج پزشکی دانشگاه گلاسکو ، دامپزشکی و علوم زیستی که در سال 2010 تأسیس شد ، متشکل از کارشناسان دانشگاهی شناخته شده در سطح جهانی و امکانات مدرن با هدف بهبود سلامت همه موجودات در سراسر جهان است . این کالج به دلیل تدریس عالی با رهبری تحقیقاتی شهرت دارد و سخت کار می کند تا دانش آموزان را برای طیف وسیعی از مشاغل در دنیای حرفه ای آماده کند .

کالج علوم و مهندسی

تحقیقات پیشرو در جهان و تأثیری که بر اقتصاد جهانی می گذارد ، کالج علوم و مهندسی را به محیطی هیجان انگیز و محرک برای تحصیل تبدیل می کند . تحقیقات این کالج هفت رشته دانشگاهی را در بر می گیرد و از کشف بنیادی تا مقابله با چالش های بزرگ اجتماعی و توسعه فن آوری های جدید را شامل می شود .

کالج علوم اجتماعی

این کالج از شهرت بین‌المللی برخوردار است و کمک بزرگی به دانشگاه گلاسکو به عنوان یک دانشگاه گسترده و تحقیقاتی فشرده دارد . این جاه طلبی دانشگاه را برای گسترش استخدام بین المللی برای برنامه های تحصیلات تکمیلی هدایت می کند . این کالج شامل مدرسه بازرگانی آدام اسمیت است که دارای اعتبار سه گانه است و آن را به بخشی از گروه نخبگان کمتر از 1٪ از مدارس تجارت جهان تبدیل می کند .

چه خبر از تازه ها

این دانشگاه 1 میلیارد پوند در یک پردیس جدید سرمایه گذاری می کند که برای سال های آینده به نفع دانشجویان خواهد بود . برخی از ویژگی ها شامل یک مرکز یادگیری و یک مرکز تحقیقاتی است .

مرکز یادگیری جیمز مک کیون اسمیت

این یک فضای خلاقانه پویا برای دانش آموزان فراهم می کند . مناطق مطالعه و یادگیری اجتماعی انعطاف‌پذیری وجود خواهد داشت ، که در آن بسیاری از سبک‌های تدریس مبتنی بر فناوری می‌توانند انجام شوند . دانشجویان به صورت شبانه روزی به این ساختمان دسترسی خواهند داشت .

مرکز تحقیقات دانشگاه گلاسکو

این مرکز ، برای اولین بار، فضایی را برای پرورش تحقیقات موضوعی میان رشته ‌ای «در مقیاس» در اختیار دانشگاه قرار می‌دهد – عبور از مرزهای سنتی و روش‌های کار تعیین‌شده . یک منطقه شتابدهنده نوآوری وجود خواهد داشت که در آن فضاهای اداری و آزمایشگاهی با کیفیت بالا می ‌توانند برای کارآفرینان و شرکت‌های بزرگ تسهیل کنند . این امکان مشارکت بین گروه های تحقیقاتی شرکتی و برنامه های دانشگاهی گسترده تر را فراهم می کند .

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه گلاسکو چقدر است ؟هزینه تحصیل در دانشگاه گلاسکو چقدر است ؟

 • هزینه متوسط سالانه تحصیل در مقطع Undergraduate : 24360 پوند
 • هزینه متوسط سالانه تحصیل در مقطع Postgraduate : 2204 پوند
 • هزینه متوسط سالانه زندگی : 12580 پوند
 • هزینه متوسط سالانه زندگی درون دانشگاهی : 4993 پوند

بورسیه و فاندینگ

برخی از بورسیه های ارائه شده به دانشجویان بین المللی در گلاسکو عبارتند از :

بورسیه تحصیلی عالی در مقطع کارشناسی ( Undergraduate Excellence Scholarship )

دانشگاه گلاسکو دارای بورسیه های تحصیلی بسیاری برای دانشجویان بین المللی جدید است . اینها به عنوان تخفیف 5000 پوندی شهریه (در هر سال تحصیل) تعلق می گیرد و مشروط به پیشرفت رضایت بخشی برای سالهای تحصیلی متوالی است .

برای واجد شرایط بودن ، متقاضیان باید :

 • قبل از شروع دانشگاه پیشرفت تحصیلی عالی را نشان دهید
 • برای مقاصد هزینه ای به عنوان دانشجویان بین المللی طبقه بندی شوند
 • پیشنهاد مکانی برای برنامه لیسانس داشته باشید.

بورسیه بین المللی رهبری دانشگاه ( University International Leadership Scholarship )

دانشگاه گلاسکو دارای 20 بورسیه بین المللی رهبری برای دانشجویان بین المللی است که برنامه کارشناسی ارشد تدریس شده در مقطع کارشناسی ارشد را در هر رشته ای شروع می کنند . بورسیه تحصیلی 10000 پوندی به عنوان تخفیف شهریه تعلق می گیرد .

