هزینه تحصیل در روسیه

هزینه آموزش عالی برای دانشجویان بین المللی در فدراسیون روسیه چقدر است ؟

هزینه تحصیل در روسیهتحصیل در دانشگاه های روسیه ، ترکیبی بهینه از قیمت و کیفیت است : دانشجویان بین المللی دانش بنیادی و دیپلم معتبر را به ازای پرداخت هزینه ای بسیار مناسب دریافت می کنند . هزینه تحصیل در روسیه در دانشگاه های مختلف ممکن است متفاوت باشد ، اما در هر صورت ، کمتر از اروپا و یا مقاصد تحصیلی دیگر است .

در عین حال ، کیفیت آموزش و پرورش روسیه همانند سایر کشورهای اروپایی است . وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه حداقل هزینه شهریه را تعیین می کند – این نمی تواند کمتر از مقدار سرمایه گذاری شده در تحصیل هر دانشجو توسط دولت باشد . بدیهی است ، هزینه شهریه دانشگاه های روسیه به برنامه درسی خاص ، مدت زمان آن و موسسه آن بستگی دارد .

علاوه بر این ، هزینه های خانوار در روسیه ( مسکن ، غذا ، حمل و نقل ، بیمه درمانی و … ) در مقایسه با بسیاری از کشورها پایین تر است . دانشجویان بین المللی تمام وقت همانند دانشجویان روسی ، از مزایای مختلفی بهره مند هستند . بعضی از دانشگاه های روسیه گاهی اوقات دانشجویان با استعداد را تشویق می کنند و در هزینه شهریه به آن ها تخفیف می دهند .

هزینه تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی  چقدر می شود ؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در روسیهپس از اتمام دوره های کارشناسی چهار ساله، دانشجویان مدرک کارشناسی و دیپلم تحصیلات عالی دریافت می کنند . پس از آن ، دانشجویان می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند و دانشجوی برنامه کارشناسی ارشد شوند .

شهریه تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی تقریبا 3000 –6000 دلار در سال است . در واقع حداقل هزینه 3500 دلار در سال است .

هزینه تحصیل در مقطع تخصص ( Specialist ) در یک دانشگاه روسی چقدر است ؟

مدرک تخصص پس از حداقل پنج سال تحصیل اهدا می شود . به نظر می رسد تمرکز بیشتری در این مقطع در مقایسه با مقطع کارشناسی می شود .

هزینه تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت در مقطع تخصص به طور متوسط در حدود  3340 تا 6000 دلار  در سال است .

هزینه تحصیل در مقطع تخصص در یک دانشگاه پزشکی در روسیه به طور متوسط تا 12000 دلار در سال است .

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یک دانشگاه روسی چقدر است ؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیهمدرک کارشناسی ارشد پس از دو سال تحصیل و دانش عمیق تر از تحصیلات عالی به دست می آید . اگر مدرک کارشناسی یا Specialist را دارید ، می توانید برای یک برنامه کارشناسی ارشد درخواست دهید .

هزینه تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد به طور متوسط 3670 تا 6000 دلار در سال است .

یک دوره Postgraduate در یک دانشگاه روسی چقدر هزینه دارد ؟

مدت رمان تحصیل در مقطع Postgraduate حداقل سه سال به طول می انجامد . فارغ التحصیلان با مدرک کارشناسی ارشد یا تخصص می توانند برای یک برنامه Postgraduate درخواست دهند ، اگر علاقه مند به تحقیق و تدریس باشند . پس از دفاع از پایان نامه ، به دانشجویان فارغ التحصیل مدرک PhD اهدا می شود .

هزینه تحصیل در روسیه در مقطع Postgraduate به صورت تمام وقت به طور متوسط 4000 تا 5000 دلار در سال است .

هزینه تحصیل در بخش آمادگی ( Preparatory Department ) دانشگاه روسی چقدر است ؟

بسیاری از دانشگاه ها دارای گروه های آمادگی هستند ، که در آن دانشجویان بالقوه بین المللی می توانند دوره آموزشی فشرده ای را اتخاذ کنند که به آنها اجازه می دهد تا در آینده به هر دانشگاه روسی وارد شوند . معمولا این برنامه شامل یک دوره فشرده زبان روسی و همچنین برخی از دوره های عمومی است که برای بررسی در مورد رشته انتخاب شده مورد نیاز است . آموزش در بخش آماده سازی می تواند از چند ماه تا یک سال طول بکشد .

برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در برنامه های درسی و هزینه های تحصیلات متفاوت هستند . آموزش در بخش آماده سازی هم برای Undergraduate و هم Graduate هزینه های تقریبا مشابهی دارند که بین 2000 تا 5000 دلار در سال می باشد .

هزینه تحصیل در روسیه در مدرسه تابستانی چقدر است ؟

برنامه های کوتاه مدت ، شامل برنامه های آموزشی و برنامه های فرهنگی و سرگرمی در اکثر دانشگاه ها وجود دارند . این دوره ها غالبا به صورت یک مدرسه تابستانی برگزار می شود ، اما دانشگاه ها همچنین دوره های بهار، پاییز و زمستان را نیز برگزار می کنند . به طور قانونی ، چنین برنامه هایی از سه تا هشت هفته به طول می انجامند و پس از این مدت گواهی مشارکت ارائه می شود .

هزینه تحصیل در روسیه در مدرسه تابستانی به طور متوسط حدود 20-50 هزار روبل معادل 330 تا 830 دلار است . گاهی اوقات دانشگاه ها تنها هزینه سفرو اقامت را از دانشجویان دریافت می کنند و در این صورت هزینه آموزش رایگان است .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در روسیه با ما تماس بگیرید و از مشاوره متخصصین ما در این امر بهره مند شوید .

مترجم : امید کریمی

منبع : studyinrussia.ru

آخرین مطالب وب سایت

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید