کالج موهاک کانادا

درباره کالج

کالج موهاک کاناداکالج موهاک، یکی از بزرگترین کالج های عمومی در انتاریو، تجربه یادگیری پر جنب و جوشی را در چهار پردیس در یک مکان زیبا در کانادا ارائه می دهد.

کالج موهاک یک موسسه متنوع با بیش از 13000 دانشجو از 90 کشور در سراسر جهان است، بیش از 150 برنامه تخصصی در سراسر گواهینامه ها، دیپلم ها، مدارک تحصیلی، مسیرهای تحصیلی و دوره های کارآموزی ارائه می دهد. برنامه های کالج بر روی رشته های تجارت، ارتباطات، خدمات اجتماعی، مراقبت های بهداشتی، مشاغل ماهر و فناوری و غیره متمرکز است.

به‌عنوان چهارمین کالج برتر تحقیقاتی کانادا (Research Infosource 2020)، تمام دوره‌های کالج موهاک به طور کامل توسط وزارت آموزش، کالج‌ها و دانشگاه‌ها تأیید شده و تأمین مالی می‌شوند. همچنین عضو انجمن کالج های اجتماعی کانادا است.

این کالج ریشه های عمیقی در جامعه متنوع همیلتون دارد و دانش آموزان را برای موفقیت و چشم انداز جهانی آماده می کند. این اولین کالج در انتاریو است که رتبه طلایی STAR را برای دستاوردهای پایداری از انجمن پیشرفت پایداری در آموزش عالی دریافت کرده است. این شامل یک تیم اختصاصی پایداری است که 35 برنامه را ارائه می دهد که سبک زندگی پایدار را ترویج می کند.

برنامه هایی که آموزش مبتنی بر کار و آموزش کلاسی را با امکانات مدرن ترکیب می کنند، به دانش آموزان کمک می کند تا به محل کار انتقال یابند. این کالج همچنین 33 برنامه همکاری با شرکت های معتبر ارائه می دهد و با بیش از 1000 شریک صنعتی برای توسعه قابلیت اشتغال دانشجویان همکاری می کند.

کالج موهاک در فاصله کوتاهی از تورنتو واقع شده و در شهر همیلتون در سواحل خیره کننده دریاچه انتاریو واقع شده است. دانش آموزان همچنین به راحتی به مکان های هیجان انگیز دیگر متصل می شوند، آبشار نیاگارا و فرودگاه بین المللی پیرسون فقط 45 دقیقه با شما فاصله دارند.

در عرض شش ماه پس از فارغ التحصیلی، 86 درصد از دانشجویان Mohawk شغل پیدا کرده اند (Graduate KPI Outcomes Survey 2019)، که بالاتر از میانگین استانی در انتاریو است، که نشان دهنده تعهد آنها به ایجاد فارغ التحصیلان آماده برای آینده است.

چه خبر از تازه ها ؟

کالج موهاک کانادا

رتبه بندی تحقیق

کالج موهاک در بین 10 کالج برتر تحقیقاتی کانادا قرار گرفته است (Research Infosource 2020). این کالج که به دلیل تعهد خود به تحقیقات کاربردی و نوآوری شناخته شده است، همچنین به دلیل حقوق دانشجویان محقق و درآمد حاصل از تحقیقات صنعتی در رتبه بالایی قرار گرفت.

مرکز فناوری هوانوردی

مرکز فناوری هوانوردی در فرودگاه بین‌المللی همیلتون همه دوره‌های هوانوردی را در یک ساختمان گرد هم می‌آورد و شامل آزمایشگاه‌های موتور، وسایل کمک آموزشی و کلاس‌های درس جدید است. این تنها سیستم آموزشی تعمیر و نگهداری بوئینگ 737 در یک کالج کانادایی را در خود جای داده است.

این تسهیلات که در یک آویز 75000 فوت مربعی در کنار هوا قرار دارد، با KF Aerospace، یکی از شرکای صنعت Mohawk ایجاد شد و به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا در یادگیری عملی در کنار کارشناسان صنعت برای کسب تجربه واقعی شرکت کنند.

پردیس Mississauga با مشارکت triOS

کالج موهاک اکنون برنامه هایی را با مشارکت کالج triOS در پردیس جدیدی در میسیساگا، انتاریو ارائه می دهد. دانش‌آموزان می‌توانند در یک شهر متنوع با چشم‌انداز جهانی تحصیل کنند، در حالی که برنامه یادگیری انعطاف‌پذیر را دنبال می‌کنند. دوره های آموزشی در زمینه تجارت و فناوری در هر دو سطح دیپلم و فوق لیسانس ارائه می شود.

