درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

درخواست ویزای تحصیلی انگلستاندرخواست ویزای دانشجویی بخش مهمی از سفر هر دانشجوی بین المللی است. گاهی اوقات ممکن است فرآیندی گیج کننده یا پیچیده به نظر برسد. ما می توانیم با راهنمای گام به گام خود به درخواست ویزای تحصیلی انگلستان شما کمک کنیم.

در سراسر جهان انگلستان به دلیل دارا بودن موسسات دانشگاهی و انتخاب گسترده در گزینه های دوره شناخته شده است و یک مقصد محبوب برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. سیستم آموزش عالی بریتانیا یکی از قدیمی ترین سیستم های آموزش عالی در جهان است و تجربه تحصیلی عالی را به همراه دارد. دانشجویان بین المللی در انگلستان در شهرهای متنوع و پر جنب و جوش پر از فرهنگ و تاریخ به خوبی عمل می کنند.

اگرچه ممکن است روند درخواست ویزای تحصیلی انگلستان طولانی و سخت به نظر برسد، اما ما اینجا هستیم تا شما را قدم به قدم در این فرآیند راهنمایی کنیم.

برای کدام ویزا باید اقدام کنم؟

قبل از شروع درخواست خود، از جدول مفید ما استفاده کنید تا بررسی کنید کدام نوع ویزا برای شما بهترین گزینه است.

درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

کدام دوره برای تحصیل در انگلستان ؟

ویزای تحصیلی انگلستان به شما چه اجازه ای می دهد؟

به طور معمول، ویزای دانشجویی به شما این امکان را می دهد که بسته به دوره تحصیلی خود، برای مدت دو یا پنج سال در انگلستان تحصیل و زندگی کنید. دانشجویان بین المللی ممکن است بتوانند شریک زندگی و فرزندان خود را به عنوان بخشی از کمک هزینه اعضای خانواده با خود به انگلستان بیاورند.

به یاد داشته باشید که از ژانویه 2024، دانشجویان نمی توانند اعضای خانواده خود را همراه داشته باشند، مگر اینکه در مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی تحصیل کنند. علاوه بر این، دانشجویان دیگر مجاز به تغییر ویزای دانشجویی خود به ویزای کار تا پایان تحصیل نخواهند بود.

کار با درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

اکثر دانشجویان بین المللی در انگلستان اجازه دارند در مشاغل خاصی در حین تحصیل کار کنند. کار در طول ترم به 20 ساعت در هفته محدود می شود ( این مقدار در طول دوران تعطیلات به صورت نا محدود می باشد). اگر دوره شما پاره وقت است، اجازه کار در انگلستان را ندارید.

قوانین دیگر

برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان باید 16 سال یا بیشتر سن داشته باشید. ویزای تحصیلی انگلستان به شما اجازه نمی دهد:

 • هرگونه پرداختی یا مستمری رفاه اجتماعی دریافت کنید (دولتی).
 • خوداشتغال باشید
 • در یک آکادمی یا مدرسه ای که توسط مقامات محلی تأمین مالی می شود، تحصیل کنید.

توجه داشته باشید که هر ویزا منحصر به فرد است. ویزا به صورت موردی داده می شود. بسته به شرایط شما ممکن است شرایط دیگری را شامل شود.

آماده شدن

قبل از درخواست ویزای تحصیلی انگلستان، به موارد زیر نیاز دارید:

 • گذرنامه فعلی (یا سایر اسناد مسافرتی معتبر)؛ و
 • تاییدیه پذیرش برای تحصیل، که به عنوان CAS شناخته می شود.

CAS شما

برای دریافت CAS، باید یک پیشنهاد بدون قید و شرط در دوره ای با یک حامی دانشجوی دارای مجوز دریافت کنید.

بیانیه CAS شما حاوی اطلاعاتی در مورد مطالعات شما خواهد بود که ویزای بریتانیا و مهاجرت (UKVI) برای ارزیابی درخواست شما استفاده خواهد کرد. شما باید شماره مرجع CAS خود را در درخواست ویزای تحصیلی انگلستان خود وارد کنید تا به آن رسیدگی شود.

زمان درخواست

شما باید ظرف مدت (حداکثر) شش ماه پس از دریافت CAS برای ویزای خود اقدام کنید. اگر خارج از بریتانیا زندگی می کنید، باید حداکثر شش ماه قبل از شروع دوره خود برای درخواست ویزای دانشجویی خود اقدام کنید.

