هزینه تحصیل در نیوزیلند

هزینه تحصیل در نیوزیلنداگر علاقه مند به ادامه تحصیل در نیوزیلند هستید ، این راهنمای هزینه تحصیل در نیوزیلند ، هزینه شهریه ، خوابگاه ، شیوه زندگی و گزینه های کمک مالی را در این کشور بررسی می کند . پس با ما همراه باشید .

هزینه تحصیل در نیوزیلند چقدر است ؟ اگر علاقه مند به تحصیل در نیوزیلند هستید ، یکی از مهم ترین مسائلی که باید در نظر بگیرید این است که چقدر همه چیز هزینه دارد . این راهنمای ضروری ، به هر یک از جنبه های زندگی دانشجویی در نیوزیلند ریز می شود تا اطمینان حاصل شود که همه چیز تحت پوشش است .

توجه داشته باشید که قیمت ها و نرخ های ارز در زمان انتشار به درستی اعلام شده اند و ممکن است در حال حاضر که شما مقاله را می خوانید ، متفاوت با آن چه که در اینجا ذکر شده است باشند .

شهریه تحصیل در نیوزیلند

هشت دانشگاه اصلی در نیوزیلند وجود دارد و همه آن ها شهریه خود را تعیین می کنند که بسته به موضوع و مقطع تحصیلی متفاوت است . با این وجود دولت نیوزیلند برنامه هایی را برای لغو هزینه های تحصیل در سال 2018 برای یک سال تحصیلی تایید کرده و از سال 2024 به 3 سال تحصیلی ادامه می دهد .

در هر کشوری انتظار می رود که دانشجویان بین المللی شهریه بیشتری نسبت به دانشجویان داخلی پرداخت کنند اما این امکان نیز در نیوزیلند وجود دارد که دانشجویان بین المللی از پرداخت هزینه تحصیل در نیوزیلند ( شهریه دانشگاه ) معاف شوند ، زمانی که دانشجویان در برنامه های دکترا ثبت نام می کنند .

به طور متوسط یک دانشجوی بین المللی می بایست مبلغ 20000 دلار برای مدرک کارشناسی هنر و علوم اجتماعی ، 25000 دلار برای علوم و مهندسی و 75000 دلار برای یک مدرک دندانپزشکی و پزشکی پرداخت کند .

به عنوان مثال، در دانشگاه اوکلند ، یک دانشجوی بین المللی کارشناسی پس از سال اول تحصیلی برای اکثر دوره های BA 27000 دلار می پردازد و برای مدارک پزشکی 72000 دلار . شهریه مدارک کارشناسی ارشد در دانشگاه اوکلند بین 32392 دلار تا 46000 دلار در سال است .

بنابراین هزینه تحصیل در نیوزیلند یک دانشجوی بین المللی که در دانشگاه اوکلند تحصیل می کند ، 82000 دلار برای یک مدرک کارشناسی سه ساله می باشد .

برای یک دانشجو داخلی ، یک مدرک کارشناسی بین 10000 تا 25000 دلار در سال و تحصیلات تکمیلی بین 10000 تا 30000 دلار است .

لیست کامل هزینه های تحصیل و مقایسه هزینه ها در سایت Te Pōkai Tara موجود است که نشان دهنده تمام دانشگاه های نیوزیلند است . به علاوه هزینه های تحصیل ، برخی از دانشگاه ها هزینه های خدمات دولتی و دانشجویی را نیز دریافت می کنند . برای مثال دانشگاه اوتاگو از دانشجویان برای موارد یاد شده 798 دلار دریافت می کند .

اگر تحصیل در مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی انجام شود ، انتظار می رود که دانشجویان برای تأمین مالی خود مبلغ کافی در اختیار داشته باشند که در هر دوره تحصیلی کمتر از 9 ماه 1250 دلار و برای دوره های طولانی تر از 90 ماه 15000 دلار در سال می باشد . این مقدار مازاد به مبلغ مورد نیاز برای پوشش هزینه های دوره شما و هزینه پرواز بازگشت است .

هزینه خوابگاه

چندین گزینه ممکن برای اجاره در طول دوره تحصیل در نیوزیلند وجود دارد . شما می توانید در سالن های اقامت دانشجویی ( residence hall ها ) با هزینه به طور متوسط 200 دلار در هفته اقامت داشته باشید یا در یک آپارتمان مشترک با هزینه 120 دلار در هفته یا در یک آپارتمان خصوصی با هزینه 180 دلار در هفته .

