کالج سنتنیال کانادا

درباره این کالج

کالج سنتنیال کاناداکالج سنتنیال از زمان آغاز به کار خود در سال 1966 راه طولانی را طی کرده است و از یک کالج محلی به یک موسسه بین المللی شناخته شده تبدیل شده است که پذیرای دانشجویان از سراسر جهان است.

مستقر در تورنتو، دانشجویان می‌توانند از پردیس‌ها و اقامتگاه‌های دیدنی دانشجویی، Centennial Place، به عنوان پایگاهی برای کشف بزرگترین شهر کانادا استفاده کنند. اگر دانش‌آموزان در تلاش هستند تا با محیط جدید خود سازگار شوند، مشاوران بین‌المللی آماده هستند تا نگرانی‌هایی که ممکن است در ماجراجویی تحصیلی خود در خارج از کشور داشته باشند را کاهش دهند.

کالج سنتنیال به خود می بالد که دانشجویان خود را به محض فارغ التحصیلی برای دنیای کار آماده می کند. با استفاده از مکان‌های کاری تعاونی، آموزش آزمایشگاهی و روش‌های مختلف تدریس تعاملی، این یک قهرمان در یادگیری تجربی است و مستقیماً با کارفرمایان کار می‌کند تا مطمئن شود دانش‌آموزان می‌توانند به طور مؤثر شبکه‌سازی کنند.

بسیاری از برنامه های Centennial واجد شرایط بودن را برای تعیین از انجمن های حرفه ای کانادا فراهم می کنند و کمیته های مشاوره برنامه متشکل از بیش از 800 رهبر صنعت به شکل دادن به برنامه درسی کمک می کنند. شرکای صنعتی سنتنیال شامل ایر کانادا، آی‌بی‌ام، مایکروسافت، سامسونگ، فیس‌بوک، پرس کانادایی، هوافضای بمباردیر و سان لایف فایننشال است.

جای تعجب نیست که Centennial در شش سال گذشته متوالی انتخاب شماره یک کالج برای دانشجویان بین المللی در کانادا بوده است. کالج سنتنیال در سال گذشته از 27000 دانشجوی تمام وقت حمایت کرده است که شامل بیش از 14000 دانشجوی بین المللی از 126 کشور می شود. با یک جامعه بین المللی عظیم و بیش از 80 زبان در محوطه دانشگاه، به عنوان یکی از چند فرهنگی ترین موسسات آموزش عالی در کانادا دیده می شود. بیش از 170000 فارغ التحصیل کالج Centennial در سراسر جهان وجود دارد!

چه دانش آموزان بخواهند یک مدرک چهار ساله، یک برنامه دیپلم دو یا سه ساله، یا یک برنامه فارغ التحصیلی که برای آماده کردن کار آنها در کمتر از هشت ماه طراحی شده است، گزینه های زیادی برای آنها وجود دارد تا دوره عالی خود را پیدا کنند.

فرصت ها

کالج سنتنیال پذیرای دانش آموزانی است که به دنبال تجربه آموزشی بین المللی باورنکردنی هستند. این کالج فرصت های منحصر به فردی مانند تحقیقات کاربردی و تجربیات جهانی را ارائه می دهد.

دانش آموزان صد ساله در معرض فرصت های کلاس جهانی برای کار بر روی پروژه های تحقیقاتی از طریق خدمات تحقیقات کاربردی، نوآوری و کارآفرینی (ARIES) هستند. این پروژه ها از طریق کمک های مالی تحقیقاتی فدرال و استانی، سرمایه گذاری توسط شرکای صنعتی و خود کالج تامین می شود. در سال گذشته، بیش از 7 میلیون دلار کانادا برای حمایت از تجربه تحقیقاتی عالی در Centennial ارائه شد. دانشجویان می توانند در موقعیت های تحقیقاتی پولی در زمینه هایی مانند علوم محیطی، انرژی پایدار، انیمیشن و بازی، شبکه های بی سیم، رسانه های دیجیتال، مهمان نوازی، هوانوردی و اتوماسیون و شهروندی جهانی کار کنند. از بین بیش از 125 کالج محلی در کانادا، سنتنیال در سال 2018 رتبه دوم را از نظر تعداد دانشجویانی که برای انجام فعالیت‌های تحقیقاتی کاربردی به کار گرفته شده‌اند و پرداخت می‌شوند، کسب کرده است. حوزه‌های قدرت عبارتند از مرکز دسترسی به فناوری موبایل تعاملی پوشیدنی کالج سنتنیال در سلامت، و فعالیت‌های تحقیقاتی در زمینه هوافضا و تولید پیشرفته.

