دانشگاه GCU

در مورد این دانشگاه

دانشگاه GCUدانشگاه کالدونین گلاسکو ( دانشگاه GCU ) یک موسسه برنده جایزه است که در لندن و گلاسکو مستقر است . این آموزش نوآورانه و خلاقانه ارائه می دهد ، به جامعه به شیوه ای مثبت کمک می کند و تلاش می کند از نقش سنتی دانشگاه ها فراتر رود .

تعهد دانشگاه GCU برای Common Good در خط مقدم استراتژی آن است که توسط دانش آموزان و کارکنان در طیف وسیعی از دوره ها در مدارس و بخش های مختلف دانشگاهی ارائه می شود . دانشگاه GCU همچنین با دانش‌آموزانی که تشویق به خلاقیت و رسیدگی به چالش‌های جهانی دنیای واقعی برای تغییر زندگی‌ها می‌شوند، برتری آکادمیک را فراهم می ‌کند .

دانشگاه GCU که در 100 دانشگاه برتر بریتانیا در رتبه بندی آموزش عالی تایمز 2020 قرار گرفته است ، تحقیقات ، آموزش و نوآوری پیشرو و شناخته شده بین المللی را ارائه می دهد .

در میان طیف گسترده دوره های خود ، دانشگاه GCU به عنوان پیشرو در پرستاری و مامایی و همچنین دارای تخصص در انرژی های تجدید پذیر ، انرژی و ساخت و ساز شناخته شده است. این دانشگاه همچنین به عنوان یک ارائه دهنده با کیفیت بالا در زمینه هایی مانند مدیریت، تجارت، حقوق و آموزش علوم اجتماعی شناخته می شود .

پردیس های خیره کننده مرکز شهر دانشگاه بیش از 20000 دانشجو و 1500 کارمند را در خود جای داده است که جمعیت متنوع آن از بیش از 100 ملیت تشکیل شده است . پردیس دوستانه دارای امکانات مدرن و یک محیط آموزشی عالی ، از جمله یک مرکز مطالعه و کتابخانه دانشگاهی است که به نام اهداکننده موسس ، سر الکس فرگوسن ، نامگذاری شده است . فرصت‌های متعددی از جمله دوره‌های کارآموزی و تحصیل در خارج از کشور به دانشجویان ارائه می‌شود که به ایجاد دانش ‌آموزان جامع کمک می ‌کند که منجر به یافتن کار یا ادامه تحصیل در 95 درصد از فارغ‌التحصیلان در عرض شش ماه می‌شود (HESA، 2018) .

GCU به عنوان تأثیر اجتماعی و اقتصادی نوآورانه شناخته شده است ، با مطالعات نشان می دهد که هر سال نزدیک به 1 میلیارد پوند سود ایجاد می کند .

رتبه بندی دانشگاه GCU

 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه QS : 1001
 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه Times : 601

چه خبر از تازه ها

صعود رتبه ها

دانشگاه GCU در راهنمای دانشگاه گاردین 2020 ، 16 پله صعود کرده است و در رتبه 80 بریتانیا قرار گرفته است . صعود به رتبه ‌بندی نشان ‌دهنده شناخت پیشرفت و پیشرفت‌هایی است که در موسسه ایجاد شده است .

علاوه بر این ، دوره‌های پزشکی پا و مددکاری اجتماعی هر دو در ده کشور برتر قرار گرفتند .

پروفسور پاملا گیلیز  CBE FRSE، مدیر و معاون آموزشی ، گفت : ” ما خوشحالیم که دانشگاه ما در این راهنمای معتبر ، به ویژه در به رسمیت شناختن رضایت از تدریس و اشتغال فارغ التحصیلان ، ارتقا یافته است . ”

” این یک نتیجه عالی است ، به ویژه زمانی که با موقعیت بهبود یافته ما در راهنمای دانشگاه کامل و قرار گرفتن ما در 50 رتبه برتر در جهان در رتبه بندی تاثیر اجتماعی تایمز آموزش عالی ترکیب شود . ”

من همیشه تاکید می کنم که تعهد ما به عنوان دانشگاه برای منافع عمومی بسیار بیشتر از جدول های لیگ است . با این حال ، این نتیجه نشان می ‌دهد که ما می ‌توانیم برتری آکادمیک و همچنین مزایای اجتماعی گسترده ‌تری را ارائه دهیم ، و گواهی بر تلاش‌های برجسته کارکنان ، دانشجویان و جامعه دانشگاهی ما برای ایجاد ، بهبود و اطمینان از ایجاد تفاوت واقعی GCU در جوامعی است که در آن خدمت می‌کنیم . ”

تمجید از وزیر اول

مرکز عدالت آب و هوایی دانشگاه GCU توسط وزیر اول اسکاتلند ، نیکولا استورجن MSP ، به عنوان پیشرو در جهان مورد استقبال قرار گرفته است .

