دانشگاه مونت رویال کانادا

در مورد این دانشگاه

دانشگاه مونت رویال کانادادر دانشگاه مونت رویال ( دانشگاه MRU )، دانش‌آموزان مهارت‌های جدیدی را توسعه می‌دهند، شبکه‌هایی ایجاد می‌کنند و جهان را از طریق مطالعات هنر، علوم، بهداشت، تجارت و ارتباطات کشف می‌کنند. این دانشگاه مستقر در کلگری، آلبرتا، دانشجویان را با دانش و تجربه آماده می کند تا فارغ التحصیلان آماده کار شوند.

برای بیش از 100 سال، دانشگاه مونت رویال تحصیلات پس از متوسطه را با کیفیت بالا ارائه کرده است. اساتید مجرب و پرشور برنامه های آینده محور را آموزش می دهند که نیازهای صنایع در حال تحول را برآورده می کند. اندازه کلاس های کوچک به این معنی است که دانش آموزان در حین آشنایی با همکلاسی های خود توجه فردی را از سوی اساتید دریافت می کنند که این امر فرآیند یادگیری شخصی را افزایش می دهد.

در دانشگاه MRU دانش‌آموزان می‌توانند از میان مجموعه‌ای از برنامه‌های متنوع و هیجان‌انگیز، با فرصت‌های ارزشمند یادگیری عملی، از جمله تجربه پژوهشی، مدارس میدانی، آموزش مشارکتی و موقعیت‌های کاری، انتخاب کنند.

پردیس دانشگاه مونت رویال یک محیط اجتماعی امن و فراگیر برای زندگی و یادگیری فراهم می کند. مرکز بین المللی حمایت از دانشجویان پشتیبانی اختصاصی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد و میزبان رویدادهای اجتماعی و فرهنگی منظم است. پشتیبانی آکادمیک، مشاوره شغلی، امکانات تفریحی، پشتیبانی سلامت و تندرستی، و سایر امکانات همگی ارائه می شوند.

پردیس ماونت رویال حس متصل شهری کوچک همراه با امکانات شهری بزرگ را ارائه می دهد. کلگری مکانی بی‌رقیب برای دانش‌آموزان است و در سال 2022 توسط واحد اطلاعات اکونومیست به عنوان سومین شهر قابل زندگی در جهان رتبه‌بندی شد. فعالیت‌های بی‌شماری در نزدیکی آن‌ها برای لذت بردن برای همه وجود دارد، از جمله طیف وسیعی از جشنواره‌ها، بزرگترین شبکه مسیر دوچرخه‌سواری در شمال آمریکا، و دسترسی آسان به مقاصد تفریحی در سطح جهانی، مانند پارک ملی بنف و دریاچه لوئیز.

بر اساس کنسرسیوم نظرسنجی دانشگاه کانادا، 93 درصد از دانشجویان سال اول گفتند که از تصمیم خود برای حضور در دانشگاه MRU راضی هستند. دانشجویان همچنین دانشگاه را در بین موسسات برتر در کانادا برای کیفیت تدریس و تجربه کلی رتبه بندی کردند.

چه خبر از تازه های دانشگاه مونت رویال ؟

دانشگاه MRUگسترش منابع برای پاسخگویی به تقاضا در بخش های علم، فناوری و خدمات اجتماعی

با توجه به تقاضای رو به رشد برای کارکنان با استعداد در صنایع علمی، فناوری و خدمات اجتماعی کلگری، دانشگاه مانت رویال در حال افزایش استعدادها برای حمایت از این بخش‌ها است.

در سال 2023، دانشگاه MRU دو آزمایشگاه علمی جدید را افتتاح کرد: آزمایشگاه پزشکی قانونی محیط زیست و آتش سوزی، و آزمایشگاه پایداری مچ پا. این فضاهای تحول آفرین برای کشف و همکاری به ایجاد فرصت های یادگیری و آموزشی ارزشمند برای دانش آموزان کمک می کند.

