دانشگاه لثبریج کانادا

در مورد این دانشگاه

دانشگاه لثبریج کانادادانشگاه لثبریج یک دانشگاه جامع و تحقیقاتی عمومی مستقر در آلبرتا، کانادا است که بیش از 150 رشته در مقطع کارشناسی و 50 برنامه در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این دانشگاه که در سال 2021 در بین دانشگاه‌های UG کانادا رتبه دوم را به خود اختصاص داده است، یک نیروی تأثیرگذار در آموزش عالی کانادا است و در ارائه یک محیط آموزشی عالی، نوآوری تحقیقاتی، و دوره‌ها و فرصت‌های در دسترس بین‌المللی پیشرو است.

پردیس دانشگاه لثبریج سایتی زیبا است که بیش از 500 هکتار زمین زیبا امتداد دارد و دارای امکانات در سطح جهانی است، از جمله ساختمان جدید و پیشرفته Science Commons، مرکز کانادایی علوم اعصاب رفتاری، و ساختمان علوم آب و محیط آلبرتا. . همچنین دارای یک پردیس در شهر پر جنب و جوش و دلپذیر کلگری است که در قلب منطقه مرکز شهر برای دانشجویانی قرار دارد که می خواهند در زندگی کانادایی غوطه ور شوند یا در اطراف محل کار خود مطالعه کنند. این دانشگاه به ایجاد محیطی آکادمیک که فراتر از نیازهای آموزشی و شخصی فراگیران است، از طریق ارائه تدریس برجسته، تحقیقات در دنیای واقعی، همکاری نزدیک با اساتید و مربیان، و انبوهی از فعالیت های تفریحی و فوق برنامه اختصاص دارد.

دانشجویانی که در دانشگاه لثبریج شرکت می کنند، خود را در موقعیتی بی نظیر برای برتری علمی یا ورود به بخش های حرفه ای یا تحقیقاتی با چشم انداز عالی خواهند یافت.

رتبه بندی دانشگاه لثبریج

رتبه بندی تایمز

 • 2023 : 1201
 • 2022 : 1201
 • 2021 : 1001

چه خبر از تازه ها ؟

رتبه بندی دانشگاه لثبریجمرکز علمی جدید دانشگاه لثبریج با مبلغ 280 میلیون دلار کانادا، Science Commons نامگذاری شده است. این مرکز علمی پیشرفته بر فضایی که برای یادگیری علمی نوآورانه و بین رشته ای ایجاد می کند و رویکردی مشترک بین بخش ها برای حل مسائل جاری تأکید می کند.

Science Commons یکی از پیشرفته‌ترین مراکز یادگیری و تحقیقات علمی در کانادا است و میزبان تعدادی از بخش‌ها از جمله شیمی، بیوشیمی، علوم زیستی، علوم اعصاب، فیزیک و نجوم و روان‌شناسی است. این مرکز به طور خاص به عنوان محیطی شکل گرفته است که در آن بهترین و باهوش ترین دانشگاه می توانند دور هم جمع شوند تا افق های علمی خود را پیش ببرند و تأثیر خود را بر جهان افزایش دهند. همچنین تعدادی فضا را برای اطلاع رسانی در علوم با مدارس محلی و سایر موسسات و همچنین جامعه گسترده تر فراهم می کند.

کمک مالی 250000 دلار کانادا از سوی بانک تجارت امپریال کانادا (CIBC) به دانشگاه این امکان را داده است تا دوره جدیدی را راه اندازی کند که به دانشجویان دارای معلولیت کمک می کند تا از طریق از بین بردن موانع به بهترین فرصت های شغلی دست یابند. برنامه CIBC Navigator پنج سال طول می کشد و هدف آن ارائه حمایت و تشویق به دانشجویانی است که از طریق مرکز یادگیری مستقر در دانشگاه تحصیل می کنند و همچنین رویدادهای یادگیری داوطلبانه و مشارکتی. این موسسه همچنین به دنبال تقویت مشارکت کارفرمایان است تا اطمینان حاصل کند که این برنامه با روندهای فعلی در اشتغال هماهنگ است و دانشجویان خود را برای آینده مجهز می کند.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه لثبریج چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 19323 دلار کانادا
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 16500 دلار کانادا

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • هزینه زندگی بیرون از دانشگاه : 10000 دلار کانادا
 • هزینه زندگی درون دانشگاه : 5250 دلار کانادا

بورسیه و فاند

هزینه تحصیل در دانشگاه لثبریج چقدر است ؟دانشگاه لثبریج طیف گسترده ای از بورسیه ها، جوایز و مشارکت ها را ارائه می دهد. دانشجویان این دانشگاه می توانند از دسترسی به فرصت های حمایت مالی و همچنین شانس کسب شناخت بیشتر برای موفقیت تحصیلی لذت ببرند.