برای واجد شرایط بودن ، متقاضیان باید :

 • نشان دادن برتری علمی و کسب نمرات معادل افتخارات درجه یک انگلستان
 • یک پیشنهاد برای یک برنامه تدریس شده در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشید
 • برای مقاصد شهریه به عنوان دانشجوی بین المللی طبقه بندی شوید

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

بر اساس نظرسنجی ملی دانشجویان در سال 2018 ، دانشگاه گلاسکو در رتبه اول در گروه راسل برای تدریس قرار گرفت . یادگیری و تدریس دانشگاه توسط یک محیط غنی از تحقیقات شکل گرفته است .

جامعه ای با انگیزه ، پر جنب و جوش ، متشکل از فراگیران و معلمان با مشارکت در گلاسکو کار می کنند تا فارغ التحصیلان مستقل ، ماهر و بسیار ارزشمند را با اعتماد به نفس ایجاد یک تغییر مثبت در جامعه توسعه دهند .

شیوه تدریس ، فرآیندها و امکانات گلاسکو ، دانش آموزان را در برنامه های درسی نوآورانه، مرتبط و چالش برانگیز جهانی درگیر می کند .

جامعه آموزشی آن گروه متنوعی از افراد با پیشینه جغرافیایی و اجتماعی-اقتصادی گسترده است که بر اساس استعداد و پتانسیل وارد دانشگاه می شوند .

همچنین در صورت نیاز به دانش آموزان پیشنهاد می شود مهارت های زبان انگلیسی را توسعه دهند تا به آنها کمک شود از فرصت های بین المللی در دسترس خود حداکثر استفاده را ببرند .

پردیس ها

امکانات دانشگاه گلاسکوامکانات دانشگاه گلاسکو

دانشجویان در گلاسکو از مناطق تفریحی متعدد دانشگاه برای تناسب اندام ، آزمایشگاه ها و امکانات پیشرفته برای تحقیق و مطالعه ، و گزینه های مسکونی در محوطه دانشگاه برای یک تجربه دانشجویی کامل بهره مند خواهند شد .

امکانات الکترونیکی

 • امکانات محاسباتی با کارایی بالا برای طراحی و شبیه سازی
 • نرم افزارهای طراحی/شبیه سازی مانند Cadence،  Lumerical، Tempest ، Agilent ADS و Synopsys
 • آزمایشگاه گلاسکو برای توسعه آشکارساز پیشرفته (GLADD) – یک مرکز ساخت و آزمایش دستگاه الکترونیکی.

امکانات آموزشی

 • یکی از بزرگترین کتابخانه های اروپا در دانشگاه گلاسکو با دسترسی آنلاین 24/7 . این کتابخانه دارای 12 طبقه دارای Wi-Fi است که بیش از 2.5 میلیون کتاب و مجله و بیش از 800000 کتاب الکترونیکی و مجله الکترونیکی را در خود جای داده است .
 • شکارچی در کلوین هال . یکی از موزه های دانشگاهی پیشرو در جهان و مرکز عالی برای تحقیق، تدریس و مشارکت عمومی
 • یک مرکز آموزش و یادگیری ملکه الیزابت با مبلغ 27 میلیون پوند برای آموزش دانشجویان پزشکی ، پرستاری و کارشناسی ارشد ، در کنار پزشکان ، پرستاران و متخصصان بهداشتی وابسته به NHS
 • مرکز نانوساخت جیمز وات دارای امکانات میکرو و نانوساخت جامعی است که در 750 متر مربع از فضای اتاق تمیز قرار دارد که یکی از پیشرفته‌ ترین ابزارهای لیتوگرافی پرتو الکترونی با وضوح بالا در جهان است .

امکانات ورزشی

برخی در سراسر دانشگاه گلاسکو در مناطق مختلف موجود هستند

 • استخر 25 متری شش لاین
 • سونا و اتاق بخار
 • مجموعه Power Play Strength
 • مجموعه کاردیو پالس
 • سالن فعالیت
 • سالن ورزشی مسابقات
 • استودیوهای ورزشی
 • زمین اسکواش
 • زمین های تنیس
 • بیضی کریکت

گزینه های مسکونی

اگر دانشجویان به صورت تمام وقت تحصیل کنند ، مسکن تضمین می شود . انواع تخت و اتاق با هزینه های متفاوت برای انتخاب وجود دارد . همه اقامتگاه ها دارای کارکنان پشتیبانی زنده کاملاً آموزش دیده از جمله نگهبانان و دستیاران پشتیبانی هستند .

منبع : www.gla.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]