از طریق تجربیات بین المللی، یادگیری عملی و فرصت های تحقیقاتی، دانشجویان دانشگاه مونت رویال برای آموزش عالی و مشاغل در صنایع پر تقاضا آماده می شوند. رویدادهایی که تحقیقات دانشجویی را ترویج می‌کنند و دوره‌های تعیین‌شده آموزش خدمات اجتماعی (CSL) به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا تجربیات تأثیرگذار را در رزومه خود در اوایل تحصیل خود ادغام کنند.

دانشگاه MRU یک پردیس Changemaker تعیین شده توسط AShokaU است، به این معنی که دانشگاه استانداردهای جهانی بالایی را برای رهبر بودن در ایجاد تغییرات پایدار برآورده کرده است. این دانشگاه به روش‌های آگاهانه اجتماعی و محیطی برای رسیدگی به چالش‌های محلی و جهانی عمل می‌کند. این نام، سرمایه گذاری در توسعه مستمر افرادی را که ارزش آموزش عالی را در تبدیل جهان به مکانی بهتر می دانند، به رسمیت می شناسد.

رویدادهای زنده و جلسات اطلاع رسانی

جلسات اطلاع رسانی دانشگاه MRU به دانشجویان آینده نگر این فرصت را می دهد تا در مورد دانشگاه، برنامه های تحصیلی آن، مراحل پذیرش و زندگی دانشجویی در کلگری اطلاعات بیشتری کسب کنند. دانش‌آموزان می‌توانند با نمایندگان دانشگاه ارتباط برقرار کنند و هر سؤالی که ممکن است داشته باشند از خانه خود بپرسند.

جلسات اطلاعات مجازی به صورت مستمر ارائه می شود. جلسات شامل موضوعات عمومی و خاص، از جمله ارسال رونوشت بین المللی می شود.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه مونت رویال چقدر است ؟هزینه تحصیل در دانشگاه مونت رویال چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل در دانشگاه MRU

 • مقطع کارشناسی : 23100 دلار کانادا
 • مقطع Vocational کانادا : 27190 دلار کانادا
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 20790 دلار کانادا

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • هزینه زندگی بیرون از دانشگاه : 13731 دلار کانادا
 • هزینه زندگی درون دانشگاه : 9006 دلار کانادا

بورسیه و فاند های دانشگاه مونت رویال

دانشجویان بین المللی باید بتوانند هزینه های برنامه و زندگی خود را در طول تحصیل پوشش دهند. دانشگاه ماونت رویال برخی از حمایت های مالی را از طریق بورسیه های تحصیلی ارائه می دهد تا به دانشجویان با پیشرفت تحصیلی پاداش دهد و به آنها در هزینه های تحصیل در خارج از کشور کمک کند. جوایز عبارتند از:

جوایز ورودی Mount Royal برای تعالی آکادمیک

دانشجویان بین المللی واجد شرایط می توانند برای بورسیه رئیس جمهور درخواست دهند، جایی که 7500 دلار کانادا به آنها تعلق می گیرد. این بورسیه بر اساس پیشرفت تحصیلی، فعالیت های فوق برنامه و تجربه رهبری اعطا می شود.

برای دانش آموزان فعلی، حدود 800 جایزه در دسترس است که هر کدام تا 6000 دلار کانادا می رسد.

دانشجویان پس از ارسال درخواست دانشگاه خود با استفاده از یک درخواست جوایز واحد برای جوایز درخواست می کنند. اگر دانش آموزان با معیارهای لازم مطابقت داشته باشند، جایزه ای اعطا می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرصت های بورسیه و بودجه دانشجویان می توانند به وب سایت دانشگاه مراجعه کنند.

