دانشگاه مسی

دانشگاه مسی یک دانشگاه دولتی است که در شهر پالمرستون Palmerston نیوزیلند در نزدیکی رودخانه ماناواتو Manawatu قراردارد . دانشگاه مسی به مدت 80 سال است که سهم مهمی در رشد علمی و اقتصادی کشور نیوزیلند در سطح جهان داشته است . همین موضوع باعث شده است که دانشگاه مسی برای سال های متمادی یکی از رو به رشد ترین دانشگاه های نیوزیلند در مقیاس های بین المللی باشد . دانشگاه مسی بیش از 18 هزار دانشجو درمقاطع مختلف و رشته های متعدد تحصیلی در بر دارد .

یکی از تعهدات دانشگاه مسی نسبت به دانشجویان خود ائم از دانشجویان ملی و بین المللی ، افزایش فرصت های بیشتر تحصیلی و حرفه ای است . این دانشگاه یکی از قطب های تحقیقات علمی در کشور نیوزیلند محسوب می شود . یکی از فعالیت های آن مورد حمایت قرار دادن خلاقیت های علمی همچنین پروژه های مختلف تحقیقاتی است.

از جمله دلایلی که دانشگاه مسی به عنوان یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است ، ارتباط دانشگاه با بازارکار ، جامعه و سابقه ای بیش از 80 سال فعالیت علمی می باشد .

پردیس های دانشگاه مسی

Auckland campus

این پردیس درساحل شمالی بزرگترین شهر نیوزیلند یعنی اوکلند قرار گرفته است . فاصله ی آن با بزرگترین مرکز خرید شهر و بسیاری از رستوران های پر طرفدار این منطقه تنها چند دقیقه است و با زمان کوتاهی پیاده روی به راحتی به بسیاری از امکانات موجود دست پیدا کنید . در صورتی که بخواهید مسافت طولانی تری را تا مرکز شهر بروید ، در تمام ساعات روز اتوبوس های مخصوصی که مسیر تعیین شده ی منطقه ی شمالی اوکلند را تا مرکز شهر طی می کنند در نزدیکی شما ایستگاه دارند .

Manawatu campus

پردیس اصلی دانشگاه می باشد و در نزدیکی بخش شمالی شهر پالمرستون قرار دارد . قدیمی ترین ساختمان های دانشکده در محیط پر درخت و گل و گیاه که فضای این پردیس را چیزی شبیه به یک پارک وسیع کرده است . یکی از بهترین مکان های آموزشی در تمام کشور نیوزیلند برای تجربه یک زندگی دانشجویی بی نظیر است . این دانشکده با جمعیت عظیمی از دانشجویانی که عموما زیر 25 سال سن دارند ؛ جایی مناسب برای زندگی و تحصیل می باشد .

Willington campus

این پردیس در شهر ولینگتون ، پایتخت نیوزیلند واقع شده است . ساختمان های دانشکده از یک سو به ساحل می رسند و از سوی دیگر به دشت های سرسبز و زیبا .

مراکز خرید و رستوران ها تنها در چند قدمی این پردیس قرارگرفته اند و فاصله آن تا بخش های هنری شهر و خیابان هایی مرکزی بسیار کوتاه است .

رتبه بندی دانشگاه مسی

بر اساس سیستم رتبه بندی QS رتبه ملی دانشگاه مسی در نیوزیلند 5 می باشد و همچنین این دانشگاه رتبه 340 دنیا را اذعان خود کرده است . این دانشگاه دارای بزرگترین کالج تجارت در نیوزیلند می باشد .

دانشگاه مسی اولین دانشگاه در نیوزیلند در رشته کشاورزی و تنها دانشگاه نیوزیلند است که رشته دامپزشکی را ارائه می دهد . مدرک دامپزشکی این دانشگاه مورد تایید انجمن دامپزشکان آمریکاست .

دانشگاه مسی با وجود 5 کالج و بیش از 40 مرکز تحقیقاتی یکی از فعالترین و پرطرفدارترین دانشگاه های نیوزیلند است .

دانشکده های دانشگاه مسی

  • Massey Business School
  • College of Creative Arts
  • College of Health
  • College of Humanities and Social Sciences
  • College of sciences

کالج های نامبرده دارای بیش از 30 موسسه ، مرکز و یا دپارتمان هستند :

Institute of veterinary, animal and Biomedical Sciences
Institute of Agriculture and Environment – School of Aviation
School of Engineering and Advanced Technology
School of Accountancy – School o Economic and Finance
School of Management – School of Design
School of Communication, Journalism and Marketing
School of Art – New Zealand School of Music
School of Nursing – School of Psychology – School of Public Health
School of Food and Nutrition – Institute of Education
School of English and Media Studies – School of Fundamental Sciences
School of Natural and Mathematical Sciences
School of Humanities – School of Social Work – School of Sport and Exercise

بورسیه های تحصیلی دانشگاه مسی

مقطع کارشناسی

(Massey University Vice Chancellor’s High Achievers Scholarship (Academic

این بورس از طرف معاونت دانشگاه به دانشجویانی تعلق می گیرد که دوره ی دبیرستان یا هنرستان را با معدل ممتاز در زیر شاخه های رشته ی خود بدست آورده باشند .

ارزش این کمک هزینه تحصیلی 3 هزار دلار نیوزیلند برای یک سال است که به صورت دو قسط هنگام پرداخت شهریه ترم اول و دوم محاسبه می شود .

مقطع ارشد تحقیقاتی و دکترا

دانشگاه مسی بورس های مختلفی را برای دوره های ارشد و دکترا اعطا می کند که عموما از 3 تا 38 هزار دلار نیوزیلند را شامل می شوند . بیشتر این بورس ها برای پرداخت هزینه ی شهریه در نظر گرفته شده اند . برخی از این بورسیه ها عبارتند از :

Massey University Doctoral Scholarship

این بورسیه از طرف دانشکده های مختلف به دانشجویان دکترا داده می شود که هرکدام بنا به اقتضای بودجه دانشکده متفاوت است .

(New Zealand International Doctoral Research Scholarships (NZIDRS

این بورسیه از طرف دولت نیوزیلند برای جذب دانشجویان ممتاز و فعال بین المللی در بخش تحقیقاتی ارائه می شود و سهمیه دانشگاه مسی سالانه ده نفر است.

بورس مذکور شهریه دانشگاه ، بیمه دانشجویی و هزینه زندگی سالانه 25000 دلار نیوزیلند تا سه سال را شامل می گردد .

جهت مشاهده سایر مقالات تحصیلی نیوزیلند بر روی عبارت مورد نظر کلیک کنید.

تصاویر پردیس های دانشگاه مسی

راهنمای نقشه

از این نقشه می توان به دو صورت استفاده نمود :

  1. استفاده به صورت معمول (همانطور که در سایت می بینید)
  2. مشاهده مکان مورد نظر به صورت واقعیت مجازی

در این روش کافیست به اندازه کافی روی مکان مورد نظر زوم کرده و سپس آدمک بالای قسمت زوم را برداشته و روی نقطه مورد نظر قرار دهید .

با انجام این کار شما می توانید تصاویر مکان مورد نظر خود را به صورت کاملا واقعی و سه بعدی ملاحظه کرده و به گشت و گذار در آن مکان بپردازید .

موقعیت جغرافیایی دانشگاه

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]