نحوه درخواست ویزای graduate انگلستان

نحوه درخواست ویزای graduate انگلستانبا نحوه درخواست ویزای graduate انگلستان آشنا شوید. ما شما را از طریق معیارهای واجد شرایط بودن راهنمایی می کنیم و توضیح می دهیم که مسیر شامل چه مواردی می شود و چه عواملی را باید در نظر بگیرید.

برای بسیاری از دانشجویان آینده نگر، بخشی از جذابیت تحصیل در خارج از کشور، پتانسیل زندگی و کار در آن کشور پس از فارغ التحصیلی است. در کشوری مانند انگلستان که در آن سهم دانشجویان بین‌المللی بسیار ارزشمند است، قابل درک است که گزینه ماندن طولانی‌تر برای بسیاری از افراد، اولویت اصلی است. در این مقاله، گزینه های ویزای پس از تحصیل در انگلستان و روند درخواست را بررسی می کنیم. پس با ما همراه باشید.

ویزای graduate انگلستان

معرفی اخیر ویزای تحصیلات تکمیلی انگلستان، این روند را برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که پس از فارغ التحصیلی به دنبال کار در انگلستان هستند، آسانتر کرده است. این طرح به عنوان نتیجه مستقیم تمایل کشور به حفظ فارغ التحصیلان با استعداد معرفی شد.

چه کسی می تواند درخواست دهد؟

اگر اخیراً از مدرک لیسانس، فوق لیسانس یا دوره واجد شرایط دیگر فارغ التحصیل شده اید، می توانید برای ویزای graduate انگلستان درخواست دهید اگر :

 • شما هنوز در بریتانیا باشید
 • ویزای فعلی شما ویزای تحصیلی انگلستان است
 • شما دوره خود را حداقل 12 ماه مطالعه کرده اید
 • ارائه دهنده آموزش شما به وزارت کشور گفته است که دوره خود را تکمیل کرده اید.

چه مدت می توانم با این ویزا در بریتانیا بمانم؟

ویزای تحصیلات تکمیلی به شما اجازه می دهد تا دو سال در انگلستان بمانید. اگر مدرک دکترا (یا مدرک دکتری دیگر) دارید، اجازه اقامت به مدت سه سال را خواهید داشت.

شما نمی توانید ویزای تحصیلات تکمیلی را تمدید کنید، اما ممکن است اجازه داشته باشید برای ویزای دیگری برای اقامت در بریتانیا درخواست دهید. در پایان این مقاله اطلاعات بیشتری در این مورد داریم.

چه قوانینی در این زمینه وجود دارد؟

به عنوان دارنده ویزای graduate انگلستان ، شما قادر خواهید بود:

 • در اکثر مشاغل، از جمله موقعیت های داوطلبانه کار کنید
 • خوداشتغال باشید
 • به دنبال کار بگردید
 • در بریتانیا با خانواده خود (اگر واجد شرایط/مجاز باشند) به زندگی خود ادامه دهید
 • به بریتانیا سفر کرده و بازگردید.

ویزای تحصیلات تکمیلی انگلستان به شما اجازه نمی دهد:

 • هرگونه پرداخت رفاهی (دولتی) یا مستمری دولتی را درخواست کنید
 • به عنوان یک ورزشکار حرفه ای کار کنید

در شرایط خاص، ممکن است بتوانید با ویزای تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید، اما تنها در صورتی که دوره شما واجد شرایط ویزای دانشجویی نباشد.

توجه داشته باشید که هر ویزا منحصر به فرد است. ویزا به صورت موردی اعطا می شود. بسته به شرایط شما ممکن است شرایط دیگری را شامل شود.

زمان درخواست

شما باید برای ویزای graduate انگلستان خود به صورت زیر اقدام کنید:

 • قبل از انقضای ویزای دانشجویی شما (پایان می یابد)
 • پس از اینکه دانشگاه/کالج شما به وزارت کشور اطلاع داد که دوره خود را تکمیل کرده اید.

برای درخواست ویزای تحصیلات تکمیلی انگلستان نیازی نیست تا فارغ التحصیلی صبر کنید.

این ویزا چقدر هزینه دارد ؟

هزینه ویزای فارغ التحصیلی انگلستان 715 پوند است. همچنین برای هر سالی که در بریتانیا هستید باید 624 پوند هزینه اضافی در سال پرداخت کنید. اگر کار در بخش دولتی را انتخاب کنید، ممکن است واجد شرایط/اجازه بازپرداخت هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی باشید (به شما بازگردانده شود).

به یاد داشته باشید، زمانی که در بریتانیا هستید، باید بتوانید از پس هزینه های زندگی خود برآیید. فراموش نکنید مواردی مانند اجاره، قبوض و هزینه های سفر را در بودجه خود لحاظ کنید.

ممکن است مقاله ما در مورد هزینه زندگی در انگلستان هنگام تنظیم بودجه مفید باشد.