دانش‌آموزانی که در پردیس میسیساگا تحصیل می‌کنند و دوره کالج را تکمیل می‌کنند، گواهینامه کالج موهاک را دریافت می‌کنند و می‌توانند برای مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) واجد شرایط شوند.

آزمایشگاه انرژی و برق

Mohawk یک نیروگاه بلااستفاده را به یک آزمایشگاه تحقیقات کاربردی جدید تبدیل کرده است. آزمایشگاه انرژی و برق Mohawk که اکنون میزبان برنامه های تحقیقاتی نوآورانه است، از مشاغل کوچک و متوسط پشتیبانی می کند و تحقیقات کاربردی انجام می دهد.

مرکز کارآفرینی

برای حمایت از کارآفرینان مشتاق، کالج مرکز کارآفرینی را راه اندازی کرده است. این مرکز با افزودن به مراکز آموزشی موجود Mohawk، چندین برنامه جدید و آموزش برای کارآفرینان نوپا را در خود جای خواهد داد.

مالی

هزینه تحصیل در کالج موهاک چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 17750 دلار کانادا
 • مقطع Vocational : 17320 دلار کانادا
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 18560 دلار کانادا

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • هزینه زندگی بیرون از دانشگاه : 11331 دلار کانادا
 • هزینه زندگی درون دانشگاه : 8831 دلار کانادا

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

هر برنامه Mohawk شرایط ورودی متفاوتی دارد. متقاضیان بین المللی باید شرایط خاص زبان انگلیسی برنامه ای را که برای آن درخواست می دهند، داشته باشند، که بسته به کشور مبدا آنها می تواند متفاوت باشد.

حداقل، متقاضیان بین المللی باید شرایط زبان انگلیسی زیر را برای برنامه های Mohawk برآورده کنند:

 • تافل با حداقل نمره 550 (80 برای مبتنی بر اینترنت)
 • آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6.0 در کل، بدون باند کمتر از 5.5، یا
 • دیپلم دبیرستان انتاریو و اعتبار انگلیسی (درجه 12 U، M یا C) صادر شده از هیئت مدیره مدرسه دولتی انتاریو

اگر متقاضیان کالج موهاک الزامات زبان انگلیسی را برآورده نمی‌کنند یا فقط می‌خواهند مهارت‌های انگلیسی خود را بهبود بخشند، می‌توانند در برنامه Mohawk’s English for Academic Purposes (EAP) شرکت کنند. یک برنامه جامع با هشت سطح که در ترم های هفت هفته ای اجرا می شود، دانش دانشجویان را از مبتدی تا سطح کالج به زبان انگلیسی توسعه می دهد. در مقاطع بالاتر دانش آموزان می توانند دو واحد برای یک برنامه دیپلم کسب کنند.

همه متقاضیان بین المللی باید موارد زیر را به عنوان بخشی از ارسال کالج خود ارسال کنند:

 • اپلیکیشن کالج موهاک
 • کپی پاسپورت آنها با نشان دادن عکس و آدرس
 • ترجمه شده و محضری ریز نمرات دبیرستان (یا معادل آن)
 • هزینه درخواست 100 دلار کانادا (غیر قابل استرداد)

همه متقاضیان بین المللی پس از شروع دوره خود باید حداقل 17 سال سن داشته باشند. متقاضیانی که زیر 18 سال سن دارند، باید یک اظهارنامه سرپرستی محضری را به تیم بین المللی کالج ارائه دهند. کالج Mohawk اکنون با خدمات درخواست کالج انتاریو (OCAS-IAS) همکاری می کند تا به دانش آموزان امکان درخواست آنلاین را بدهد.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

کالج موهاک کانادا

تمام برنامه های Mohawk به طور کامل توسط وزارت آموزش، کالج ها و دانشگاه ها تأیید شده است و برتری تدریس آن را برجسته می کند.

این کالج دارای هیئت علمی بسیار با تجربه و پیشرو در صنعت است که برنامه های با کیفیت و جذاب را با ترکیب یادگیری سنتی در کلاس درس با مکان های عملی در زمینه تدریس می کنند. به دانش آموزان آخرین پیشرفت ها در رشته های خود آموزش داده می شود و کالج بیش از 1000 شریک صنعتی برای ارائه فرصت های اضافی دارد.

پشتیبانی یک به یک معلم خصوصی به راحتی قابل دسترسی است و مرکز پشتیبانی آموزشی کالج همیشه برای ارائه مشاوره و جلسات پشتیبانی از طریق پلت فرم یادگیری آنلاین خود در دسترس است.