فرصت‌های تجربه جهانی، بودجه و پشتیبانی برای تجربیات خارج از کشور، از جمله کارآموزی بین‌المللی، مبادلات ترم، برنامه‌های بین‌المللی رهبری هیئت علمی، پروژه‌های کوتاه‌مدت آموزش خدماتی، یادگیری زبان و فرهنگ، و کنفرانس‌ها و مسابقات بین‌المللی را ارائه می‌دهند.

مسابقات مهارت فرصت های منحصر به فردی برای دانش آموزان برتر است تا نشان دهند که در رشته خود بهترین هستند. Centennial جایزه افتخاری Skills 2018 College of Distinction را کسب کرده است. در مسابقات Skills Ontario 2019، دانش‌آموزان Centennial در 26 دسته با هم رقابت کردند و 16 مدال در زمینه‌هایی مانند پخت، پشتیبانی از فناوری اطلاعات و شبکه، طراحی و توسعه وب، تولید به کمک رایانه و کدنویسی کسب کردند. تیم Centennial در مسابقات ملی Skills Canada 2019 موفق به کسب دو مدال طلا و یک نقره شد.

نتایج فارغ التحصیلان

نتایج فارغ التحصیلانکالج سنتنیال بسیار نزدیک با تجارت و صنعت کار می کند تا اطمینان حاصل کند که برنامه ها با تغییر محل کار و نیازهای کارفرمایان مرتبط هستند. فارغ التحصیلان Centennial آماده کار هستند. بیش از 90 درصد از کارفرمایان نشان دادند که پس از استخدام فارغ التحصیلان از موسسه، یا راضی یا بسیار راضی هستند.

علاوه بر این، برنامه ها و مدارک تحصیلی Centennial در سطح جهانی شناخته شده است و 313 مسیر مدرک و 31 مسیر کارشناسی ارشد را تضمین می کند. مسیرهای تاسیس دانشگاه عبارتند از:

 • لیسانس هنر (BA)
 • لیسانس علوم
 • برنامه های کارشناسی ارشد (MBA)
 • کارشناسی ارشد در توسعه تجارت بین المللی (MAIB)
 • کارشناسی ارشد مدیریت فناوری علوم و موارد دیگر…

به عنوان یک موسسه بین المللی شناخته شده، سنتنیال با 120 موسسه در 28 کشور همکاری دارد. شرکای دانشگاهی سنتنیال در کانادا شامل دانشگاه تورنتو، دانشگاه براک، دانشگاه ترنت، دانشگاه کارلتون، دانشگاه رایرسون، دانشگاه جزیره ونکوور و غیره است.

از بین دانش‌آموزانی که پس از فارغ‌التحصیلی از کالج سنتنیال، مسیرهایی را برای ادامه تحصیل دنبال می‌کنند، درصد دانشجویانی که معتقدند سنتنیال آنها را برای برنامه بعدی خود آماده کرده است، برای اکثر مدارس دانشگاهی سنتنیال بیش از 90 درصد است.

چه خبر از تازه ها ؟

پردیس جدید Downsview برای هوافضا و هوانوردی

کانادا به عنوان تامین کننده جهانی هوافضا در رتبه پنجم جهان قرار دارد. این پردیس 72 میلیون دلاری کانادا اولین گام برای ایجاد یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی هوافضا برای توسعه فناوری‌های جدید در انتاریو است. این پروژه 18.4 میلیون دلار کانادا در صندوق های سرمایه گذاری استراتژیک ملی (SIF) و 25.8 میلیون دلار کانادا از دولت استان انتاریو دریافت می کند. پس از بیش از یک دهه همکاری نزدیک در حمایت از آموزش هوافضا، آموزش مهارت‌ها، و تحقیق و توسعه، کالج سنتنیال پردیس جدید خود را در پارک داونزویو در ژانویه 2019 به Bombardier Aerospace اختصاص داد.

با ادامه رشد تقاضای جهانی، مرکز هوافضا و هوانوردی بمباردیر، نسل بعدی تکنسین ها و فناوران هوافضا، مانند آرنولد مالوندا، دانشجوی فناوری مهندسی ساخت هوافضا از تانزانیا را آماده خواهد کرد. من این برنامه را انتخاب کردم زیرا از زمان جوانی همیشه مجذوب هواپیماها و نحوه کار آنها بودم. من سنتنیال را انتخاب کردم زیرا پردیس جدید Downsview واقعاً خارج از این دنیا است. این شگفت‌انگیز است و تمام تجهیزات لازم برای فارغ‌التحصیلی موفق را دارد.”

