تحصیل در نیوزیلندتحصیل در نیوزیلند
/تحصیل در نیوزیلند
تحصیل در نیوزیلند2019-06-19T11:12:54+04:30

تحصیل در نیوزیلند

از  آن جایی که کشور نیوزیلند در زمره کشورهایی قرار دارد که شرایط خوبی را برای تحصیل دانشجویان بین المللی در این کشور فراهم آورده است ، همواره دانشجویان تحصیل در نیوزیلند را به عنوان مقصدی برای خود در نظر می گیرند  . از جمله مهمترین این شرایط می توان به مواردی چون برخورداری از اقتصاد پویا ، کیفیت زندگی بالا و همچنین تمهیدات در نظر گرفته شده در سیستم آموزشی نیوزیلند اشاره کرد که دانشجویان را به تحصیل در این کشور ترغیب کرده و می توانند صحتی بر این ادعا باشند .

اما این ها تنها بخشی از دلایل عمده علاقه مندان به تحصیل در این کشور  است و می توان به موارد زیر هم اشاره کرد :

1 – دانشگاه های نیوزیلند

تحصیل در نیوزیلند - دانشگاه های نیوزیلنددانشگاه های این کشور همواره جایگاه های خوبی را در رتبه بندی های جهانی مانند تایمز و QS به خود اختصاص داده اند .

دانشگاه های اوکلند و اتاگو جزو دانشگاه های ممتاز و دانشگاه مسی ، کانتربری ، وایکاتو ، دانشگاه ویکتوریا ، لینکولن نیز از دانشگاه های خوب مورد تایید وزارت علوم می باشند .

دانشگاه های نیوزیلند بورسهای تحصیلی متفاوتی را در مقاطع مختلف تحصیلی به دانشجویان بین المللی ممتاز اعطا می کنند .

به دلیل حمایت دولت نیوزیلند از پروژه های تحقیقاتی ، شهریه دوره دکترا در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا پایین تر است . دانشجو با اخذ پذیرش از دانشگاه تنها یک سوم هزینه اصلی تحصیل در نیوزیلند را پرداخت می کند که سالانه حدود پنج تا شش هزار دلار نیوزیلند است.

همچنین دانشگاه های نیوزیلند برای توسعه بخش پژوهشی خود بورس های مناسبی جهت پوشش شهریه ، بیمه و هزینه زندگی برای دوره های تحقیقاتی ارشد و دکترا ارائه می دهند .

2 – ثبات اقتصادی و استاندارد بالای زندگی

هزینه زندگی پایین ، استاندارد بالای زندگی ، امنیت اجتماعی و ثبات اقتصادی از عواملی است که علاقه مندان به تحصیل در نیوزیلند را افزایش داده است . طبق گزارش واحد اطلاعاتی اکونومیست ، اوکلند هشتمین شهر برتر دنیا شناخته شده است .

3 – زبان رسمی نیوزیلند انگلیسی است و این برای متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور امتیاز ویژه ای محسوب می شود .

4 – پایین تر بودن هزینه تحصیل نسبت به کشور هایی چون آمریکا ، انگلیس ، کانادا و حتی استرالیا .

5 – اجازه کار در حین تحصیل

6 – امکان اقامت بعد از تحصیل

7 – طبیعت بکر و زیبا همچنین آب وهوای خوب

در این مطلب سعی شد تا به صورت کلی در مورد شرایط تحصیل در نیوزیلند و اخذ پذیرش از دانشگاه های آن به صورت جامع مطالبی را خدمت شما کاربران محترم قرار دهیم .

امید است با قرار دادن مطالب مختلف در رابطه با این موضوع بتوانیم کمک شایانی به شما در زمینه رسیدن به اهدافتان داشته باشیم .

جهت اخذ مشاوره در زمینه نیوزیلند به صورت حضوری و تلفنی ، فرم مشاوره وب سایت را تکمیل و ارسال نمایید با از طریق تماس تلفنی از مشاوره رایگان مشاورین مجرب موسسه اعزام دانشجو Studyunique بهره ببرید .

نویسنده : امید کریمی

منبع : www.studyinnewzealand.govt.nz