به صورت سالانه، دانشگاه مایل است بیش از 4 میلیون دلار کانادا کمک هزینه و بودجه به دانشجویان فارغ التحصیل خود از طریق بورسیه، بورسیه یا جوایز اهداکنندگان داخلی یا خارجی اعطا کند. علاوه بر این، سالانه 1.5 میلیون دلار کانادا دیگر از طریق جوایز عمومی اختصاص می یابد. این بورسیه ها و جوایز در کنار مجموعه ای جامع از فرصت های حمایت مالی بسته به نیاز دانش آموزان است.

همه جوایز، بورسیه‌ها و سایر گزینه‌های حمایت مالی به راحتی از طریق یک برنامه آنلاین منفرد در دسترس هستند که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا تعیین کنند چه جوایزی ممکن است واجد شرایط باشند.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

دانشگاه لثبریج از درخواست های دانشجویان بین المللی استقبال می کند. دانشجویان مقطع کارشناسی واجد شرایط شروع تحصیل در ترم پاییز (از سپتامبر) یا ترم بهار (از ژانویه) هستند. این دانشگاه همچنین در این زمان‌ها از درخواست‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی، علاوه بر پذیرش برای ترم تابستانی که از ماه می شروع می‌شود، استقبال می‌کند.

دانش آموزانی که برای برنامه در uLethbridge درخواست می کنند باید حداقل شرایط تحصیلی را برای ورود داشته باشند. علاوه بر این، برخی از برنامه ها نیز دارای شرایط پذیرش اضافی هستند که باید رعایت شوند. به طور کلی، متقاضیان بین المللی باید مدارکی را نشان دهند که معادل مدارک مورد نیاز برای متقاضیان کانادایی است:

متقاضیانی که دارای مدارک تحصیلی متوسطه از کشورهای دیگر هستند برای پذیرش از طریق مسیر پذیرش دبیرستان ارزیابی خواهند شد.

متقاضیان دوره های کارشناسی که دارای گواهینامه، دیپلم یا مدرک لیسانس از کشورهای دیگر هستند، برای پذیرش از طریق مسیر پذیرش پس از دوره متوسطه ارزیابی می شوند.

متقاضیان بین المللی برای برنامه های تحصیلات تکمیلی باید به صفحه برنامه مربوطه در وب سایت ما مراجعه کنند. اکثر برنامه های تحصیلات تکمیلی مبتنی بر تحقیقات هستند و متقاضیان را ملزم می کند تا قبل از ارسال درخواست، یک سرپرست برای تحقیقات خود پیدا کنند.

زبان آموزشی و ارتباط عمومی در دانشگاه لثبریج انگلیسی است. همه متقاضیان موفق باید قبل از ثبت نام، شایستگی و مهارت در زبان انگلیسی را نشان دهند.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

دانشگاه لثبریج در سطح بین المللی به دلیل تعهد به یادگیری با کیفیت و تجربه دانشجویی شناخته شده است و از نظر شهرت به عنوان سی و چهارمین دانشگاه برتر کانادا رتبه بندی شده است. این دانشگاه شهرت جهانی خود را به عنوان یک موسسه پژوهش محور و نتیجه گرا از طریق وقف مستمر به کلاس های کوچک، یک محیط یادگیری باز و مشارکتی و برنامه های آینده نگر به دست آورده است.

این یک مکان عالی برای دانشجویان بلندپرواز و مستقل است زیرا اساتید به خودی خود دانشجویان را به عنوان همکاران و دانشگاهیان می دانند. این بدان معناست که فراگیران در دانشگاه می‌توانند ابتکار عمل خود را نشان دهند و انعطاف‌پذیری را در تصمیم‌گیری‌های خود در مورد کار پروژه و مسیر تحصیلی خود بگنجانند. این نگرش به یادگیری باعث می شود که شور و شوق و انگیزه دانش آموزان آن واقعاً شکوفا شود.

