دانشگاه براک کانادا

دانشگاه براکدانشگاه براک یک دانشگاه دولتی است که در سال 1964 در شهرسنت کاترین ایالت آنتاریو تاسیس شده است . از نظر جغرافیایی ابن دانشگاه در شمال آبشار نیاگارا قراردارد و دارای طبیعت بسیا زیبایی است .

نام دانشگاه برگرفته از نام ژنرال Isaac Brock می باشد که درجنگ کانادا با آمریکا در سال 1812 ازقسمتهای شمالی کانادا دفاع کرد .

این دانشگاه حدود 120 رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد و در سطح ملی از نظر فعالیتهای تحقیقاتی درجایگاه پانزدهم قراردارد البته در سطح کارشناسی رتبه سوم را از آن خود ساخته است . این دانشگاه تنها دانشگاه کانادایی است که دوره MICAیعنی ریاضیات مجتمع شده با کامپیوتر و برنامه های کاربردی را ارائه می دهد .

دانشگاه براک دومین دانشگاه ایالت اونتاریو است که دوره های حسابداری آن توسط موسسه انجمن حسابداران خبره کانادا به رسمیت شناخته شده است و یکی از اعضای رسمی بنیاد اروپا برای توسعه مدیریت می باشد . این دانشگاه همچنین یکی از پنج دانشکده های بازرگانی مورد تائید AACSB است .

فارغ التحصیلان این دانشگاه با نرخ اشتغال 97.2 درصدی بیشترین نرخ اشتغال در میان دانشگاه های انتاریو را دارند و به همین دلیل تحصیل در کشور کانادا در این دانشگاه فرصت مناسبی برای جذب در بازار کار می باشد .

دانشکده های دانشگاه براک

دانشگاه براکاین دانشگاه دارای 7 دانشکده به شرح زیر است .

  • دانشکده علوم بهداشتی و سلامتی کاربردی
  • دانشکده بازرگانی
  • دانشکده آموزش
  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده علوم و ریاضیات
  • دانشکده علوم اجتماعی
  • دانشکده آموزش عالی

دلایل انتخاب دانشگاه براک تئسط دانشجوبان برای ادامه تحصیل

دانشگاه در منطقه زیبای نیاگارا نزدیک مرز ایالات متحده آمریکا در فاصله یک ساعتی از شهر بزرگ تورنتو قرار دارد . طبق آمارهای بدست آمده این منطقه با داشتن جمعیتی حدود صد هزار نفر از امن ترین مناطق کشور کانادا می باشد .

هزینه مسکن در این منطقه نسبت به شهری مانند تورنتو بسیار پایین تر است به طوری که دو یا سه دانشجو می توانند با همدیگر محل سکونتی را اجاره کنند و اجاره ماهانه حدود 400 دلار را داشته باشند .

بیش از 40 رشته پیشنهادی در دانشگاه براک دارای دوره های عملی co-op به مدت 12 تا 20 ماه است . این دوره ها نه تنها تجربه کاری لازم را به دانشجویان می دهد بلکه دریافت حق الزحمه نیز از نظر مالی برای دانشجو کمک کننده است . از طرفی نود درصد فارغ التحصیلان دانشگاه در شش ماه اول بعد از فراغت تحصیل جذب بازار کار می شوند .

وجود دانشجویان متفاوت از کشورهای مختلف فضای چند فرهنگی بسیار دلنشینی را ایجاد کرده است . خدمات دانشجویی نیز با استاندارد بسیار بالایی به دانشجویان ارائه می شود به طوری که دانشگاه براک سومین دانشگاه در کانادا از نظر رضایت مندی دانشجویان می باشد .

جهت کسب مشاوره رایگان از مشاورین مجرب موسسه اعزام دانشجو Studyunique ، با ما تماس یگیرید .

نویسنده : امید کریمی

منبع : brocku.ca

آخرین مطالب وب سایت

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]