او در یک کنفرانس آب و هوا اظهار داشت : ” من فکر می کنم مرکز عدالت آب و هوا پیشرو در جهان است . این موضوع عدالت و چگونگی مقابله با تغییرات اقلیمی را در جلو و محور قرار می دهد و این کار را از اینجا در گلاسکو انجام می دهد .

استورجن افزود: « فکر می‌کنم این برای کل کشور، نه فقط دانشگاه ، بسیار مهم است ، بنابراین می ‌خواهم به همه کسانی که در مرکز و برای آن کار می‌کنند و این کنفرانس را گرد هم آورده ‌اند ادای احترام کنم ، زیرا آنها نقش مهمی را برای دانشگاه ایفا می ‌کنند . »

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه GCU چقدر است ؟هزینه تحصیل در دانشگاه GCU چقدر است ؟

 • متوسط هزینه تحصیل سالانه در مقطع Undergraduate : 14480 پوند
 • متوسط هزینه تحصیل سالانه در مقطع Postgraduate : 14530 پوند
 • متوسط هزینه سالانه زندگی : 4290 پوند
 • متوسط هزینه سالانه زندگی درون دانشگاهی : 3861 پوند

بورسیه و فاندینگ

بسته های بورس تحصیلی سخاوتمندانه در دانشگاه کالدونین گلاسکو ارائه می شود ، با این باور دیرینه که آموزش با کلاس بالا باید برای همه قابل دسترسی باشد . هر ساله 2 میلیون پوند جوایز برای کمک به دانشجویان برای کمک به تحصیلات خود اعطا می کند .

طیف وسیعی از این ها برای کمک به دانشجویان بین المللی ، چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد ، طراحی شده اند . برخی از بورسیه ها و کمک های مالی ارائه شده دانشگاه GCU عبارتند از :

تخفیف بین المللی وفاداری ( International Loyalty Discount )

تخفیف سخاوتمندانه 5000 پوندی از شهریه دوره برای دانشجویان بین المللی بازگشته .

بورسیه های مشترک خوب ایالات متحده ( US Common Good Scholarships )

تخفیف تحصیلات تکمیلی برای کسانی که از ایالات متحده در برنامه های منتخب تحصیلات تکمیلی هستند .

همچنین طیف وسیعی از بورس های تحصیلی ویژه دوره وجود دارد که برای کسانی که در رشته های  STEM، مد بین المللی ، مهندسی یا سایر مدارک تحصیل می کنند ، سود می برند .

بورسیه های جدید دانشگاه GCU دانشجویان تحصیلات تکمیلی

دانشجویان بین المللی و اتحادیه اروپا که یک دوره تمام وقت با دانشگاه کالدونین گلاسکو تحصیل می کنند ، واجد شرایط پرداخت 4000 پوند از شهریه خود هستند .

دانشجوی لیسانس

دانشجویان بین المللی که یک دوره تمام وقت را در دانشگاه کالدونین گلاسکو تحصیل می کنند ، واجد شرایط پرداخت 4000 پوند از شهریه دوره خود هستند .

واجد شرایط بودن

الزامات ورود

دانش آموزانی که انگلیسی برای آنها زبان اول نیست ، باید مهارت زبان انگلیسی خود را به منظور دریافت پذیرش در GCU اثبات کنند .

برای کسانی که حداقل شرایط لازم را ندارند ، دانشگاه طیف وسیعی از برنامه های مسیر آکادمیک و زبان انگلیسی را برای دوره های دانشگاهی با تحصیل کاملاً معتبر ارائه می دهد .

تکمیل موفقیت آمیز یکی از این دوره ها می تواند منجر به پذیرش در یک دوره کامل دانشگاه GCU در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد شود . در غیر این صورت ، متقاضیان باید با دستیابی به یکی از موارد زیر مهارت خود را اثبات کنند :

 • میانگین نمره آیلتس آکادمیک 6 با حداقل 5.5 در هر بخش .
 • نمره کلی آزمون اینترنتی تافل 78 با حداقل امتیاز ریدینگ 18، لیسنینگ 17، اسپیکینگ 20 و رایتینگ 17 .
 • نمره کلی Pearson PTE Academic 54 با کمتر از 51 در هر عنصر .
 • زبان انگلیسی پیشرفته کمبریج (CAE) با حداقل نمره C.
 • مهارت های یکپارچه کالج ترینیتی لندن در زبان انگلیسی (ISE) – قبولی در سطح III.
 • آزمون انگلیسی Duolingo نیز با حداقل نمره 115 پذیرفته می شود .

*بیشتر دوره های دانشکده بهداشت و علوم زندگی می توانند Duolingo را بپذیرند . گزینه های جایگزین بالا را نمی توان برای دوره هایی که منجر به ثبت نام در شورای پرستاری و مامایی (NMC) یا عضویت در یک نهاد نظارتی یا برای هر دوره ای که دارای موقعیت شغلی است پذیرفته شد . لطفاً برای هر گونه توضیح لازم با تیم برنامه مربوطه تماس بگیرید .