دانش آموزان صد ساله تجربه کار بر روی پیشرفته ترین فناوری در صنعت را به دست می آورند. با اهدای جت تجاری جدید Bombardier Global 7500، دانش آموزان به طور عملی در مورد نمونه اولیه بزرگترین و طولانی ترین جت تجاری هدفمند ساخته شده در جهان با پیشرفته ترین تجهیزات اویونیک و بدنه هواپیما، از جمله بال های با کارایی بالا، آموزش می بینند.

برنامه های جدید در کالج سنتنیال:

 • فناوری مهندسی ساخت هوافضا
 • تجزیه و تحلیل کسب و کار و بینش – زمینه کانادا
 • فناوری مهندسی نرم افزار – هوش مصنوعی
 • مراقبت از کودک و نوجوان
 • Paralegal – نماینده دادگاه و دادگاه
 • امنیت سایبری
 • گردشگری غذایی
 • رسانه های غذایی

مالی

هزینه تحصیل در کالج سنتنیال چقدر است ؟هزینه تحصیل در کالج سنتنیال چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 16705 دلار کانادا
 • مقطع Vocational : 16705 دلار کانادا
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 16705 دلار کانادا

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • هزینه زندگی بیرون از دانشگاه : 11000 دلار کانادا
 • هزینه زندگی درون دانشگاه : 5250 دلار کانادا

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

کالج سنتنیال یک کالج عمومی است که از استانداردهای آموزشی سختگیرانه مطابق با وزارت آموزش پیشرفته و توسعه مهارت ها در انتاریو پیروی می کند. این کالج از طریق استفاده از استانداردهای بالای آکادمیک کانادا و کنترل‌های کیفی، کیفیت بالای آموزش را تضمین می‌کند که در مقیاس جهانی شناخته شده است و از آینده شغلی دانشجویان Centennial بهره می‌برد.

Centennial برترین کالج در تورنتو برای رضایت دانشجویان است. دانشجویان بین‌المللی در کالج سنتنیال رضایت بالایی را گزارش می‌کنند، با تخصص اعضای هیئت علمی: 91٪ و محیط پردیس: 94٪. جای تعجب نیست که 96٪ از دانشجویان بین المللی Centennial که مورد بررسی قرار گرفتند، احساس می کنند درگیر مطالعات خود هستند!

استادان نه تنها در مورد موارد مرتبط با این رشته تدریس می کردند، بلکه در زمینه صنعت فعلی نیز تدریس می کردند. مارا آنتونلا، دانشجوی مدیریت رسانه تعاملی از ایتالیا می‌گوید: سبک تدریس کالج در کانادا شامل پروژه‌های عملی با فرصت‌هایی برای یادگیری از اشتباهات شما می‌شود.

دانش سنتنیال آموزش های پیشرفته ای را دریافت می کنند و از متخصصان رشته خود یاد می گیرند. به عنوان مثال، دانش و مهارت های مورد نیاز برای شروع یک حرفه در صنعت پررونق تجزیه و تحلیل داده های بزرگ کانادا توسط یک استاد کالج سنتنیال با بیش از 20 سال تجربه تجزیه و تحلیل در شرکت هایی مانند Capital One در نقش هایی مانند مدیر تجزیه و تحلیل داده ها تدریس می شود.

این دانشکده با مرکز شهروندی جهانی، آموزش و شمول برای ادغام نتایج یادگیری شهروندی جهانی و برابری در برنامه درسی، که برای برنامه‌ها و صنایع خاص طراحی شده است، کار کرده است. دانش آموزان مهارت های رهبری ارزشمندی مانند شهروندی جهانی، مسئولیت شخصی و اجتماعی، هوش بین فرهنگی و ارتباطات استراتژیک را خواهند آموخت. برنامه Leadership Passport حتی به دانش‌آموزان Centennial اجازه می‌دهد تا در رهبری امتیاز کسب کنند تا چشم‌انداز اشتغال خود را بیشتر کنند.

مدارس

کالج سنتنیال دارای پنج پردیس و هفت مدرسه تخصصی آکادمیک است که بیش از 160 برنامه دیپلم، دیپلم پیشرفته، مدرک و تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد.

