دوره pre-master چیست ؟

دوره pre-master چیست ؟مطمئن نیستید که شرایط ورود به تحصیل در مقطع MA یا Postgraduate را دارید ؟ در مورد دوره های pre-master و نحوه کمک به شما در آمادگی بیشتر بیاموزید .

اگر توجه خود را به تحصیل در مقطع Postgraduate ، و به خصوص مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید ، در تحقیقات خود با برنامه های pre-master روبرو شده اید . گاهی اوقات درک تفاوت‌های بین مدارک و دوره‌های پیشنهادی و اینکه چرا باید برای یک برنامه pre-master درخواست یا ثبت ‌نام کنید ، همیشه آسان نیست . ما نگاهی دقیق تر به دوره ها و برنامه های پیش از کارشناسی ارشد می اندازیم و جزئیات را ابهام می کنیم .

برنامه pre-master چیست ؟

برنامه های پیش از کارشناسی ارشد مسیر مستقیمی را برای دانشجویان بین المللی به مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فراهم می کند . این برنامه ها ابزارهای آکادمیک مورد نیاز برای یک مدرک کامل مانند نوشتن آکادمیک ، مهارت های گوش دادن دقیق ، دانش اولیه اصطلاحات دانشگاهی و اعتماد به نفس موفقیت در مقطع کارشناسی ارشد را به شما می دهد .

دوره های  pre-master عناصر بسیاری مانند موضوعات آکادمیک ، مهارت های تحصیلی و آموزش زبان انگلیسی را با هم ترکیب می کنند که همگی برای رفع نیازهای یک دانشجوی بین المللی طراحی شده اند . برنامه های پیش از کارشناسی ارشد معمولا حدود 12 ماه طول می کشد تا تکمیل شود .

شرایط ورود به دوره pre-master چیست ؟

برای ثبت نام در دوره پیش از کارشناسی ارشد ، باید تعدادی از شرایط ورود را برآورده کنید . البته، این الزامات بسته به معیارهای ورودی هر کالج/دانشگاه و رشته موضوعی که قصد تحصیل در آن را دارید ، متفاوت است . برخی از شرایطی که ممکن است با آنها روبرو شوید عبارتند از :

  • دیپلم بالاتر/پیشرفته در زمینه موضوعی مرتبط به رسمیت شناخته شده است
  • مدرک معتبر در رشته مرتبط
  • مدرک Honours در هر موضوعی
  • برای دوره pre-master دو ترمه ، دانش آموزان به سطح زبان انگلیسی معادل آیلتس 5.5 نیاز دارند .
  • برای دوره پیش از کارشناسی ارشد سه ترمه ، دانش آموزان به سطح زبان انگلیسی معادل آیلتس 5.0 نیاز دارند .

چه نوع موضوعاتی را در برنامه pre-master مطالعه خواهم کرد ؟

رایج ترین زمینه هایی که بر روی آنها تمرکز خواهید کرد شامل مهارت های پایه دانشگاهی مانند نوشتن آکادمیک ( از جمله مقاله نویسی ، ایجاد کتابشناسی ، نوشتن خلاقانه و بحث ) است . سبک‌های تحصیلی در کشوری که می‌ خواهید در آن تحصیل کنید ممکن است بسیار متفاوت از دانشگاه‌های کشور شما یا آن‌هایی باشد که شما به آن عادت کرده‌اید ، بنابراین این برای انطباق با سبک تحصیلی بسیار مهم است .

علاوه بر آن ، می توانید مبانی موضوعی را که می خواهید در دوره کارشناسی ارشد مطالعه کنید ، مطالعه کنید . به عنوان مثال ، اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بخوانید ، می توانید موضوعات مرتبط با کسب و کار را در سطح مقدماتی مانند ارتباطات تجاری یا بازاریابی در سطح مقدماتی مطالعه کنید .

چرا یک برنامه pre-master را مطالعه کنید ؟

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک کار بزرگ است ، حتی اگر قبلاً در مقطع کارشناسی تحصیل کرده باشید . به‌علاوه ، اگر جهت را از نظر موضوع کمی انتخاب کرده باشید ، این تغییر می ‌تواند در شروع شما کمی به آن عادت کند .