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

دانشگاه گلاسکو کالدونین به دلیل ارائه کیفیت تدریس با کلاس بالا با اساتید بسیار مورد توجه است . کادر آموزشی توسط فعال اجتماعی و بشردوست ، دکتر آنی لنوکس  OBE، که رئیس دانشگاه است ، رهبری می شود ، در حالی که پروفسور محمد یونس ، برنده جایزه صلح نوبل ، نقش صدراعظم بازنشسته را بر عهده دارد .

به طور روزانه ، دانش آموزان توسط کارکنان آموزشی که ترکیبی از تخصص علمی و عملی با تجربه مرتبط در زمینه های خود را از سراسر جهان به ارمغان می آورند ، پشتیبانی می شوند .

دانشگاه GCU در تلاش برای کشف و استفاده از روش‌های یادگیری جدید و ابتکاری است و هدف آن انجام این کار به روش‌های مختلف است . به عنوان مثال ، دانشکده علوم بهداشت و زندگی استفاده از یادگیری مجازی با دنیای سه بعدی را برای پروژه‌های خاص اتخاذ کرده است و از یک بیمارستان مجازی برای کمک به دانش‌آموزان خود استفاده می‌ کند .

ساختار بخش

دانشگاه کالدونین گلاسکو به چهار مدرسه مجزا تقسیم می‌شود که هر کدام بخش‌های خاص و تخصصی ‌تری را در خود جای داده‌ اند . این مدارس آکادمیک طیف وسیعی از برنامه های درسی را در سطوح مختلف ارائه می دهند و خدمات آموزشی ، پژوهشی و خدمات مشاوره ای با کیفیت بالا ارائه می دهند . این چهار مدرسه عبارتند از :

دانشکده محاسبات ، مهندسی و محیط ساخته شده

یکی از مدارس ساختمانی و نقشه برداری پیشرو در انگلستان است که تحقیقات گسترده ای را با مشارکت صنعت ، بازرگانی و سایر موسسات دانشگاهی در بریتانیا و خارج از کشور انجام می دهد .

مدرسه تجارت و جامعه گلاسکو

زمینه های کسب و کار ، حقوق و علوم اجتماعی را ادغام می کند و تضمین می کند که دانش آموزان در موقعیت مناسبی برای رفع نیازهای تجارت و جامعه قرار دارند . یک چشم انداز بین المللی با تعهد به توسعه مشارکت های جهانی ارائه می دهد .

دانشکده بهداشت و علوم زیستی

تعهد به تعالی در آموزش ، تحقیق و انتقال دانش در رشته های مختلف بهداشت ، پرستاری و مراقبت های اجتماعی ، علوم زیستی و زیست پزشکی ، روانشناسی و علوم بینایی را ارائه می دهد .

GCU لندن

پردیس دانشگاهی حرفه‌ای تحصیلات تکمیلی در یک محیط فوق مدرن در قلب لندن واقع شده است و آموزش با کیفیت بالا و مشارکت‌های صنعتی جهانی را ارائه می ‌دهد .

امکانات

دانشگاه GCU به عنوان یکی از بهترین محیط های یادگیری در بریتانیا شناخته شده است . واقع در قلب شهر شلوغ گلاسکو ، امکانات آموزشی برجسته ای را در مکانی مناسب و مطلوب برای دانش آموزان فراهم می کند .

کتابخانه شناخته شده سر الکس فرگوسن مرکز پردیس است که کتابخانه دانشگاه را در خود جای داده است که دارای مواد و ادبیات دانشگاهی و همچنین فضاهای مطالعه مستقل و گروهی، مجموعه های ویژه و آرشیو دانشگاه است .

دانشگاه GCU همچنین شامل یک سفره خانه بزرگ و مدرن و چندین کافه است که انواع مختلف غذا را در ساعات مختلف روز با قیمت های مقرون به صرفه در محیطی دوستانه سرو می کند . مبل ها ، میزهای مطالعه و ایستگاه های کار کامپیوتری بخشی از محیطی هستند که دانش آموزان می توانند در آن کار کنند و استراحت کنند .

اقامت در محوطه دانشگاه کالدونین کورت برای دانشجویان در دسترس است ، در حالی که یک باشگاه ورزشی با کیفیت بالا امکانات تناسب اندام و تفریحی را در محل فراهم می کند . همچنین یک مرکز تخصصی ویژن و کلینیک فیزیوتراپی وجود دارد که به دانش ‌آموزان این رشته‌ها امکانات بسیار چشمگیری برای یادگیری و ارتقای مهارت‌های خود در حین خدمت به دانش‌آموز و جامعه محلی ارائه می‌دهد .

منبع : www.gcu.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 2 Average: 5]