دانشگاه وینیپگ کانادا

در مورد این دانشگاه

دانشگاه وینیپگ کانادادانشگاه وینیپگ (UWinnipeg) در وینیپگ، منیتوبا، در قلب کانادا واقع شده است. وینیپگ هفتمین شهر بزرگ کانادا و مرکز استان منیتوبا است که در سه شهر برتر کانادا برای زندگی در رتبه بندی قرار گرفته است و مجله تایم به عنوان یکی از بهترین مکان های جهان در سال 2021 فهرست کرده است.

UWinnipeg به دلیل برتری آکادمیک، اندازه کلاس های کوچک، تعهد زیست محیطی و تنوع محوطه دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است. این دانشگاه پنجاهمین سالگرد دریافت منشور دانشگاه خود را در سال 2017 جشن گرفت، اما ریشه های آن به بیش از 145 سال می رسد.

دانشجویانی که در دانشگاه حضور می یابند از نسبت دانشجو به هیأت علمی پایین و تجربه کاری و تحقیقاتی اولیه بهره مند می شوند. این دانشگاه بسیار در دسترس است و سومین پایین ترین نرخ شهریه را در سراسر کانادا ارائه می دهد.

دانشگاه وینیپگ با نزدیک به 10000 دانش آموز که 15 درصد آنها را دانشجویان بین المللی از بیش از 75 کشور تشکیل می دهند، مردمی از فرهنگ های مختلف را به هم متصل می کند و شهروندان جهانی را پرورش می دهد. در شهری که بیش از 100 زبان مختلف در آن صحبت می شود، دانشجویان بین المللی که در UWinnipeg شرکت می کنند، می توانند از فرصت های موجود در بازار کار محلی بهره مند شوند. این دانشگاه بیش از 400 دوره کارشناسی با کیفیت بالا در 50 رشته تحصیلی ارائه می دهد.

پردیس ترکیبی از امکانات کلاسیک و مدرن با محیط زیست آگاه است. کالج ریچاردسون برای محیط زیست و مجتمع علوم یکی از خلاقانه ترین مجتمع های علمی در کانادا است. این دارای بیش از 30 آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته است که در آن دانش آموزان چالش برانگیزترین مسائل جامعه را تحقیق و مطالعه می کنند.

در دانشگاه وینیپگ چیزی برای همه وجود دارد، از جمله فضاهای سبز باز، مجموعه ای غنی از فعالیت های هنری و فرهنگی، امکانات تناسب اندام، و گروه های دانشجویی. موقعیت پر جنب و جوش پردیس در مرکز شهر به دانش آموزان اجازه می دهد تا تحصیلات خود را در حالی که از طیف گسترده ای از مغازه ها و صحنه های هنری و فرهنگی در چند قدمی محوطه دانشگاه بهره مند شوند، پیشرفت کنند.

نتایج فارغ التحصیلان

دانشگاه وینیپگ کاناداکانادا توسط Times Higher Education به عنوان یکی از کشورهای برتر برای اشتغال فارغ التحصیلان شناخته شده است. دانشجویان UWinnipeg دو سال پس از فارغ التحصیلی، نرخ اشتغال 95.9 درصدی دارند.

دانشگاه وینیپگ طیف گسترده ای از خدمات شغلی از جمله مشاوره، برنامه ریزی و پشتیبانی کاریابی را ارائه می دهد. نمایشگاه سالانه شغلی شامل استخدام در محوطه دانشگاه توسط بیش از 80 کارفرمای بالقوه، با فرصت هایی برای فارغ التحصیلی و همچنین کار پاره وقت به عنوان یک دانشجو است.

دانشجویانی که در دانشگاه حضور دارند همچنین می توانند برنامه تحصیلی کار را انتخاب کنند، که به دانشجویان تمام وقت واجد شرایط اجازه می دهد تا در طول سال تحصیلی به صورت پاره وقت در محوطه دانشگاه کار کنند. این برنامه به دانش آموزان کمک می کند تا هزینه های خود را تامین کنند، در حالی که تجربه ارزشمند زندگی و کار اغلب در حوزه تحصیلی خود را ارائه می دهد.