واجد شرایط بودن دانشگاه مونت رویال

شرایط ورود به دانشگاه MRU

دانشجویان به عنوان متقاضیان بین المللی طبقه بندی می شوند، در صورتی که:

 • زندگی و درخواست از خارج از کانادا و نیاز به ویزا یا مجوز تحصیلی دارید
 • آیا یک دانشجوی بین المللی هستید که در حال مطالعه برنامه زبان انگلیسی Mount Royal’s (ESL/EAL) هستید.
 • آیا یک دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در موسسه دیگری در کانادا هستید
 • در کانادا زندگی و کار کنید اما شهروند یا مقیم دائمی نباشید

دانشگاه مونت رویال علاوه بر الزامات خاص برنامه، یک سیاست پذیرش کلی برای اکثر برنامه های کارشناسی دارد. اگر زبان اول آنها انگلیسی نیست، دانشجویان بین المللی باید شرایط مهارت زبان انگلیسی را برآورده کنند.

آنها می توانند مهارت خود را از طریق آزمون ها و نمرات زیر یا معادل آن ثابت کنند:

 • تافل – حداقل نمره 86 با کمتر از 20 برای هر بخش
 • آیلتس – حداقل نمره 6.5 با کمتر از 5.5 برای هر باند
 • مهارت کمبریج انگلیسی B2 First، C1 Advanced یا C2 با حداقل نمره 176
 • PTE Academic – حداقل امتیاز 58 با کمتر از 55 برای هر حوزه

دانش‌آموزانی که شرایط ورود را برآورده نمی‌کنند می‌توانند در برنامه مسیر بین‌المللی شرکت کنند، جایی که می‌توانند مهارت‌های زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشند، شرایط لازم در دوره دبیرستان را تکمیل کنند و برای مدرک یا دیپلم انتخابی خود امتیاز بگیرند.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

کیفیت تدریسآموزش عالی در دانشگاه مونت رویال توسط هیئت علمی متعهد و پرشور ارائه می شود. اساتید تجربه و خلاقیت خود را در کلاس درس به اشتراک می گذارند و در عین حال بر پیشرفت دانش آموزان خود تمرکز می کنند.

اعضای هیئت علمی به طور منظم به عنوان عاقل، جذاب و الهام بخش رتبه بندی می شوند. دانشگاه MRU از نظر رضایت دانشجویان از کیفیت تدریس و همچنین تجربه کلی آموزشی در بین دانشگاه های برتر کانادا قرار دارد.

کلاس ها به طور متوسط 32 دانش آموز دارند، بنابراین همه می توانند توجه و حمایت مورد نیاز خود را دریافت کنند.

دانشجویان مقطع کارشناسی در اوایل یادگیری خود در معرض تحقیق قرار می گیرند و به آنها کمک می کند تا درک عمیقی از مطالعات خود به دست آورند. دانش‌آموزان می‌توانند از فرصت‌های یادگیری یکپارچه با کار، مانند سفرهایی که در آن با خدمات اجتماعی، پایداری محیطی و توسعه کسب‌وکار درگیر هستند، استفاده کنند.

یکی از بهترین ویژگی های این دانشگاه توجه شخصی است که به هر دانشجو با میانگین کلاس 32 دانشجو می دهد. این زبان آموزان با استعداد را از سرتاسر جهان جذب می کند و آنها را به محیطی محرک فکری دعوت می کند تا بتوانند برای مشاغل رویایی یا تحصیلات تکمیلی آینده خود آماده شوند.

امکانات دانشگاه مونت رویال

دانشگاه MRU یک محیط اجتماعی حمایتی را ارائه می دهد که در آن دانش آموزان به تمام آنچه برای زندگی، یادگیری و رشد نیاز دارند دسترسی دارند. امکانات زیادی برای لذت بردن و پیشرفت در آنها وجود دارد، مانند کلاس های درس مدرن، سالن کنسرت در سطح جهانی، ساختمان های زیست محیطی، آزمایشگاه های شبیه سازی و مراکز تحقیقاتی. سایر امکانات عبارتند از:

 • کتابخانه و مرکز آموزشی ریدل
 • مرکز هنرهای نمایشی تیلور
 • خانه ویکهام انجمن دانشجویان
 • فروشگاه پردیس کوگارس
 • بسیاری از گزینه های غذاخوری در محوطه دانشگاه
 • امکانات تفریحی مدرن

گزینه های اقامت در دانشگاه مونت رویال مدرن و راحت هستند. کلیه دانشجویان سال اول جدید که در مهلت مقرر درخواست داده و ودیعه را پرداخت می کنند، محل اقامت پردیس را تضمین می کنند. دو مجتمع مسکونی، ایست رزیدنس و وست رزیدنس، حدود 1000 تخت را در آپارتمان ها یا واحدهای خانه شهری ارائه می دهند.

