شمال شرق انگلستان ، مکانی برای تحصیل

شمال شرق انگلستان ، مکانی برای تحصیلشمال شرق انگلستان خانه برخی از تاریخی ترین شهرها و دانشگاه های این کشور است. شما می توانید در کمترین زمان از مناطق شهری پویا به روستاهای زیبا رفته و از مناظر آن لذت ببرید. ما شما را در مورد این منطقه هیجان انگیز راهنمایی می کنیم، پس با ما همراه باشید.

شمال شرق انگلستان یک منطقه بزرگ در سمت راست بالای انگلستان است. این منطقه متنوع و خانه شهرهایی از جمله نیوکاسل و دورهام است. همچنین شامل شهرستان یورکشایر و هامبر می شود. این منطقه دارای بهترین قسمت های ماجراجویی تاریخی، جاذبه های فرهنگی، فضاهای طبیعی و زندگی مدرن شهری است. آیا به دنبال همه موارد فوق و همچنین دانشگاه های محترم و جوامع حامی هستید؟ پس این منطقه می تواند مقصد تحصیل شما باشد.

شمال شرق انگلستان چگونه است؟

موقعیت و جمعیت

شمال شرقی انگلستان را درست در زیر اسکاتلند و بالای مرکز انگلستان خواهید یافت. این منطقه بین دریای شمال و رشته کوه پنین واقع شده است. مساحت آن حدود 24000 کیلومتر مربع است و جمعیت آن تقریباً 8.2 میلیون نفر است. اکثر مردم در مناطق شهری زندگی می کنند. این منطقه از طریق راه های مختلف جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی قابل دسترسی است. فرودگاه های این منطقه به بسیاری از نقاط جهان پرواز می کنند.

فرهنگ و تاریخ

میراث شمال شرق انگلستان به قبل از رومیان باز می گردد. این منطقه تاریخ زیادی برای کاوش دارد، از بقایای ماقبل تاریخ در یورکشایر تا دیوار هادریان در نورثامبرلند. مکان های باستان شناسی زیادی مانند قلعه ها و دیوار های ساحلی وجود دارد.

شمال شرقی انگلستان در طول انقلاب صنعتی به دلیل غنی بودن از منابع طبیعی مانند زغال سنگ بسیار تأثیرگذار بود. بسیاری از مردم برای کار به آنجا نقل مکان کردند و اقتصاد و فرهنگ هنوز به شدت بر اساس گذشته صنعتی آن است.

مردم منطقه خون گرم و سخت کوش هستند. بسیاری از زمین های حومه های شهر نسبتاً دست نخورده و روستاها و شهرها زیبا هستند. یک نقطه عطف این منطقه، فرشته شمال است، یک مجسمه بزرگ معاصر در گیتسهد.

یکی دیگر از معروف ترین چیزهای این منطقه، پودینگ یورکشایر است. این یک عنصر خوش طعم از یک شامی کباب سنتی است که با گوشت، سبزیجات و سس سرو می شود. سایر سنت های فرهنگی شامل موسیقی محلی، رقص و ورزش است.

افرادی که ممکن است از این منطقه بشناسید عبارتند از:

 • بازیکن فوتبال آلن شیرر
 • مجریان تلویزیون Ant و Dec
 • بازیگر روآن اتکینسون
 • اد شیران، سوپراستار موسیقی.

شمال شرقی انگلستان شامل چه شهرهایی است؟

شمال شرق انگلستان شامل چندین شهر، از جمله برخی از بزرگترین شهرها در انگلستان است. این شهرها عبارتند از:

 • لیدز – شهر پر رونقی که به خاطر صمیمی و خونگرم بودن و قدم زدن آسان در اطراف آن ، شهرت دارد. گزینه های خرید زیادی دارد و یک شهر با زندگی شبانه عالی است.
 • شفیلد – که به عنوان یکی از سرسبزترین شهرهای بریتانیا در نظر گرفته می شود. شفیلد مکانی پرجنب و جوش و پر از فرهنگ و نزدیک به پارک ملی Peak District است. این شهر خانه قدیمی ترین باشگاه فوتبال جهان است.
 • برادفورد – این اولین شهر فیلم یونسکو در جهان بود. این تا حدودی به این دلیل است که موزه ملی علوم و رسانه در آن وجود دارد.
 • هال – که به طور رسمی با نام کینگستون از هال شناخته می شود، این شهر بندری است که در سال 2017 پایتخت فرهنگی بریتانیا بود.
 • یورک – این شهر زیبای خطی توسط رومیان تأسیس شد. این شهر کلیسای جامع گوتیک با برج های ناقوس و شیشه های رنگی قرون وسطایی را دارد.
 • دورهام – یک شهر دانشگاهی تاریخی و کوچک، دورهام دارای نقاط دیدنی تاریخی مانند کلیسای جامع دورهام است که یک میراث جهانی یونسکو است.
 • نیوکاسل – همچنین به عنوان نیوکاسل آپون تاین شناخته می شود، این شهر بزرگ حدود 1.6 میلیون ساکن در منطقه بزرگ مترو دارد. این یک مکان سرگرم کننده با میراث صنعتی قوی، معماری مدرن و مردم محلی خونگرم است.
 • ساندرلند – شهر بندری مملو از مسیرهای میراث فرهنگی، موزه‌ها، گالری‌های هنری و تئاتر است، در حالی که درست در کنار دریا قرار دارد.