فارغ التحصیلان دانشگاه وینیپگ واجد شرایط درخواست برای مسیرهای مهاجرت استانی برای دانشجویان بین المللی، از جمله برنامه نامزد استانی منیتوبا (MPNP) در جریان آموزش بین المللی هستند.

چه خبر از تازه ها ؟

در طول ده سال گذشته، دانشگاه بیش از 217 میلیون دلار کانادا در ساخت تاسیسات جدید و بازسازی سازه‌های موجود خود سرمایه‌گذاری کرده است، از جمله 66 میلیون دلار کانادا برای کالج ریچاردسون برای مجتمع محیط‌زیست و علوم، که روزانه 2000 دانشجو را جذب می‌کند. بیش از 30 آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته.

دانشگاه وینیپگ همچنین در ساختمان خوابگاه دانشجویی سرمایه گذاری کرد. سالن مک فیتور دارای واحدهای خوابگاهی مدرن، مجهز به تهویه مطبوع با اتصال اینترنت، سرویس بهداشتی خصوصی، مناطق مشترک ممتاز و گزینه های برنامه غذایی است.

مرکز بوهلر، روبه‌روی پردیس اصلی  UWinnipeg ، دانشکده بازرگانی و اقتصاد و همچنین کلاس‌های درس برای برنامه‌های آموزش حرفه‌ای، کاربردی و مداوم (PACE)، مؤسسه هنرهای معاصر Plug In و کافه استلا را در خود جای داده است. .

AnX تازه بازسازی شده بیش از 11000 فوت مربع فضا را به طور انحصاری برای دانشجویان PACE اضافه کرد و 168 صندلی کلاس جدید را ایجاد کرد، همچنین فضای مطالعه و سالن استراحت با مفهوم باز، یک اتاق آرام، یک اتاق هیئت مدیره و دفاتر کارکنان ایجاد کرد.

Axworthy Health and RecPlex یک مرکز ورزشی چند منظوره است که دارای یک زمین چمن بزرگ و چند منظوره است که می تواند به سه زمین زمینی برای فوتبال، فوتبال و سایر ورزش های میدانی تبدیل شود. همچنین یک پیست دوی سرعت چهار لاین، یک سالن بدنسازی، یک استودیو برای فعالیت های تناسب اندام، و فضاهای استراحت برای دانش آموزان یا بازدیدکنندگان وجود دارد.

در حال حاضر یک کمپین سرمایه بزرگ برای امکانات جدید کتابخانه در محوطه دانشگاه در حال انجام است.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه وینیپگ چقدر است  ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع Undergraduate ( کارشناسی ) : 16520 دلار کانادا
 • مقطع Postgraduate ( تحصیلات تکمیلی ) : 17320 دلار کانادا

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • هزینه زندگی بیرون از دانشگاه : 10610 دلار کانادا
 • هزینه زندگی درون دانشگاه : 5200 دلار کانادا

بورسیه و فاند

هزینه تحصیل در دانشگاه وینیپگ چقدر است  ؟دانشگاه وینیپگ به دانشجویان فرصت های مالی و بورسیه های متعددی را ارائه می دهد، از جوایز ورودی گرفته تا جوایز دوره بعد از سال اول تحصیل. دانشجویان همچنین می توانند در حین تحصیل به صورت پاره وقت کار کنند یا در یکی از بسیاری از برنامه های تحصیلی کاری یا تعاونی (co-op) ثبت نام کنند.

