تحصیل در پایتخت سرمایه داری استرالیا ( ACT )

تحصیل در پایتخت سرمایه داری استرالیا ( ACT )پایتخت سرمایه داری استرالیا در جنوب شرقی ایالت نیوسات ولز واقع شده است . کانبرا پایتخت سرمایه داری استرالیا ( ACT ) و همچنین پایتخت فدرال استرالیا است و توسط معمار والتر برلی گریفین در اوایل دهه 1900 طراحی شده است . بسیاری از ساختمان های برجسته دولت و مراکز ملی در کانبرا واقع شده است .

کانبرا شهری است که احساس آرامش موجود در شهرهای کوچک را در یک پایتخت ارائه می دهد و رویدادهای ورزشی ، جشنواره ها ، مراکز خرید ، رستوران ها ، کافه ها و سالن های کنسرت زنده را بخشی از امکانات آن می باشد . دریاچه آرام برلی گریفین محل خوبی برای استراحت یا دوچرخه سواری در کانبرا است .

مجلس نمایندگان کانون اصلی شهر است . این مکان برای بازدید عموم مردم باز است و به شما این امکان را می دهد که سیاست های استرالیا را در عمل ببینید و هنرهای استرالیا را در سراسر ساختمان مشاهده کنید .

خانه مجلس سنای برای مدت بیش از 60 سال به خانه مجلس فدرال استرالیا رفت تا این که در سال 1988 به محل جدید خود نقل مکان کرد . امروزه این ساختمان میراث دوست داشتنی موزه دموکراسی استرالیا را به نمایش می گذارد و یک نگاه اجمالی به گذشته استرالیا را به بازدید کنندگان ارائه می دهد .

برای چشیدن تاریخ نظامی استرالیا ، می توانید از مراسم مهم انتصاب پارادای کانبرا بازدید کنید که دارای 11 مکان یادبود اختصاص یافته به بسیاری از سربازان استرالیایی است که در جنگ جان خود را از دست دادند . یادآوری خاطرات جنگ استرالیا در انتهای شمالی Parade واقع شده است . خیابان از سمت Mt Ainslie به راحتی قابل شناسایی است .

علاوه بر ادارات دولتی فدرال استرالیا ، کانبرا خانه برخی از مهمترین مراکز فرهنگی کشور نیز می باشد . در میان آنها می توان به گالری ملی استرالیا است ؛ کتابخانه ملی استرالیا ؛ و آرشیو فیلم و صدا ملی ، که تاریخچه صنایع فیلم ، تلویزیون و رادیو استرالیا را نشان می دهد ، اشاره کرد . مرکز علوم و فناوری ملی Questacon نیز در کانبرا مستقر است و مرکز علمی و فناوری تعاملی استرالیا است .

کوه های برفی کانبرا در فاصله رانندگی دو ساعته از شهر قرار گرفته اند و فعالیت هایی فضای چون اسکی ، پیاده روی ، دوچرخه سواری در کوهستان ، اسنوبورد و اسب سواری را به علاقه مندان ارائه می دهند . خط ساحلی زیبای جنوبی نیوسات ولز نیز در کنار آن قرار می گیرد و به راحتی از شهر های بزرگتری چون سیدنی قابل دسترس است .

مسکن

میانگین هفتگی اجاره یک خانه سه خوابه در کانبرا 460 دلار AUD است در حالیکه میانگین اجاره یک هفته برای یک واحد یک خوابه 410 دلار است .

حمل و نقل

پایتخت سرمایه داری استرالیا ( ACT ) دارای یک شبکه حمل و نقل اتوبوسی با خدمات روزانه ، شبانه و آخر هفته است . اتوبوس از سیستم فروش بلیط MyWay الکترونیکی استفاده می کند . دانشجویان بین المللی می توانند برای کارت های Student MyWay که باعث تخفیف آن ها در هزینه های بلیط می شود ، درخواست دهند . دوچرخه سواری برای رسیدن به کلاس ، انتخاب بسیاری از دانشجویان است .

آب و هوا

پایتخت سرمایه داری استرالیا ( ACT ) دارای چهار فصل متمایز است ، که درجه حرارت آن در زمستان حداکثر 12 درجه سانتیگراد و در تابستان به 28 درجه سانتیگراد می رسد .

گزینه های تحصیل

اگرچه کیفیت بالای سیستم آموزشی پایتخت سرمایه داری استرالیا ( ACT ) آن را به یک مکان عالی برای تحصیل در تمام زمینه ها تبدیل کرده است ، وضعیت آن به عنوان خانه دولت استرالیا ، آن را به یک مکان ایده آل برای تحصیل در رشته هایی چون سیاست ، روابط بین الملل ، خدمات عمومی ، قانون ، روزنامه نگاری و امنیت ، تبدیل کرده است . همچنین مراکز متمرکز بر تحقیقات ملی ، آن را به یک انتخاب خوب برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات عالی تحقیقاتی تبدیل کرده است . دانشجویان بین المللی 27 درصد جمعیت دانشجویان پایتخت سرمایه داری استرالیا ( ACT ) را تشکیل می دهند .

علاوه بر موسسات عالی خصوصی و موسسات TAFE ، 5 دانشگاه در ACT وجود دارد . جمعیت دانشجویان در ACT تقریبا 36،000 است . از این تعداد دانشجویان ، حدود 38 درصد اهل ایالت و 27 درصد از خارج از آن هستند .

نویسنده : امید کریمی

لینک مفید : تحصیل در کشور استرالیا

منبع : www.studiesinaustralia.com

آخرین مطالب

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]