هزینه تحصیل در هلند

هزینه تحصیل در هلنددر این مقاله هزینه تحصیل در هلند قصد داریم هزینه شهریه ها ، اقامت ، شیوه زندگی و گزینه های کمک مالی یا همان بورسیه های تحصیل در هلند را مورد بررسی قرار دهیم ، پس با ما همراه باشید .

هزینه تحصیل در هلند چقدر است ؟ اگر شما علاقه مند به تحصیل در هلند هستید ، یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در نظر بگیرید این است که چقدر برای این مهم هزینه می شود . این راهنمای ضروری ، به تمام هزینه های مربوط به تحصیل در کشور هلند ریز شده است تا مطمئن شوید همه چیز تحت پوشش قرار می گیرد .

توجه داشته باشید که قیمت ها و نرخ های ارز در زمان انتشار به درستی بیان شده اند و در حال حاضر ممکن است با آنچه که در اینجا نشان داده شده کمی متفاوت باشد .

شهریه تحصیل در هلند

برای دانشجویان اهل هلند ، دیگر کشورهای اتحادیه اروپا یا کشورهای منطقه اقتصادی اروپا ، سوئیس یا سورینام ، دولت هزینه تحصیل در دانشگاه های هلند را پوشش می دهد . در هرصورت شهریه معمولا حدود 2000 یورو در سال است .

شهریه برای دانشجویان بین المللی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای EEA دو تا سه برابر در مقایسه با شهریه پرداختی دانشجویان اتحادیه اروپا و کشورهای EEA است ، اما این مبلغ به مؤسسه ، مدرک ، نوع مجوز اقامت ، سابقه تحصیلی و بورسیه ها بستگی دارد . همچنین هزینه درخواست ( application fee ) ، بسته به برنامه یا دوره ، بین 50-100 یورو هزینه در بر دارد .

مدرک کارشناسی در هلند چهار ساله است ، بنابراین دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA باید انتظار داشته باشند که در مجموع 82424 یورو در دانشگاه هزینه شهریه داشته باشند ، در حالی که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA حداقل 24000 یورو .

مدارس خصوصی (particuliere scholen) – که شامل مدارس تجاری با برنامه های کارشناسی و برنامه های MBA می باشند – گران تر هستند و هزینه تحصیل در هلند در این مدارس برای برنامه کامل تحصیلی بین 16000 تا 36000 یورو می باشد .

هزینه خوابگاه در هلند

هزینه اقامت در هلند بالاتر از میانگین بین المللی است . در مورد اجاره چندین گزینه وجود دارد ، اما به طور میانگین شما باید 300-600 یورو در هر ماه پرداخت کنید . زندگی تنها در یک آپارتمان اجاره ای به طور متوسط 419 یورو در هر ماه است و یک اتاق در خوابگاه دانشجویی 340 یورو در هر ماه است .

حدود 27 درصد از دانشجویان در خوابگاه دانشگاه زندگی می کنند ، اما تقاضای زیادی برای این نوع اقامتگاه وجود دارد و شهرهای دانشجویی محبوب مانند لیدن و گرونینگن از کمبود خوابگاه رنج می برند . اگر در خوابگاه دانشگاهی برای برنامه کامل چهار ساله اقامت دارید (که به دلیل کمبود ظرفیت بعید است) ، هزینه خوابگاه به مبلغ 13600 یورو خواهد رسید ، در حالی که مسکن اجاره ای به مبلغ 16670 یورو برای چهار سال می رسد .

در نظر گرفتن امکانات اقامتگاه چون برق و آب و … نیز مهم است زیرا این موارد نیز جزو هزینه تحصیل در هلند محسوب می شوند و هزینه این موارد نیز به 165 یورو در ماه می رسد .

سایر هزینه های دانشجویی ضروری

میانگین اشتراک اینترنت ماهانه 23 یورو و میانگین لایحه تلفن 15 یورو است . در هر ماه ، دانشجویان می توانند هزینه ی 30-65 یورویی را در کتاب ها و سایر مواد دانشگاهی صرف کنند .

دانش آموزان در هلند باید 35 یورو در ماه برای هزینه حمل و نقل در نظر داشته باشند ، زیرا میانگین بلیط یک طرفه 2.9 یورو است . مسافرت با دوچرخه یک راه بسیار محبوب برای رفت و آمد است بنابراین ممکن است در طول دوره تحصیلی شما یک دوچرخه را اجاره یا خرید کنید . همچنین نوعی کارت تخفیف دانشجویی برای بلیط قطار وجود دارد که 40 درصد از هزینه هر سفرشما را کاهش می دهد . یک لیتر بنزین حدودا 1.53 یورو قیمت دارد .

اگر شما فقط در هلند تحصیل می کنید ( به عنوان مثال کار نمی کنید ) می توانید بیمه دانشجویی خصوصی دریافت کنید که هزینه آن به طور میانگین 40 یورو در ماه است . کسانی که انتخاب می کنند کار کنند ، مستلزم پرداخت هزینۀ عمومی هلندی هستند که در هر ماه 90-110 یورو می باشد ، با این حال بخش بزرگی از آن اغلب با تخفیف مالیاتی آزاد می شود .

هزینه درخواست ویزای دانشجویی هلند نیز جزو هزینه تحصیل در هلند محسوب می شود و برای هر فردی خارج از کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA 317 یورو است .

متوسط هزینه های اجاره ، حمل و نقل ، غذا ، آب و برق و سرگرمی در آمستردام و دلفت بین 1200 تا 1300 یورو ، در Enschede 1200 یورو ، در Eindhoven 1100 یورو و در روتردام 1000 یورو است .

این به این معناست که انتظار می رود به طور متوسط دانشجویانی که در آمستردام زندگی می کنند ، در کل یک برنامه چهار ساله ، 48000 یورو برای هزینه های زندگی صرف کنند .

سبک زندگی

خزید هفتگی در هلند 50 یورو هزینه در بر خواهد داشت . اما امکان صرف هزینه کمتر هم وجود دارد زیرا گزینه های خوبی از سوپر مارکت های ارزان قیمت مانند Lidl ، Aldi و Albert Heijn وجود دارد . یک وعده غذایی در یک رستوران 15 یورو و بلیط سینما 10.5 یورو هزینه خواهد داشت .

متوسط هزینه عضویت ماهانه در یک باشگاه 26 یورو می باشد .

چه حمایت های مالی ای در دسترس است ؟

دولت هلند یک برنامه مالی (کمک هزینه تحصیلی) برای کمک به دانشجویان برای پرداخت هزینه تحصیل در هلند و زندگی در آن را فراهم می کند . این می تواند از حمل و نقل عمومی آزاد گرفته تا کمک به دانشجویان از خانواده های کم درآمد تا وام های دانشجویی با نرخ بهره کم و گزینه های بازپرداخت معتبر باشد . این گزینه ها به طور معمول به دانشجویان هلندی محدود می شود ، اما دانشجویان غير هلندی نیز گاهی واجد شرايط این مهم هستند اگر دارای شهروندی اتحاديه ای يا مجوز اقامت II، III يا IV باشند .

بسیاری از بار ها ، رستوران ها ، موزه ها و سینما ها تخفیف های دانشجویی دارند ، به ویژه در شهرهای دانشجوی تر .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.timeshighereducation.com

آخرین مطالب وب سایت