پنج بورسیه اصلی وجود دارد که به دانشجویان بین المللی اعطا می شود:

International Special Entrance Scholarship Program

1000-3000 CAD: دانشجویان بین المللی جدیدی که پس از فارغ التحصیلی در UWinnipeg شروع به تحصیل می کنند، در صورت داشتن شرایط تعیین شده، به طور خودکار بورسیه ورودی ویژه بین المللی ارائه می شود. متقاضیان باید معدل نهایی پذیرش 12 85 درصد یا بالاتر را داشته باشند و درخواست پذیرش را قبل از اول مارس تکمیل کنند.

President’s Scholarship for World Leaders

3500 تا 5000 CAD: این بورسیه به دانشجویان بین المللی که وارد سال اول برنامه دانشگاه وینیپگ با میانگین پذیرش 80 درصد یا معادل آن می شوند اعطا می شود. دانش‌آموزان ویژگی‌های رهبری استثنایی را نشان می‌دهند و برای واجد شرایط بودن باید در مهلت مقرر بورس تحصیلی در دانشگاه پذیرفته شوند.

International Baccalaureate (IB) Entrance Scholarship2250 CAD: بورسیه های ورودی IB به دانشجویانی که برای اولین بار با مدرک بین المللی مدرک کارشناسی وارد UWinnipeg می شوند اعطا می شود. دانش‌آموزان باید حداقل 30 نمرات داشته باشند، شامل مقاله مبسوط و درس تئوری دانش، بدون نمره زیر 4.

Advanced Placement (AP) Program Entrance Scholarships

 • AP Scholar با تمایز
 • دیپلم بین المللی AP

2250 CAD: به دانش‌آموزانی تعلق می‌گیرد که به‌عنوان دانش‌پژوه AP با میانگین امتیاز حداقل 3.5 در تمام امتحانات AP شرکت‌شده، و امتیاز 3 یا بالاتر در پنج یا بیشتر امتحان AP، یا تکمیل دیپلم بین‌المللی AP، اعطا می‌شوند.

In-Course Awards

پس از اتمام یک سال تحصیل تمام وقت، دانشجویان بین المللی می توانند برای طیف وسیعی از جوایز و بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان ادامه دهنده درخواست دهند.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

زبان آموزشی در دانشگاه وینیپگ انگلیسی است. برای موفقیت، دانش آموزان باید سطحی از توانایی در زبان انگلیسی داشته باشند که به آنها اجازه دهد در تمام جنبه های تحصیل در دانشگاه شرکت کنند. اگر زبان انگلیسی زبان اول/اصلی دانش‌آموز نیست و از یک کشور معاف از انگلیسی نیستند، باید حداقل شرایط زبان انگلیسی مندرج در وب‌سایت دانشگاه را برآورده کنند.

کارشناسی

 • آیلتس – حداقل نمره کلی 6.5 (بدون باند جداگانه)
 • Duolingo – حداقل امتیاز 120
 • تافل – حداقل نمره 86، با حداقل 20 در هر جزء (آزمون مبتنی بر اینترنت).
 • برنامه زبان انگلیسی در UWinnipeg: تکمیل موفقیت آمیز سطح آکادمیک 5
 • انگلیسی ارزیابی کمبریج (C1 پیشرفته و C2) – حداقل امتیاز 180
 • ارزیابی زبان انگلیسی آکادمیک کانادایی (CAEL & CAEL CE) – حداقل نمره 60
 • CAEL آنلاین – حداقل امتیاز 70
 • آزمون انگلیسی پیرسون (آکادمیک) – حداقل نمره 58

برای جزئیات بیشتر و دسترسی به خط مشی الزامات زبان انگلیسی دانشگاه وینیپگ از وب سایت دانشگاه دیدن کنید.

