تحصیل در کانادا – درک فرم آزمون IELTS

آزمون IELTSآزمون IELTS یک آزمون استاندارد شده برای سنجش سطح زبان افرادی است که زبان انگلیسی آن ها زبان مادریشان نیست . این یکی از آزمون های مهم پذیرفته شده برای برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا برای اخذ پذیرش جهت تحصیل در کانادا است که انگلیسی زبان اصلی تدریس در آن است .

در IELTS ، دو نوع آزمون آکادمیک و عمومی وجود دارد . معمولا دانشگاه های کانادا از شما می خواهند که تست Academic را به عنوان آزمونی برای دانشجویان آینده دانشگاه انجام دهید . تفاوت بین دو آزمون در این است که بخش های خواندن و نوشتن مواد مختلف را پوشش می دهند . بخش گوش دادن و سخن گفتن برای هر دو آزمون یکسان است .

ساختار آزمون IELTS

این آزمون شامل 4 جزء است . گوش دادن ، خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن ، که 2 ساعت 45 دقیقه به طول می انجامد .

Listening – گوش دادن

در مدت 30 دقیقه ، افراد باید به 4 فایل صوتی گوش داده و سپس سوالات را پاسخ دهند .

  • Recording 1 : مکالمه کوتاه بین دو نفر در رابطه با یک موضوع معمولی .
  • Recording 2 : یک مونولوگ در رابطه با یک زمینه اجتماعی .
  • Recording 3 : مکالمه گروهی بر اساس یک موضوع آموزشی .
  • Recording 4 : یک مونولوگ در رابطه با یک موضوع علمی .

Reading – خواندن در آزمون IELTS

سه بخش با موضوعات و طول های مختلف وجود دارد . همراه با این ، افراد 60 دقیقه برای پاسخ به سوالاتی متشکل از سوالات چند گزینه ای ، labeling diagrams ، سوالات پاسخ کوتاه زمان در اختیار دارند . علامت ها برای املای نادرست و دستور زبان کسر می شوند ، پس مراقب باشید !

Writing – نوشتار

این بخش به 2 وظیفه تقسیم شده است ، برای مجموعا 60 دقیقه . در هر دو وظیفه ، فرد باید متنی را با تعداد کلمات مشخص در رابطه با موضوع به روی کاغذ بیاورد . هر گونه رعایت نکردن موارد در این بخش با کسر امتیاز مواجه می شود .

وظیفه 1 : فرد باید یک نمودار، گراف یا جدول ارائه شده به آنها را توصیف کند .
وظیفه 2 : یه فرد موضوعی ارائه می شود و لازم خواهد بود که آن را ارزیابی کند یا در رابطه با آن ارائه نظر کند یا راه حل ارائه دهد یا ایده را به چالش بکشد .

Speaking – صحبت كردن در آزمون IELTS

این بخش را می توان در یک هفته قبل یا بعد از انجام آزمون مبتنی بر مقاله انجام داد . این بخش بین 11 تا 14 دقیقه اجرا می شود و مانند مصاحبه رو به رو عمل می کند . سه بخش وجود دارد :

  • بخش اول : مقدمه (4-5 دقیقه) ، بخشی که فرد خود را معرفی می کند ، درباره خانواده ، تحصیلات ، کار و سرگرمی صحبت می کند . فرد مصاحبه کننده می تواند در مورد برنامه های آینده ، رویدادهای کنونی و اخبار از مصاحبه شونده سوال کند .
  • بخش دوم : موضوع (3-4 دقیقه)، فردیک موضوع خاص برای گفتن دارد . فرد 1 دقیقه آماده می شود ، سپس باید حدود 2 دقیقه در مورد موضوع صحبت کند .
  • بخش سوم : بحث ، که در آن آزمونگر می تواند در رابطه با موضوع سوالاتی را مطرح .

نمره دهی

هر بخش نمره خاص خود را دارد که برای دریافت نمره کل می بایستی میانگین آن ها گرفته شود . به همین دلیل هیچ شکستی در آزمون IELTS وجود ندارد و رنج نمرات بین 0 تا 9 است . 0 نشان می دهد که دانشجو برای آزمون تلاشی نکرده و هیچ تسلطی به زبان انگلیسی ندارد ، در حالی که 9 نشان می دهد که فرد کاملا به زبان انگلیسی مسلط است و در استفاده از آن دارای اطمینان کامل .

گزارش کامل نتایج آزمون دو هفته پس از برگزاری آزمون ارائه می شود و نمرات آزمون برای مدت دو سال معتبر است .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.degreefromcanada.com

آخرین مطالب وب سایت

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]