کالج موهاک به عنوان یک پیشرو در آموزش مشارکتی شناخته شده است که به ارائه فرصت های شغلی با حقوق برای دانشجویان در طول تحصیل کمک می کند و به دانشجویان کمک می کند پس از فارغ التحصیلی در بازار کار برجسته شوند. این کالج دارای تیمی متشکل از متخصصان همکاری و حرفه ای است که به دانش آموزان کمک می کند تا مکان های مناسب را متناسب با برنامه و اهداف شغلی خود پیدا کنند.

این کالج 35 برنامه یا خدمات مختلف را به دانشجویان ارائه می دهد که بر ارتقای پایداری تمرکز دارند که در کنار سایر دستاوردهای پایداری آن، رتبه طلایی STARS را از انجمن پیشرفت پایداری در آموزش عالی کسب کرده است.

ساختار دانشکده

دوره‌های کالج موهاک به رشته‌های مختلف تقسیم می‌شوند، جایی که دانش‌آموزان می‌توانند در زمینه‌های زیر مدرک، گواهینامه، دیپلم یا کارآموزی کسب کنند:

هنرهای ارتباطی

طیف وسیعی از دوره های خلاقانه، از جمله برنامه موسیقی پیشرو در صنعت در رشته های مختلف، روزنامه نگاری، عکاسی و روابط عمومی را ارائه می دهد. دانش‌آموزان علاوه بر یادگیری در کلاس، در مکان‌های میدانی شرکت می‌کنند و فرصت‌هایی برای اجرا و نمایش آثار خود در نمایشگاه‌ها به آنها داده می‌شود.

خدمات اجتماعی

دانش‌آموزان می‌توانند از میان 16 برنامه که بر رفاه کودکان، خانواده‌های جوانان و جوامع تمرکز دارد، انتخاب کنند.

سلامتی

کالج موهاک به عنوان پیشرو در برنامه نویسی مراقبت های بهداشتی شناخته می شود و بسیاری از برنامه ها از طریق موسسه علوم بهداشتی کاربردی که با همکاری دانشگاه مک مستر است اجرا می شود.

مدرسه تجارت مک کیل

طیف وسیعی از برنامه های تجاری تخصصی از جمله حسابداری، خدمات مالی و تجارت بین المللی ارائه می شود. دانش آموزان تجربه عملی کسب می کنند و برای رسیدن به اهداف تجاری خود در رویدادهای شبکه شرکت می کنند.

مشاغل ماهر و کارآموزی

یکی از بزرگترین کالج های انتاریو برای کارآموزی، دانشجویان می توانند در طیف وسیعی از مشاغل عملی از جمله ساخت و ساز، تولید و بخش خودرو تجربه کسب کنند.

فن آوری

به دانش‌آموزان در آزمایشگاه‌های یادگیری پیشرفته و کلاس‌های درس هوشمند مرکز جدید جویس آموزش داده می‌شود که برنامه‌های کلاس جهانی در سلامت دیجیتال، واقعیت مجازی، توسعه نرم‌افزار و بسیاری موارد دیگر را ارائه می‌دهند.

مطالعات مقدماتی

دانشجویان بین المللی کالج موهاک می توانند در پنج دوره مقدماتی شرکت کنند که امکان پیشرفت در سطوح بالاتر تحصیلی، از جمله دیپلم، مدرک و تحصیلات تکمیلی را فراهم می کند.

تحصیلات تکمیلی

دانشجویانی که قبلاً تحصیلات پس از متوسطه را در خارج از کشور یا در کانادا گذرانده اند، می توانند برای برنامه تحصیلات تکمیلی درخواست دهند. اکثر برنامه های فارغ التحصیل در عرض یک سال، برخی در طی دو سال تکمیل می شوند و گزینه های برنامه متنوعی از جمله تجارت، فناوری، مراقبت های بهداشتی و خدمات اجتماعی را ارائه می دهند.

پردیس و امکانات

پردیس و امکانات دانشگاه

کالج موهاک امکانات دانشگاهی و اجتماعی با کیفیت بالا را در چهار پردیس ارائه می دهد.

پردیس فنل

بزرگترین پردیس Mohawk، منابع آکادمیک مدرن آن شامل آزمایشگاه‌های تخصصی، مراکز آموزشی درمانی، کلاس‌های هوشمند، کتابخانه و فضاهای مطالعه است.

امکانات اجتماعی شامل یک مرکز هنرهای نمایشی با ظرفیت 1029 نفر و یک مرکز ورزشی و تفریحی است. این مرکز دارای سه سالن بدنسازی، یک مرکز تناسب اندام، یک استودیوی چند منظوره، مسیرهای سرپوشیده و روباز، زمین والیبال و بسکتبال و همچنین فضاهای مشترک است.