چه مدارکی برای درخواست این ویزا نیاز دارم؟

هنگامی که برای ویزای graduate انگلستان خود درخواست می کنید، به موارد زیر نیاز دارید:

 • پاسپورت شما (یا سند مسافرتی معتبر دیگر)
 • اگر مجوز اقامت بیومتریک خود را دارید
 • شماره مرجع تاییدیه پذیرش برای تحصیل (CAS) از زمانی که برای ویزای دانشجویی خود درخواست دادید.

اگر نمی توانید شماره CAS خود را پیدا کنید، با ارائه دهنده آموزش خود صحبت کنید. سابقه ای از آن خواهند داشت. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که موارد زیر را ارائه دهید :

 • مدرکی دال بر رابطه شما با اعضای خانواده تان اگر با شما درخواست می دهند.
 • یک نامه تأیید از ارائه دهنده بورس تحصیلی / حمایت مالی در صورتی که آنها هزینه دوره یا زندگی شما را در 12 ماه گذشته پرداخت کرده باشند.

اثبات هویت شما در روند درخواست ویزا

به عنوان بخشی از درخواست ویزای graduate انگلستان ، باید هویت خود را ثابت کنید. برای انجام این کار، به یک حساب کاربری با UKVI در برنامه ” UK Immigration: ID Check ” آنها نیاز دارید. شما باید مجوز اقامت بیومتریک خود را در برنامه اسکن کنید. اگر اهل اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند یا لیختن اشتاین هستید، باید پاسپورت خود را اسکن کنید.

اگر نمی توانید اسناد خود را در برنامه اسکن کنید، به اثر انگشت و عکس خود در یک مرکز تایید شده نیاز دارید. شما باید اجازه اقامت بیومتریک و/یا پاسپورت خود را در قرار ملاقات خود به همراه داشته باشید.

اپلیکیشن خود را تکمیل کنید

شما باید فرم درخواست خود را به صورت آنلاین تکمیل کنید. مطمئن شوید که کارت اعتباری یا نقدی خود را برای پرداخت هزینه های مربوط به درخواست خود آماده کرده اید. به یاد داشته باشید که می توانید درخواست خود را برای ویزای graduate انگلستان به صورت آنلاین انجام دهید.

بعد از اینکه درخواست دادید

شما معمولاً از UKVI با تصمیم در مورد درخواست ویزای فارغ التحصیلی خود ظرف (حداکثر) هشت هفته پاسخ دریافت خواهید کرد. تا زمانی که منتظر تصمیم هستید، نباید به خارج از جزایر بریتانیا یا ایرلند سفر کنید. هنگامی که درخواست شما تایید شد، می توانید حق خود را برای زندگی و کار در بریتانیا به صورت آنلاین اثبات کنید.

چه گزینه های دیگری برای ویزای کار وجود دارد؟

آیا می خواهید در مورد برخی دیگر از ویزاهای کاری بریتانیا که در دسترس هستند بیشتر بدانید؟ جدول زیر دو مورد از محبوب ترین انتخاب ها را برای شما شرح می دهد.

ممکن است تصمیم بگیرید که یکی از این موارد برای شما بهتر از ویزای graduate انگلستان است. یا ممکن است پس از انقضای ویزای فارغ التحصیلی خود به یکی از این موارد تغییر دهید. در هر صورت، درک کامل گزینه های خود همیشه ایده خوبی است.

ویزای کار در انگلستان

دولت بریتانیا همچنین مسیر ویزای فردی با پتانسیل بالا (HPI) را برای دانشجویانی که به تازگی واجد شرایط هستند، معرفی کرده است. این به فارغ التحصیلان دانشگاه این فرصت را می دهد که حداقل دو سال در بریتانیا بمانند. اگر فارغ التحصیل دکترا هستید، می توانید سه تا بمانید.

برای واجد شرایط بودن برای ویزای HPI باید در پنج سال گذشته از یک دانشگاه واجد شرایط فارغ التحصیل شده باشید. دانشگاه‌های واجد شرایط توسط دولت بریتانیا فهرست شده‌اند و از موسسات جهانی با رتبه‌ بندی بالا، از 100 دانشگاه برتر رتبه‌ بندی دانشگاه‌های جهانی QS و رتبه‌ بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز تشکیل شده‌اند. علاوه بر این، باید توانایی زبان انگلیسی خود را نشان دهید و پس انداز کافی را برای حمایت از خود در هنگام زندگی در کشور نشان دهید.

فراموش نکن!

زمانی که ویزای خود را دریافت می کنید، تاریخ ها و شرایط ویزای خود را بررسی کنید – این موارد به شما می گوید که چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری را نمی توانید در زمانی که در بریتانیا هستید انجام دهید. اگر فکر می کنید اشتباهی در ویزای شما رخ داده است، باید ظرف مدت (حداکثر) سه ماه با UKVI تماس بگیرید تا اصلاح شود.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]