دانش‌آموزان دارای اتاق‌خواب‌های خصوصی و قابل قفل هستند و امکانات مشترکی را با همکاران خود دارند. اقامتگاه ها همچنین به تمام امکانات دانشگاه از جمله مرکز تفریحی، کتابخانه و مطب دکتر نزدیک هستند.

حمایت دانشجویی

پشتیبانی اختصاصی در دانشگاه MRU شامل موارد زیر است:

مرکز بین المللی حمایت از دانشجویان (ISSC)

ISSC به دانش آموزان با هر زمینه ای کمک می کند تا یک تجربه دانشجویی موفق داشته باشند. به رهبری داوطلبان و رهبران دانشجو، دانشجویان بین المللی می توانند حمایت دریافت کنند، اطلاعات کسب کنند و در برنامه های همتایان شرکت کنند. همچنین فرصت هایی برای حضور در رویدادهای اجتماعی و فرهنگی وجود دارد.

Applying and Academic Planning

دانشگاه مونت رویال کانادامتخصصان پذیرش و استخدام دانشگاه مونت رویال به دانشجویان آینده نگر در برنامه های پذیرش، فرآیند درخواست و همچنین ارزیابی اعتبار کمک می کنند. پس از پذیرش، مشاوران تحصیلی برای کمک به برنامه ریزی تحصیلی و تعیین هدف در دسترس هستند.

مشاوران بین المللی مهاجرت

تیمی از مشاوران مهاجرتی قانونی برای ارائه پشتیبانی، مشاوره و تعدادی از منابع در مورد درخواست و حفظ وضعیت موقت در کانادا در دسترس هستند. این شامل اطلاعاتی در مورد مجوزهای تحصیل، مجوزهای کار، ویزا و موارد دیگر است.

گرایش دانشجویی جدید

همه دانشجویان جدید ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت در دانشگاه MRU را دریافت می کنند. آنها در مورد محوطه دانشگاه، خدمات، منطقه محلی و موارد دیگر یاد می گیرند. دانش آموزان از برنامه های خود با اساتید و دانشجویان ارشد ملاقات می کنند.

خدمات آموزشی دانشجویی دانشگاه مونت رویال

پشتیبانی آکادمیک از طریق تدریس خصوصی، کارگاه ها و مربیگری در دسترس است.

خدمات Wellness

دانش آموزانی که واجد شرایط هستند می توانند برای اقامت تحصیلی با دفتر دسترسی و شمول ارتباط برقرار کنند و به اطمینان از مشارکت کامل در دوره های تحصیلی کمک کنند.

خدمات سلامتی

به کلینیک پزشکی در محوطه دانشگاه دسترسی داشته باشید، در کارگاه ها یا وبینارهای متمرکز بر موضوعات سلامتی شرکت کنید یا یک قرار ملاقات برای ماساژ، فیزیوتراپی، کایروپراکتیک و خدمات درمانی ورزشی رزرو کنید.

دفتر موفقیت دانش آموزی

دفتر موفقیت دانشجویی با حمایت از دانشجویان از گرایش تا فارغ التحصیلی، به دانشجویان کمک می کند تا پتانسیل کامل علمی و شخصی خود را در دانشگاه مونت رویال درک کنند. دانش آموزان می توانند در پیمایش منابع و فرصت های موجود در دانشگاه MRU از پشتیبانی برخوردار شوند.

منبع : www.mtroyal.ca

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]