اگر در حال حاضر در انگلستان زندگی می کنید، دوره شما باید در عرض (حداکثر) 28 روز پس از پایان ویزای فعلی شما شروع شود. شما باید برای ویزای دانشجویی خود به صورت زیر اقدام کنید:

 • حداکثر سه ماه قبل از شروع دوره
 • قبل از پایان ویزای فعلی شما

هزینه ها

هزینه های مرتبط با ویزای تحصیلی انگلستان بسته به دوره شما و محل درخواست شما متفاوت است. این موارد در جدول زیر قابل مشاهده است:

هزینه های ویزای تحصیلی انگلستان

همچنین ممکن است در درخواست ویزای تحصیلی انگلستان نیاز باشد که ثابت کنید:

 • شما می توانید حداقل برای سال اول دوره خود هزینه پرداخت کنید
 • شما پول کافی برای حمایت از خود دارید، یا:
 • 1023 پوند در ماه برای دوره های خارج از لندن
 • 1334 پوند در ماه برای دوره های آموزشی در لندن.

اگر اعضای خانواده شما در حین تحصیل در انگلستان به شما ملحق می شوند، ممکن است لازم باشد ثابت کنید که پول کافی برای حمایت از آنها را دارید. این علاوه بر پولی است که برای حمایت از خود نیاز دارید. مبالغ بسته به محل تحصیل شما متفاوت است، اما به ازای هر عضو خانواده مبالغ عبارتند از:

 • 845 پوند در ماه (به مدت 9 ماه) برای دوره های آموزشی در لندن
 • 680 پوند در ماه (به مدت 9 ماه) برای دوره های خارج از لندن

اگر در سال گذشته برای هزینه های دوره و هزینه های زندگی خود حمایت مالی دریافت کرده اید، ممکن است نیاز به ارائه رضایت نامه کتبی (توافق نامه) برای درخواست خود از حامی خود داشته باشید.

شما باید دریابید که آیا باید ثابت کنید که برای حمایت از خود پول دارید یا خیر. ما مقالات مفیدی در مورد هزینه زندگی در انگلستان و هزینه تحصیل در انگلستان در دسترس داریم.

دانش زبان انگلیسی

دانشجویان بین المللی همچنین ممکن است نیاز داشته باشند که در هنگام درخواست ویزای تحصیلی انگلستان، درک زبان انگلیسی را ثابت کنند. سطح زبان انگلیسی که باید بتوانید درک کنید بستگی به دوره شما دارد. جدول زیر ما این موضوع را با جزئیات بیشتری نشان می دهد.

درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

سایر شرایط ویزای تحصیلی انگلستان

بیومتریک

شما باید یکی از این موارد را انجام دهید:

 • اثر انگشت و عکس خود را در مرکز درخواست ویزا در نزدیکی خود ارائه دهید. یا
 • سند هویت موجود خود را در حساب خود در سیستم UKVI اسکن کنید (این را می توان با استفاده از یک برنامه انجام داد).

سلامتی

بسته به محل زندگی شما، ممکن است لازم باشد نتایج آزمایش سل را ارائه دهید.

گواهی ATAS (برای دوره های مربوطه)

بسته به ملیت شما، ممکن است از شما خواسته شود که یک طرح تایید فناوری دانشگاهی (ATAS) ارائه دهید. می‌توانید با استفاده از وب‌سایت دولت بریتانیا تأیید کنید که آیا به آن نیاز دارید یا خیر.

زیر 18 سال

اگر هنوز 18 سال ندارید، به رضایت کتبی والدین یا قیم قانونی خود و کپی گواهی تولد یا فرزندخواندگی خود با ذکر نام آنها نیز نیاز دارید.

تکمیل درخواست شما

شما باید فرم درخواست خود را به صورت آنلاین تکمیل کنید. مطمئن شوید که کارت اعتباری یا نقدی خود را برای پرداخت هزینه های مربوط به درخواست خود آماده کرده اید. برای شروع درخواست ویزای تحصیلی انگلستان می توانید به وب سایت دولت انگلستان مراجعه کنید.

اگر از داخل انگلستان درخواست می دهید و باید ویزای فعلی خود را به ویزای دانشجویی تغییر دهید، می توانید تغییر درخواست ویزا را به صورت آنلاین تکمیل کنید.

بعد از اینکه درخواست دادید

معمولاً در عرض (حداکثر) سه هفته (اگر از داخل بریتانیا درخواست می دهید، هشت هفته) تصمیم گیری می شود. گاهی اوقات، UKVI ممکن است از شما اطلاعات بیشتر یا شرکت در مصاحبه را درخواست نماید، اما این معمولا فقط برای اپلیکیشن های پیچیده تر است.

فراموش نکن!

هنگام دریافت ویزا، تاریخ و شرایط خود را بررسی کنید. این ها به شما می گویند که وقتی در بریتانیا هستید چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری نمی توانید انجام دهید. اگر فکر می کنید اشتباهی در ویزای شما رخ داده است، باید ظرف مدت (حداکثر) سه ماه با UKVI تماس بگیرید تا اصلاح شود.

اگر نیاز به تمدید ویزای دانشجویی خود دارید، می توانید این کار را به صورت آنلاین با visa extension application انجام دهید.

اکنون که همه چیز را در مورد درخواست ویزای تحصیلی انگلستان می دانید، زمان آن رسیده است که دانشگاه های انگلستان را بررسی کنید.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]