در سال 2017 تخمین صورت گرفته در رابطه با هزینه تحصیل در نیوزیلند برای اجاره یک اتاق در آپارتمان سه نفره ، 202 دلار در هفته در اوکلند ، 127 دلار در همیلتون ، 170 دلار در ولینگتون ، 132 دلار در کریستوچر و 147 دلار در دانیدین می باشد . بنابراین برای اقامت در اوکلند ( گرانترین شهرهای دانشگاهی )، دانشجویان باید سالانه 8080 دلار از بودجه خود را صرف اجاره محل اقامت کنند ( بر اساس یک قرار داد 40 هفته ای ) که برابر با مبلغ 24240 دلار در کل سه ساله مدرک کارشناسی می باشد .

سایر هزینه های ضروری

برای برآورد هزینه تحصیل در نیوزیلند علاوه بر موارد فوق می بایستی موارد دیگری را که جزو هزینه های ضروری نیز می باشند در نظر گرفت . متوسط ماهانه هزینه تلفن همراه در نیوزیلند 20 دلار است و یک طرح اینترنتی 85 دلار در ماه است و همچنین 100 دلار در ماه برای هر نفر هزینه آب و برق و گاز صرف می شود . دانشجویان باید انتظار داشته باشند که در هر سال 500 دلار به کتابها و سایر منابع آموزشی اختصاص دهند .

بلیط یک طرفه در هزینه حمل و نقل عمومی به طور متوسط 3.5 دلار است و با گذرنامه ماهانه 152 دلار هزینه بر می دارد . یک مثال HOP Card Auckland است . با تخفیف دانشجویی ، دانشجویان باید انتظار داشته باشند که در طول حمل و نقل بسته به اینکه کدام حالت را انتخاب کنند ، به میزان 35 دلاردر هفته هزینه کنند .

سیستم بهداشتی در نیوزیلند قابل ستایش است – شما برای ویزیت پزشک بین 25 تا 60 دلار پرداخت خواهید کرد و هزینه های بیمارستان توسط دولت پرداخت می شود و این درحالی است که هزینه هر نسخه 5 دلار است . در حالی که در نیوزیلند تحصیل می کنید ، از زمانی که ثبت نام کرده اید تا زمانی که ویزای تحصیلی نیوزیلند شما پایان می یابد ، باید با بیمه نامه های پزشکی و مسافرتی تحت پوشش قرار بگیرید . حتی بیمه درمانی هم برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است – به عنوان مثال ، هزینه 12 ماه از پوشش بیمه بهداشت و درمان با StudentSafe (انتخاب محبوب دانشجویان ) ، 590 دلار است .

سبک زندگی

سیک زندگی افراد نیز در هزینه تحصیل در نیوزیلند بسیار موثر است . هزینه خریدهای معمولی هفتگی دانشجویی در نیوزیلند 80 دلار است و هزینه یک وعده غذایی در متوسط رستوران ها 18 دلار است .

یک بلیط سینما 16 دلار هزینه دارد و هزینه عضویت ماهانه در باشگاه به طور متوسط 56 دلار است . در سال 2017 ، قیمت یک Big Mac 6.10 دلار بود . در اوکلند ، بزرگترین منطقه شهری نیوزیلند ، شام متوسط برای دو ، یک بطری نوشیدنی ، دو بلیط سینما و یک تاکسی با فاصله پنج مایلی ، 152 دلار است .

چه حمایت های مالی ای در دسترس است ؟

متأسفانه تعداد بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ای که در نیوزیلند تحصیل می کنند ، کم است .

بورسیه های تحصیلی توسط دولت نیوزلند ارائه می شوند . شما می توانید با مراجعه به صفحه دانشگاه های نیوزیلند وب سایت ما از بورسیه های ارائه شده در هر دانشگاه مطلع شوید .

با این حال ، دانشجویان تمام وقت حین تحصیل مجاز به کار تا 20 ساعت در هفته می باشند ، اما مهم است که شرایط ویزای تحصیلی خود را بررسی کنید .

حداقل دستمزد یک فرد بالغ در نیوزیلند 13 دلار به ازای هر ساعت است . این امر یکی از مهمترین فاکتورها در کاهش هزینه تحصیل در نیوزیلند به شمار می رود .

انتخاب محبوب برای دریافت تخفیف دانشجویی StudentCard 20 دلاری است که با آن می توانید تخفیف بیشتری نسبت به سایر کارت ها دریافت کنید . تخفیف برای لباس ، مسافرت ، غذا ، نوشیدنی و سرگرمی . همچنین هواپیمایی نیوزیلند نیز تخفیف های دانشجویی خود را در هزینه های پرواز به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.timeshighereducation.com

آخرین مطالب وب سایت