کالج موهاک همچنین دارای بزرگترین ساختمان سازمانی با کربن صفر در کانادا است. مرکز مشارکت و نوآوری جویس، اولین مرکز در نوع خود در همیلتون، یک مرکز یادگیری چندفضایی است که بر پایداری تمرکز دارد. دارای هفت داستان از آزمایشگاه‌های تخصصی است، از جمله آزمایشگاه‌هایی که بر انرژی‌های تجدیدپذیر، سلامت دیجیتال، امنیت سایبری و اندازه‌شناسی تمرکز دارند. از زمان افتتاح در سال 2017، جوایز متعددی از جمله:

 • نوآوری تعالی در معماری (انستیتو معماری سلطنتی کانادا)
 • گواهی عملکرد و طراحی از شورای ساختمان سبز کانادا
 • پروژه مهندسی سال (انجمن مهندسین حرفه ای انتاریو 2018)

موسسه علوم بهداشتی کاربردی در مک مستر

این دانشگاه که با مشارکت دانشگاه مک مستر ایجاد شده است، امکانات پیشرفته صنعتی از جمله آزمایشگاه های شبیه سازی را برای دانشجویان علوم بهداشتی کاربردی فراهم می کند.

پردیس استونی کریک کالج موهاک

محل دوره‌های تجارت ماهر و برنامه‌های کارآموزی کالج، دانش‌آموزان با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای در یک محیط فن‌آوری آموزش داده می‌شوند.

مرکز فناوری هوانوردی در فرودگاه بین المللی همیلتون

مرکز فن آوری هوانوردی کالج یک مرکز هوایی جدید است که در فرودگاه بین المللی جان سی مونرو همیلتون واقع شده است. این تسهیلات به کالج اجازه می دهد تا تمام برنامه های هوانوردی را در یک مرکز هدفمند ارائه دهد. این مرکز سه طبقه است و از کلاس های درس، آزمایشگاه های مدرن، وسایل کمک آموزشی و تقریبا 20 هواپیما تشکیل شده است.

حمایت دانشجویی

دانشجویان بین المللی توسط یک تیم اختصاصی از کارکنان و خدماتی که در طول تحصیل در اختیار آنها قرار می گیرد پشتیبانی می شوند.

دانشجویان بین المللی تیم خاصی دارند که می توانند از دانشجویان در هر مشکلی حمایت کنند. این شامل مشاوره ویزا و مهاجرت، پشتیبانی مسکن و خدمات دانشگاهی مورد نیاز است.

مرکز زبان و فرهنگ کالج موهاک همچنین رویدادها و فعالیت‌هایی را برگزار می‌کند که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با همسالان خود ملاقات کنند.

همه دانشجویان جدید به طور خودکار در دوره آموزشی آماده آینده کالج ثبت نام می کنند. به عنوان پلت فرم یادگیری مجازی که به انتقال به زندگی دانشگاهی کمک می کند، دانش آموزان می توانند آن را با سرعت خود تکمیل کنند.

مرکز پشتیبانی یادگیری Mohawk طیف وسیعی از پشتیبانی تحصیلی رایگان از جمله کمک ریاضی، تدریس خصوصی، کارگاه‌های آموزشی، و همچنین پشتیبانی از نوشتن و ارتباطات را ارائه می‌کند.

این کالج همچنین رویدادها، کارگاه‌ها و فعالیت‌هایی را به‌طور منظم برگزار می‌کند که در آن دانش‌آموزان می‌توانند دوستانی پیدا کنند، به دنبال پشتیبانی باشند و از زندگی دانشگاهی لذت ببرند. این شامل یک باشگاه قهوه هر چهارشنبه و اجتماعی است، یک فضای اجتماعی فراگیر که در هر سه پردیس واقع شده است.

تیم خدمات یادگیری قابل دسترسی تضمین می کند که دانش آموزان دارای معلولیت در طول تحصیل از فرصت های برابر و همچنین مسکن مناسب برای نیازهای خود و پشتیبانی مربوطه از سایر خدمات کالج برخوردار باشند.

کالج موهاک دارای انواع حمایت های بهداشتی و رفاهی است. این شامل مجموعه ای از مشاوره رایگان و محرمانه از یک تیم متخصص از متخصصان ثبت نام شده است که می توانند خدمات مشاوره شخصی و تحصیلی را ارائه دهند. اگر دانش‌آموزان از نوع مشاوره مورد نیاز خود مطمئن نیستند، برنامه Connect to Wellness گزینه‌ها را بررسی می‌کند و دانش‌آموزان را به خدمات مناسب متصل می‌کند.

منبع : www.mohawkcollege.ca

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]