ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان – نحوه درخواست

ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان با نحوه درخواست ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان آشنا شوید . ما شما را از طریق معیارهای واجد شرایط بودن راهنمایی می کنیم و توضیح می دهیم که مسیر شامل چه مواردی می شود و عواملی که باید در نظر بگیرید .

برای بسیاری از دانشجویان آینده نگر، بخشی از جذابیت تحصیل در خارج از کشور، پتانسیل زندگی و کار در آن کشور پس از فارغ التحصیلی است . در یک گلدان اختلاط فرهنگی مانند بریتانیا ، که در آن سهم دانشجویان بین‌المللی بسیار ارزشمند است ، قابل درک است که گزینه ماندن طولانی ‌تر برای بسیاری اولویت اصلی است . در این مقاله ، گزینه های ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان و روند درخواست را بررسی می کنیم .

ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان

معرفی اخیر ویزای تحصیلات تکمیلی انگلستان ، این روند را برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که پس از فارغ التحصیلی به دنبال کار در انگلستان هستند ، آسانتر کرده است . این طرح به عنوان نتیجه مستقیم تمایل کشور به حفظ فارغ التحصیلان با استعداد معرفی شد .

چه کسی می تواند درخواست دهد ؟

اگر اخیراً از مدرک لیسانس ، فوق لیسانس یا دوره واجد شرایط دیگر فارغ التحصیل شده اید ، می توانید برای ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان درخواست دهید :

 • شما هنوز در بریتانیا هستید
 • ویزای فعلی شما ویزای تحصیلی انگلستان است
 • شما دوره خود را حداقل 12 ماه مطالعه کرده اید ( یا کل مدت دوره اگر کمتر از 12 ماه باشد )
 • ارائه دهنده آموزش شما به وزارت کشور گفته است که دوره خود را تکمیل کرده اید .

با ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان چه مدت می توانم در آن بمانم ؟

ویزای فارغ التحصیلی به شما اجازه می دهد تا دو سال در انگلستان بمانید . اگر مدرک دکترا (یا مدرک دکتری دیگر) دارید ، اجازه اقامت به مدت سه سال را خواهید داشت .

شما نمی توانید ویزای فارغ التحصیلی را تمدید کنید ، اما ممکن است اجازه داشته باشید برای ویزای دیگری برای اقامت در انگلستان درخواست دهید . در پایان این مقاله اطلاعات بیشتری در این مورد داریم .

چه قوانینی وجود دارد ؟

به عنوان دارنده ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان ، شما قادر خواهید بود :

 • امکان کار در اکثر مشاغل، از جمله موقعیت های داوطلبانه
 • خوداشتغال باشید
 • به دنبال کار بگردید
 • امکان ادامه زندگی در بریتانیا با خانواده خود را داشته باشید (اگر واجد شرایط/مجاز باشند)
 • امکان سفر به بریتانیا و بازگشت .

ویزای تحصیلات تکمیلی انگلستان به شما اجازه نمی دهد :

 • درخواست هرگونه پرداخت رفاهی (دولتی) یا مستمری دولتی را داشته باشید
 • به عنوان یک ورزشکار حرفه ای کار کنید

در شرایط خاص ، ممکن است بتوانید با ویزای تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید ، اما تنها در صورتی که دوره شما واجد شرایط ویزای دانشجویی نباشد .

توجه داشته باشید که هر ویزا منحصر به فرد است . ویزا به صورت موردی اعطا می شود . بسته به شرایط شما ممکن است شرایط دیگری را شامل شود .

چه زمانی اپلای کنید

شما باید برای ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان خود اقدام کنید :

 • قبل از انقضای ویزای دانشجویی شما
 • پس از اینکه دانشگاه/کالج شما به وزارت کشور اطلاع داد که دوره خود را تکمیل کرده اید .

برای درخواست ویزای تحصیلات تکمیلی انگلستان نیازی نیست تا فارغ التحصیلی صبر کنید .

هزینه آن چند است ؟

هزینه ویزای فارغ التحصیلی انگلستان 715 پوند است . همچنین برای هر سالی که در بریتانیا هستید باید 624 پوند هزینه اضافی در سال پرداخت کنید . اگر کار در بخش دولتی را انتخاب کنید ، ممکن است واجد شرایط/اجازه بازپرداخت هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی باشید ( به شما برگردانده می شود ) .

به یاد داشته باشید ، زمانی که در بریتانیا هستید ، باید بتوانید از پس هزینه های زندگی خود برآیید . فراموش نکنید مواردی مانند اجاره ، قبوض و هزینه های سفر را در بودجه خود لحاظ کنید .

ممکن است مقاله ما در مورد هزینه زندگی در انگلستان هنگام تنظیم بودجه برای شما مفید باشد .

