هزینه تحصیل در سوئد

هزینه تحصیل در سوئدشهریه دانشگاه ، هزینه زندگی و سایر هزینه ها : برای برنامه ریزی هزینه تحصیل در سوئد باید به چه نحوی عمل کنیم ؟

برنامه ریزی بودجه شما بخش مهمی از مرحله آماده سازی برای تحصیل در سوئد است . در اینجا یک مرور کلی از هزینه های مختلفی که باید در بودجه خود در نظر داشته باشید ، ارائه شده است .

در سوئد ، ارز مورد استفاده کرون سوئد (SEK) است . ما هزینه ها را بر اساس SEK به شما ارائه داده ایم ؛ برای پیدا کردن نرخ ارز به روز می توانید از ابزار اینترنتی مناسب این امر بهره ببرید .

هزینه شهریه و اپلیکیشن

علاوه بر هزینه شهریه ، هزینه درخواست پذیرش از دانشگاه را نیز می بایست بخشی از هزینه تحصیل در سوئد در نظر بگیریم . هزینه شهریه و اپلیکیشن به دانشجویانی که شهروند یک کشور اتحادیه اروپا / EEA / Nordic یا سوئیس نیستند و در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می کنند ، تعلق می گیرد .

هزینه درخواست ( اپلیکیشن ) SEK 900 است . این هزینه به عنوان بخشی از اپلیکیشن آنلاین شما در Universityadmissions.se پرداخت می شود .

هزینه های شهریه در دانشگاه های سوئد بسته به رشته تحصیلی متفاوت است هرچند هزینه های متوسط برای برنامه کارشناسی ارشد 129000 SEK در سال است و این در حالی است که برنامه های مقطع کارشناسی معمولا ارزان ترند .

طیف استاندارد از هزینه تحصیل در سوئد ( شهریه ) برای موضوعات مختلف درسی در زیر نشان داده شده است ، با این حال ممکن است قیمت دقیق کمی متفاوت با موارد ذکر شده باشد .

  • علوم انسانی و اجتماعی بین 80000 تا 110000 SEK در سال
  • برنامه های فنی و علوم طبیعی بین 120000 تا 145000 SEK در سال
  • معماری و طراحی بین 190000 تا 270000 SEK در سال

شهریه تحصیل برای هر برنامه در هر دانشگاه در Universityadmissions.se و وب سایت آن دانشگاه ، لیست شده است .

هزینه زندگی در سوئد

متوسط هزینه های زندگی هر دانشجو در ماه حدود 8370 کرون است . البته هزینه های شما بسته به جایی که زندگی می کنید و شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود .

هزینه های اتحادیه دانشجویی

اگر مایل به دریافت تخفیف و امکانات بیشتری از دانشگاه ها هستید به این بخش که آن هم بخشی از هزینه تحصیل در سوئد است توجه فرمایید . دانشجویان معمولا با پرداخت هزینه ای نه چندان زیاد به اتحادیه های دانشجویی محلی می پیوندند . این امر به شما کمک می کند فعالیت های دانشجویی مختلف و تخفیف های دانشجویی داشته باشید . هزینه ها در هر ترم از 50 تا 350 یورو بسته به نوع اتحادیه متفاوت می باشند . اتحادیه دانشجویان مربوطه می تواند اطلاعاتی را درباره هزینه ها و مزایای عضویت ارائه کند .

کتاب های درسی

به طور متوسط، انتظار می رود در حدود 750 کرون در ماه صرف هزینه کتاب های درسی کنید . در برخی از رشته ها ، مانند قانون و علوم طبیعی ، این رقم احتمالا بالاتر است . بسیاری از اتحادیه های دانشجویی ، کتاب ها را با قیمت ارزان تری به دانشجویان عرضه می کنند ؛ همچنین امکان فروش کتاب های استفاده شده در این اتحادیه ها با قیمتی بسیار مناسب تر نیز برقرار می باشد .

مترجم : امید کریمی

منبع : studyinsweden.se

آخرین مطالب وب سایت

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]