هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستاندر این مقاله هزینه تحصیل در انگلستان قصد داریم هزینه شهریه ها ، اقامت ، شیوه زندگی و گزینه های کمک مالی یا همان بورسیه های تحصیل در انگلستان را مورد بررسی قرار دهیم ، پس با ما همراه باشید .

هزینه تحصیل در انگلستان چقدر است ؟ اگر شما علاقه مند به تحصیل در انگلستان هستید ، یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در نظر بگیرید این است که چقدر برای این مهم هزینه می شود . این راهنمای ضروری ، به تمام هزینه های مربوط به تحصیل در کشور انگلستان ریز شده است تا مطمئن شوید همه چیز تحت پوشش قرار می گیرد .

توجه داشته باشید که قیمت ها و نرخ های ارز در زمان انتشار به درستی بیان شده اند و در حال حاضر ممکن است با آنچه که در اینجا نشان داده شده کمی متفاوت باشد .

شهریه تحصیل در انگلستان

به طور معمول شهریه تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بین 12 هزار تا 15هزار پوند و در مقطع دکترا حدود 20 هزار تا 3۸ هزار پوند می باشد .

در سال 2017 ، دانش آموزان بین المللی برای یک سال تحصیلی در مقطع کارشناسی ، بین 10000 تا 35000 پوند شهریه پرداخت می کردند . یک مدرک کارشناسی پزشکی می تواند برای دانشجویان خارج از کشور تا 38000 پوند در سال هزینه در بر داشته باشد .

هیچ محدودیتی برای افزایش شهریه های تحصیلات تکمیلی دانشجویان بین المللی وجود ندارد ، اما گرایش آن ها نسبت به دوره های کارشناسی بسیار گران تر است و هزینه ها بسته به دانشگاه متفاوت می باشد .

برای دانشجویان داخلی و اتحادیه اروپا ، از جانب دولت وام هایی برای پوشش هزینه تحصیل در انگلستان و هزینه زندگی در آن در دسترس هستند . حد مجاز برای وام های تحصیلی 9250 پوند در سال است . یک مدرک کارشناسی معمولی در انگلستان سه سال به طول می انجامد که به این معنی است که بدهی متوسط دانشجویان در سال 2017 به 27000 پوند می رسد . این شامل بازپرداخت وام های دارای بدهی نیست ، که در صورت اضافه شدن به پرداخت بدهی های تحصیلی می تواند بین 35000 و 40000 پوند باشد .

هزینه خوابگاه در انگلستان

در سال 2017 متوسط اجاره دانشجویان به 125 پوند در هر هفته یا 535 پوند در ماه می رسد اما دانشجویان در لندن می توانند به طور میانگین 182 پوند در هفته یا 640 پوند در ماه هزینه کنند . میانگین اجاره سالانه دانشجویان 4875 پوند (بر اساس یک قرارداد 39 هفته ای) است .

در پایان دوره 3 ساله دوره کارشناسی ، هزینه مورد انتظار برای مسکن 14625 پوند است . ناگفته نماند که وام های دولتی برای دانشجویان داخلی و اتحادیه اروپا علاوه بر تامین هزینه تحصیل در انگلستان ، برای پوشش هزینه های زندگی (از جمله محل اقامت) نیز در دسترس هستند .

دانشجویان معمولا برای سال اول در خوابگاه دانشگاه اقامت دارند و سپس برای سال های دوم و سوم به مسکن خصوصی منتقل می شوند . هزینه های خوابگاه دانشگاه به مکان دانشجو در انگلستان و نوع محل اقامت انتخابی آنان بستگی دارد .

سایر هزینه های ضروری دانشجویی

صورتحساب هایی چون آب ، گاز و برق در محل های اجاره شده تقریبا 50 پوند در ماه است و صورتحساب های تلفن همراه بین 10 تا 30 پوند می باشد و هزینه اینترنت حدود 20 پوند در ماه است .

به طور متوسط، کتاب ها و تجهیزات دانشگاه 15 پوند در هفته یا 60 پوند در هر ماه هزینه خواهند داشت .

در خارج از لندن و سایر شهرهای بزرگ دانشجویی ، سفر به طور متوسط با یک اتوبوس حدود 1.50 پوند و 45 پوند برای یک کارت مسافر دانشجویی هزینه در بر خواهد داشت .

دانشجویان دانشگاه های مرکزی لندن باید انتظار داشته باشند که 23 پوند در هفته یا 90 پوند در ماه هزینه رفت و آمد داشته باشند که به طور میانگین به 881.40 پوند در سال می رسد (بر اساس مدت 39 هفته) .

دانشجوبان با در اختیار داشتن یک Railcard می توانند تا یک سوم هزینه بلیط از تخفیف بهره مند شوند . برای مثال ، یک بلیط بزرگسالان از لندن به برایتون (مقصد سفر روزانه ) به طور معمول 17.5 پوند است اما با یک کارت مسافربری 11.50 پوند . به طور متوسط یک لیتر بنزین 1.16 پوند هزینه در بر دارد ، در حالی که یک لیتر گازوئیل 1،18 پوند .

هزینه‌ زندگی در انگستان به طور متوسط مبلغی بین 900 الی 1260 پوند در ماه است .

تقویم تحصیلی

شروع کلاس های دانشگاه در انگلستان معمولا از ماه سپتامبر (شهریور) است . برای ترم ژانویه هم دانشگاه ها برای مقاطع لیسانس و ارشد می توان پذیرش گرفت .

سبک زندگی

صوزتحساب هفتگی غذا در انگلستان 50 پوند است ، اگر چه این مقدار در catered halls خصوصی می تواند پایین باشد . همچنین این صورت حساب تا حد زیادی به رژیم و محل زندگی شما در انگلستان بستگی دارد . یک وعده غذایی در یک pub بین 8 تا 12 پوند هزینه دارد در حالی که یک وعده غذایی در رستوران بین 15 تا 25 پوند . میانگین قیمت بلیط سینما 7.41 پوند است و Big Mac 3.19 پوند . یک لیوان آب 175 میلی لیتر، 3.61 پوند است . با این حال ، قیمت ها در لندن و شهرهای جنوبی بیشتر از شهرهای شمالی است .

عضویت در باشگاه به طور معمول حدود 50 پوند در ماه هزینه در بر دارد ، اما بسیاری از ورزشگاه ها تخفیف دانشجویی نیز ارائه می دهند .

چه حمایت های مالی ای در دسترس است ؟

بیشتر دانشجویان تمام وقت و نیمه وقت یا دانشجویان اتحادیه اروپا وام هزینه تحصیل در انگلستان را از دولت برای پرداخت هزینه های دوره خود دریافت می کنند . حتی وام هایی نیز برای پوشش هزینه های زندگی در دسترس هستند .

با این حال ، دریافت وام برای دانشجویان بین المللی پیچیده تر است ، زیرا وام فقط برای دانشجویانی است که حداقل 3 سال قبل از شروع دوره در انگلستان زندگی می کنند .
اما بورسیه های تحصیلی ، کمک هزینه تحصیلی و کمک های مالی متعددی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد . اکثر آن ها بسیار رقابتی هستند ، اما دانشگاه های انگلستان همیشه به دنبال افزایش تعداد دانشجویان بین المللی خود هستند ، بنابراین باید تمام گزینه ها را در نظر گرفت . بورس تحصیلی در پایگاه داده شورای بریتانیا توسط دولت انگلیس و سازمان های خارجی تامین می شود . بنابراین بررسی وب سایت دانشگاه ها به جهت این که آیا آن ها یک بورس تحصیلی مناسب دارند یا خیر ارزش وقت گذاشتن دارد .

تمام دانشجویان می توانند برای یک کارت NUS درخواست دهند ، که به آن ها تا 50 درصد در زمینه تکنولوژی ، خرید مواد غذایی ، خوردن غذا ، رفت و آمد ، اشتراک رسانه ها ، پوشاک ، مسافرت و منابع دانشگاهی تخفیف می دهد . چندین کارت و برنامه وجود دارند که طیف گسترده ای از تخفیف ها را ارائه می دهند . مانند UNiDAYS و Student Beans .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.timeshighereducation.com

آخرین مطالب وب سایت