چه مدارکی نیاز دارم ؟

هنگامی که برای ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان خود درخواست می کنید ، به موارد زیر نیاز دارید :

 • پاسپورت شما (یا سند مسافرتی معتبر دیگر)
 • اگر مجوز اقامت بیومتریک خود را دارید
 • شماره مرجع تأییدیه پذیرش برای تحصیل (CAS) از زمانی که برای ویزای دانشجویی خود درخواست دادید.

اگر نمی توانید شماره CAS خود را پیدا کنید ، با ارائه دهنده آموزش خود صحبت کنید . سابقه ای از آن خواهند داشت . همچنین ممکن است از شما خواسته شود که ارائه دهید :

 • مدرکی دال بر رابطه شما با اعضای خانواده تان اگر با شما درخواست می دهند.
 • یک نامه تأیید از ارائه دهنده بورس تحصیلی / حمایت مالی در صورتی که آنها هزینه دوره یا زندگی شما را در 12 ماه گذشته پرداخت کرده باشند .

اثبات هویت شما

به عنوان بخشی از درخواست ویزای تحصیلات تکمیلی انگلستان ، باید هویت خود را ثابت کنید . برای انجام این کار ، به یک حساب کاربری با UKVI در برنامه ” مهاجرت بریتانیا: بررسی شناسه” آنها نیاز دارید . شما باید مجوز اقامت بیومتریک خود را در برنامه اسکن کنید . اگر اهل اتحادیه اروپا ، سوئیس  ، نروژ، ایسلند یا لیختن اشتاین هستید،  باید پاسپورت خود را اسکن کنید .

اگر نمی توانید اسناد خود را در برنامه اسکن کنید ، به اثر انگشت و عکس خود در یک مرکز تایید شده نیاز دارید . شما باید اجازه اقامت بیومتریک و/یا پاسپورت خود را در قرار ملاقات خود به همراه داشته باشید .

کامل کردن اپلیکیشن

شما باید فرم درخواست خود را به صورت آنلاین تکمیل کنید . مطمئن شوید که کارت اعتباری یا نقدی خود را برای پرداخت هزینه های مربوط به درخواست خود آماده کرده اید . به یاد داشته باشید که می توانید درخواست خود را برای ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان به صورت آنلاین انجام دهید .

بعد از اینکه اپلای کردید

شما معمولاً از UKVI با تصمیم در مورد درخواست ویزای فارغ التحصیلی خود ظرف (حداکثر) هشت هفته پاسخ خواهید شنید . تا زمانی که منتظر تصمیم هستید ، نباید به خارج از جزایر بریتانیا یا ایرلند سفر کنید . هنگامی که درخواست شما تایید شد ، می توانید حق خود را برای زندگی و کار در بریتانیا به صورت آنلاین اثبات کنید .

چه گزینه های دیگری برای ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان وجود دارد ؟

آیا می خواهید در مورد برخی دیگر از ویزاهای کاری بریتانیا که در دسترس هستند بیشتر بدانید ؟ جدول زیر دو مورد از محبوب ترین انتخاب ها را شرح می دهد .

ممکن است تصمیم بگیرید که یکی از این موارد برای شما بهتر از ویزای فارغ التحصیلی است . یا ممکن است پس از انقضای ویزای فارغ التحصیلی خود به یکی از این موارد تغییر دهید . در هر صورت ، درک کامل گزینه های خود همیشه ایده خوبی است .

ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان

دولت بریتانیا همچنین مسیر ویزای فردی با پتانسیل بالا (HPI) را برای دانشجویانی که به تازگی واجد شرایط هستند ، معرفی کرده است . این به فارغ التحصیلان دانشگاه این فرصت را می دهد که حداقل دو سال در بریتانیا بمانند . اگر فارغ التحصیل دکترا هستید ، می توانید سه سال بمانید .

برای واجد شرایط بودن برای ویزای HPI باید در پنج سال گذشته از یک دانشگاه واجد شرایط فارغ التحصیل شده باشید . دانشگاه‌های واجد شرایط توسط دولت بریتانیا فهرست شده‌اند و از موسسات جهانی با رتبه‌ بندی بالا ، از 100 دانشگاه برتر رتبه‌ بندی دانشگاه‌های جهانی QS و رتبه‌ب ندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز تشکیل شده‌اند . علاوه بر این ، باید توانایی زبان انگلیسی خود را نشان دهید و پس انداز کافی را برای حمایت از خود در هنگام زندگی در کشور نشان دهید .

فراموش نکن !

زمانی که ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان خود را دریافت می کنید ، تاریخ ها و شرایط ویزای خود را بررسی کنید – این موارد به شما می گوید که چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری را نمی توانید در زمانی که در بریتانیا هستید انجام دهید . اگر فکر می کنید اشتباهی در ویزای شما رخ داده است ، باید ظرف مدت (حداکثر) سه ماه با UKVI تماس بگیرید تا اصلاح شود .

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]