هزینه زندگی در شمال شرق انگلستان چقدر است؟

بخش بزرگی از زندگی در شمال این است که در مقایسه با سایر مکان‌های بریتانیا (مخصوصا لندن) هزینه زندگی پایینی دارد. زندگی در نیوکاسل با وجود اندازه بزرگش بسیار مقرون به صرفه است. گزینه های اسکان دانشجویی با کیفیت زیادی در حومه شهر وجود دارد. اگر به فکر تحصیل در منطقه هستید، اینها میانگین تخمینی هزینه برای برخی از شهرهای اصلی است.

 • لیدز – 750 پوند در ماه (به استثنای اجاره)
 • نیوکاسل – 670 پوند در ماه (به استثنای اجاره)
 • شفیلد – 680 پوند در ماه (بدون احتساب اجاره)
 • هال – 630 پوند در ماه (بدون احتساب اجاره)

چه خدماتی برای دانش آموزان منطقه وجود دارد؟

در این منطقه همچنین رفت و آمد آسان است. گزینه های سفر شامل ماشین، قطار، اتوبوس و قایق است. شبکه ریلی Nexus Metro 60 ایستگاه را در اطراف نیوکاسل به هم متصل می کند و هر 12 دقیقه یک قطار به فرودگاه بین المللی می رود. رسیدن از یورک به لندن دو ساعت یا از نیوکاسل سه ساعت طول می کشد.

گزینه های بعد از تحصیل کدامند؟

دانشگاه های این منطقه تمرکز زیادی بر اشتغال فارغ التحصیلان دارند. به عنوان مثال، داده های فارغ التحصیل نشان می دهد که دانشگاه نورثومبریا در بین ۲۵ دانشگاه برتر برای فارغ التحصیلانی است که به مشاغل بسیار ماهر می پردازند.

صنایع منطقه نیز به سرعت در حال رشد هستند، مانند بخش انرژی عمومی یا سبز. بنابراین، فرصت های زیادی برای فارغ التحصیلان ماهر وجود دارد. اگر بعد از تحصیل بمانید مفید است.

در شمال شرق انگلستان چه دانشگاه هایی وجود دارد؟

چندین دانشگاه معتبر بین المللی در این منطقه وجود دارد. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از :

دانشگاه دورهام

این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های انگلستان است که در سال 1832 تأسیس شده است. دانشگاه دورهام یکی از اعضای گروه راسل است و اغلب در بالای جدول‌های لیگ دانشگاهی قرار دارد.

دانشگاه نیوکاسل

این دانشگاه که در مرکز شهر نیوکاسل مستقر است، بیش از 27000 دانشجو دارد و همچنین بخشی از گروه راسل است.

دانشگاه نورثومبریا

این دانشگاه همچنین در نیوکاسل واقع شده است و در بین 25 دانشگاه برتر بریتانیا در قدرت تحقیقاتی قرار دارد. این دانشگاه نامزد جایزه دانشگاه سال در جوایز آموزش عالی تایمز 2022 شد.

دانشگاه لیدز

این یکی از بزرگترین دانشگاه های انگلستان و همچنین یکی از اعضای گروه راسل است. در جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در رتبه 86 قرار دارد.

دانشگاه یورک

یکی دیگر از مؤسسات گروه راسل، دانشگاهی در شهر تاریخی زیبای یورک است. در فهرست نهایی جایزه دانشگاه سال در جوایز آموزش عالی تایمز در سال 2021 و راهنمای دانشگاه خوب تایمز و ساندی تایمز در سال 2022 قرار گرفت.

جاذبه های اصلی منطقه چیست؟

شما نمی توانید بدون لذت بردن از مناظر طبیعی خیره کننده به شمال شرق انگلستان بروید. منطقه دریاچه انگلیسی یک سایت میراث جهانی است که فقط 90 دقیقه با نیوکاسل فاصله دارد. این خانه دریاچه‌ها، جنگل‌ها و کوه‌های زیبا است – اگر عاشق پیاده‌روی و دیدن مناظر خیره‌کننده هستید، این نقطه یک گزینه عالی است.

مکان‌های دیگر برای پیاده ‌روی عبارتند از یورکشایر دیلز، جایی که می‌توانید آبشارها، خرابه‌ها و پیوندهایی به ادبیات معروف پیدا کنید. نویسندگانی مانند تالکین و برونته همگی از زیبایی های این منطقه الهام گرفته اند.

بخش بزرگی از زندگی در شمال شرقی انگلستان اجتماعی شدن است. فرصت‌های زیادی برای لذت بردن از میخانه‌ها، کلوپ‌ها و بارها خواهید داشت که چندین مورد به دانش‌آموزان اختصاص یافته است.

چه چیزی را باید در شمال شرق انگلستان ببینید؟

آیا فرنچایز هری پاتر را دوست دارید؟ بسیاری از طرفداران داستان ها برای بازدید از لوکیشن های فیلم راهی شمال شرق می شوند. به عنوان مثال، کلیسای جامع تاریخی نورمن دورهام با 2000 سال قدمت. حتی می توانید در قلعه آلنویک، در همان نقطه ای که هری در فیلم سنگ فیلسوف پرواز را یاد گرفت، آموزش چوب جارو دریافت کنید.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]