وسعت این دانشگاه یکی از دیگر دارایی های آموزشی عالی آن است. در حالی که برای جذب کارکنان با استعداد، سرمایه‌گذاری‌های عالی و رتبه‌بندی چشمگیر به اندازه کافی بزرگ است، اندازه‌های گروه به اندازه‌ای کوچک هستند که هر دانش‌آموز فردی «در میان جمعیت» گم نشود. دانشجویان این دانشگاه اغلب فرصت هایی برای ایجاد شبکه و تعامل با کارشناسان و متخصصان رشته های مختلف پیدا می کنند.

ساختار بخش

کیفیت تدریسدانشگاه لثبریج از چهار دانشکده و سه مدرسه تشکیل شده است. اینها هستند:

 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده تعلیم و تربیت
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده علوم بهداشت
 • مدرسه تجارت دیلون
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • مدرسه آموزش لیبرال

در سراسر این دانشکده ها و مدارس، دانشگاه بیش از 150 برنامه کارشناسی و بیش از 50 برنامه تحصیلات تکمیلی و انواع مسیرهای پذیرش از جمله دیپلم و درجه دوم را ارائه می دهد. این آموزش در سطح جهانی را برای بیش از 8000 دانشجوی کارشناسی و بیش از 600 دانشجوی کارشناسی ارشد ارائه می دهد که تقریباً سه چهارم آنها از خارج از Lethbridge هستند و بیش از 80 کشور در سراسر جهان را نمایندگی می کنند.

دانش‌آموزان در این موسسه می‌توانند از میان طیف وسیعی از دوره‌ها و برنامه‌ها متناسب با هر نیاز آموزشی و متناسب با طیف وسیعی از شیوه‌های زندگی، انتخاب کنند. این برنامه‌ها می‌توانند در رویکردشان متفاوت باشند، خواه این برنامه‌ها با یک متخصص ماهر کار می‌کنند، شبکه‌سازی و همکاری حرفه‌ای انجام می‌دهند یا یادگیری کلاس‌های همگروهی مرسوم. تعدادی از دوره ها نیز گزینه های یادگیری پاره وقت و آخر هفته را ارائه می دهند که راه حل مناسبی برای دانشجویان شاغل یا بالغ هستند.

امکانات

پردیس اصلی دانشگاه در لثبریج، آلبرتا واقع شده است و در نقطه تلاقی کوه های راکی و چمنزارهای نفس گیر آلبرتا قرار دارد که توسط بسیاری در دانشگاه به عنوان یک آزمایشگاه زنده و تنفسی شناخته می شود. این چشم انداز یادگیری طبیعی توسط امکانات آموزشی در سطح جهانی و کارکنان پیشرو بخش پشتیبانی می شود.

شهر لثبریج بیش از 100000 نفر جمعیت دارد و تعادل کاملی بین شور و نشاط فرهنگی، با هنرهای عالی و صحنه اجتماعی و آرامش و زیبایی یک شهر روستایی آرام است. Lethbridge تنها دو ساعت با فرودگاه بین المللی در کلگری فاصله دارد و یک سفر کوتاه از ایالات متحده آمریکا فاصله دارد، به این معنی که این مکان عالی برای دانشجویان بین المللی است که ماجراجو هستند.

پردیس در دانشگاه لثبریج میزبان تعدادی از امکانات پیشرفته و پیشرو در سطح ملی است، از جمله Science Commons، یکی از بزرگترین امکانات علمی مشترک معاصر، مرکز کانادایی علوم اعصاب رفتاری و ساختمان علوم آب و محیط زیست آلبرتا.

این دانشگاه همچنین شهرت زیادی برای هنرهای لیبرال دارد، که زیربنای آن سرمایه گذاری مستمر آن در امکانات عالی مانند مرکز هنر است که شامل: استودیو یک، یک استودیوی ضبط کاملاً مجهز است. سوئیت های سینمای دیجیتال برای تدوینگران و تهیه کنندگان؛ انبوهی از استودیوهای هنری؛ سالن رسیتال؛ و حتی گالری هنری خودش.

کتابخانه دانشگاه حاوی همه چیزهایی است که هر دانشجو از روز ورود تا روز فارغ التحصیلی به آن نیاز دارد، با بیش از یک میلیون انبار در قفسه ها و مجموعه های آن. این کتابخانه همچنین دارای فضاهای مطالعه عالی و چشم اندازهای بی نظیر است.

منبع : www.ulethbridge.ca

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]