مدرسه پیشرفت

کالج سنتنیال کانادااین مدرسه دوره های تخصصی ارائه می دهد که به دانش آموزان کمک می کند تا زبان انگلیسی، مهارت های ارتباطی، یادگیری و مهارت های پژوهشی خود را بهبود بخشند و آنها را برای ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه آماده کنند.

مدرسه کسب و کار

خواه مذاکره در مورد یک معامله، ایجاد تبلیغات، یا توصیه به کسی در مورد بهترین مسیر مالی برای طی کردن، سبک یادگیری بسیار عملی است. از پروژه های کلاسی گرفته تا محل کار.

ارتباطات، رسانه، هنر و طراحی

مرکز هنرهای داستان ابزارهایی برای کمک به هنرجویان در ساخت هنر خود دارد، از جمله استودیوهای تلویزیونی و رادیویی، انیمیشن، بازی، جلوه های بصری و استودیوهای هنری، اتاق خبر پیشرفته و غیره.

دانشکده مطالعات جامعه و سلامت کالج سنتنیال

تحت هدایت مربیان با تجربه صنعت، دانش آموزان تجربه عملی در آزمایشگاه های پیشرفته و محیط های شبیه سازی شده کسب خواهند کرد.

دانشکده فنی مهندسی و علوم کاربردی (SETAS)

هیئت اعتباربخشی فناوری کانادا 25 برنامه در SETAS را به رسمیت شناخته است که بیشترین تعداد برنامه های معتبر ملی در بین هر کالج در کانادا است

دانشکده هتلداری، گردشگری و هنرهای آشپزی

این مدرسه دارای یک رستوران با خدمات کامل، مرکز رویداد، اتاق‌های مهمان به سبک هتل، آزمایشگاه‌های آشپزی پیشرفته، آزمایشگاه‌های تجاری نانوایی و شیرینی‌پزی، و کلاس‌های درس تعاملی است. فرصت های یادگیری تجربی به دانش آموزان کمک می کند تا قبل از ورود به صنعت، تجربیات عملی ارزشمندی کسب کنند.

مدرسه حمل و نقل

این مدرسه بزرگترین مرکز آموزشی حمل و نقل کانادا با هواپیما، وسایل نقلیه و تجهیزات به ارزش بیش از 30 میلیون دلار کانادا است. شرکای این صنعت عبارتند از جنرال موتورز، فورد، تویوتا، هوندا و ایر کانادا.

پشتیبانی دانشجویی کالج سنتنیال

خدمات دانشجویی بین المللی اختصاصی

مشاوران دانشجویی بین‌المللی و مشاوران مهاجرتی کانادا (RCIC) دریافت مشاوره تخصصی در مورد مجوزهای کاری، مسائل مهاجرت و پشتیبانی تازه واردان را آسان می‌کنند.

خدمات شغلی و آموزش تعاونی

مشاوران استخدام پشتیبانی شخصی شده برای جستجوی شغل را با رزومه، آماده سازی مصاحبه و توسعه نمونه کارها و میزبانی کارگاه ها، نمایشگاه های شغلی و رویدادهای شبکه در محوطه دانشگاه ارائه می دهند.

برنامه سفیر دانشجویان بین المللی

برنامه سفیر دانشجوی بین‌المللی سنتنیال (CISA) کالج سنتنیال رهبران دانشجو را با دانشجویان بین‌المللی جدید و بازگشته مرتبط می‌کند تا پشتیبانی و راهنمایی همسالان را ارائه دهند. دانش‌آموزان می‌توانند در رویدادهایی مانند جهت‌گیری، فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و سفرهای میدانی، CISA را در داخل و خارج از دانشگاه ببینند.

رهبری آموزش بین المللی

Centennial مدال طلای توسعه رهبری را در جوایز تعالی فدراسیون جهانی کالج‌ها و پلی‌تکنیک‌ها (WFCP) 2018 دریافت کرد. Centennial همچنین مدال طلای تعالی بین‌المللی‌سازی سال 2016 را از کالج‌ها و مؤسسات کانادا (CICan) دریافت کرد.

موفقیت دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی منابع بسیار خوبی برای حمایت تحصیلی دارند. 92 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد برنامه خود را در کالج سنتنیال تکمیل می کنند و با موفقیت فارغ التحصیل می شوند!

منبع : www.centennialcollege.ca

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]