دانش‌آموزان همچنین ملزم به ارائه ریز نمرات دبیرستان و سایر شواهد موفقیت تحصیلی قبلی در هنگام درخواست برای دوره انتخابی خود خواهند بود. الزامات آموزشی خاص بسته به موضوع مورد علاقه دانش آموز متفاوت خواهد بود.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

گروه و دانشکده UWinnipegUWinnipeg به دانشجویان کارشناسی تعداد زیادی برنامه در چهار دانشکده ارائه می دهد. هنر برای روانشناسی، حقوق بشر، عدالت کیفری و تئاتر و فیلم مورد توجه قرار گرفته است. کسب و کار و اقتصاد یک BBA را با زمینه های متمرکز مانند حسابداری، مدیریت زنجیره تامین، تجارت بین المللی یا بازاریابی ارائه می دهند. حرکت شناسی یک جریان عمومی یا مدرک علمی در درمان ورزشی ارائه می دهد. رشته های علوم شامل بیوشیمی، فیزیک، علوم داده، علوم محیطی و علوم اعصاب و غیره است.

زیبایی یک جامعه کوچک پردیس در این است که اساتید با نام دانشجویان خود را می شناسند. UWinnipeg اندازه کلاس های کوچک، توجه شخصی و اساتید قابل دسترس را ارائه می دهد که همگی برای کمک به دانش آموزان عالی طراحی شده اند. تخمین نسبت دانشجو به استاد نسبت به یک برنامه تحصیلی 25:1 است.

بهترین معیار برای موفقیت یک دانشگاه این است که دانشجویان فعلی و فارغ التحصیل چگونه به موسسه نمره می دهند. 90 درصد فارغ التحصیلان از تحصیلاتی که در دانشگاه وینیپگ دریافت کرده اند راضی یا بسیار راضی هستند. دانشجویان و فارغ التحصیلان مورد بررسی، UWinnipeg را در زمره بهترین دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی قرار داده اند. این نشان دهنده تعهد دانشگاه به برتری در آموزش و حمایت از دانشجویان است.

ساختار بخش

این دانشگاه دارای شش دانشکده اصلی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد که عبارتند از:

 • هنرها
 • تجارت و اقتصاد
 • تحصیلات
 • تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده حرکت شناسی و سلامت کاربردی گوپتا
 • علوم پایه

علاوه بر 400 دوره در این دانشکده ها، دانشگاه برنامه های ویژه دیگری نیز دارد که ممکن است برای دانشجویان بین المللی عالی باشد:

برنامه زبان انگلیسی (ELP) دانشگاه وینیپگ

برنامه زبان انگلیسی برنامه هایی با کیفیت بالا برای دانش آموزانی که به دنبال افزایش مهارت زبان انگلیسی هستند ارائه می دهد. ELP یک برنامه انگلیسی عمومی 14 هفته ای، یک برنامه فشرده کوتاه مدت 4 هفته ای و یک برنامه تجربه 7 هفته ای در محل کار کانادا و همچنین مسیرهای زبان انگلیسی برای برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و PACE را ارائه می دهد.

آموزش حرفه ای، کاربردی و مداوم (PACE) PACE برنامه های تخصصی مانند مدیریت پروژه، منابع انسانی، داده های بزرگ و غیره را در زمینه های شغلی با رشد بالا با چشم انداز شغلی قوی ارائه می دهد. PACE مزایای بی‌نظیری از جمله برنامه‌های همسو با صنعت و اندازه‌های کلاس کوچک را ارائه می‌کند که به طور مداوم برای پاسخگویی به نیازهای متغیر بازار کار تکامل می‌یابد.

کالج UWinnipeg

کالج دانشگاه وینیپگ یک دبیرستان در دانشگاه است که برنامه درسی مدارس 9-12 کانادا را ارائه می دهد. این کالج به دلیل دوره های سریع، واحدهای دوگانه و محیط آموزشی حمایتی که به دانش آموزان کمک می کند تا به پتانسیل کامل خود دست یابند، استقلال را توسعه دهند و به افراد بالغ و مسئولیت پذیری تبدیل شوند که برای دانشگاه و زندگی با یادگیری مداوم آماده هستند، مورد توجه قرار گرفته است.

منبع : www.uwinnipeg.ca

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]