از طریق یک برنامه پیش از کارشناسی ارشد ، دانش کاملی از موضوعی که برای مطالب درسی پیش رو به آن نیاز دارید ، ایجاد می کنید . به علاوه تا زمانی که دوره کامل را شروع می کنید ، قبلاً نحوه نوشتن مقاله و نوشتن کتابنامه را یاد گرفته اید ، بنابراین این امکان را به شما می دهد تا زمان بیشتری را به جای توانایی های فنی خود بر روی تحقیقات مربوط به برنامه درسی خود اختصاص دهید . این دوره ها همچنین راهی عالی برای افزایش مهارت زبان انگلیسی شما و برآورده کردن شرایط ورود به دوره هستند .

علاوه بر این ، می توانید در حین تحصیل در یک برنامه pre-master ، به زندگی در یک کشور خارجی نیز عادت کنید . شوک فرهنگی ، ادغام و دلتنگی گاهی اوقات حواس شما را پرت می کند ، اما اگر تجربه قبلی از این مسائل دارید ، انتقال آنقدرها هم سخت نیست . همچنین همیشه ایده خوبی است که قبل از انتخاب مقصد ، کمی تحقیق کنید تا سبک زندگی دانشجویی را که ممکن است مناسب شما باشد ، پیدا کنید .

تجربه یک دانشجو pre-master

  • نام: اری تاکایاما
  • تحصیل کرده : فوق دیپلم در رشته مطالعات بازرگانی
  • در: دانشگاه گرینویچ

ایری، چرا یک برنامه پیش از کارشناسی ارشد را انتخاب کردید ؟

اول از همه ، من می خواستم برای MBA در انگلستان تحصیل کنم . با این حال ، من به اندازه کافی اعتماد به نفس نداشتم که فوراً در دوره MBA ثبت نام کنم ، عمدتاً به دلیل سطح زبان انگلیسی ام . وقتی دوره pre-master را شروع کردم ، نمره میانگین آیلتس من 6.0 بود . برای تحصیل در مقطع کارشناسی کافی بود ، اما بسیاری از دانشگاه ها برای دوره های کارشناسی ارشد حداقل 6.5 نیاز داشتند و MBA معمولاً 7.0 می خواهد . بنابراین ، من باید انگلیسی آکادمیک خود را بهبود می بخشیدم .

من قبلاً زبان انگلیسی خوانده بودم و مقالات زیادی خوانده بودم ، اما در بحث یا نوشتن مقاله چندان خوب نبودم . بنابراین یک دوره پیش از کارشناسی ارشد راه ایده آلی برای شروع زندگی من در بریتانیا و آماده کردن من برای سطح پیشرفته مطالعه و درک بود .

در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از چه چیزی بیشتر لذت بردید ؟

من بسیاری از مهارت های عملی مانند مقاله نویسی را یاد گرفتم . این دانش به من در تمام جنبه های زندگی آکادمیک در بریتانیا اطمینان داد . ابتدا چند مقاله ای که باید در برنامه می نوشتم مرا دچار وحشت کرد ، زیرا نمی دانستم چگونه حجم کارم را سازماندهی کنم یا به طور منطقی نظراتم را مطرح کنم . اما بعد از مدتی احساس آرامش و اعتماد به نفس بیشتری کردم . علاوه بر آن ، در دوره pre-master ، با دانشجویان بین المللی زیادی از کشورهای مختلف آشنا شدم.  ملاقات با افراد زیادی ، پیدا کردن دوستان جدید و دیدن فرهنگ های مختلف عالی بود . با هم توانستیم به زندگی مشترک بریتانیایی عادت کنیم .

برنامه پیش از کارشناسی ارشد چگونه به تحصیل شما کمک کرد ؟

من یک دوره دو ساله MBA را به پایان رساندم . در برنامه پیش از کارشناسی ارشد ، ما اصول مدیریت بازرگانی مانند ارتباطات تجاری ، تئوری های بازاریابی و اقتصاد را مطالعه کردیم . با تشکر از پیش کارشناسی ارشد ، من قبلاً اصول اولیه این دروس را درک کرده بودم ، بنابراین شروع دوره MBA بسیار آسان بود .

آیا به دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در انگلستان هستند ، یک دوره pre-master را توصیه می کنید ؟

در حالی که پیش کارشناسی ارشد برای همه مناسب نیست ، متوجه شدم که به من اعتماد به نفس و مهارت های آکادمیک انگلیسی بیشتری داد . بنابراین اگر قبل از ثبت نام در یک مدرک طولانی مدت نیاز به بهبود زبان انگلیسی یا کسب دانش اولیه در مورد موضوع خود دارید ، من قطعا یک برنامه پیش از کارشناسی ارشد را به شما توصیه می کنم .

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 2 Average: 5]