تقاضای بیشتر برای اسکان دانشجویی در آلمان

تقاضای بیشتر برای اسکان دانشجویی در آلمانگزارش اخیر انجمن ملی آلمان برای امور دانشجویی (DSW) ، به نمایندگی از 57 سازمان دانشجویی آلمان ، تقاضای بیشتر برای اسکان دانشجویی در آلمان را برجسته کرده است زیرا تقاضا در بین دانشجویان هنوز بالاست .

طبق گزارش Studying-in-Germany.org ، طبق گزارشی با نام ” مسکن برای دانشجویان – بررسی آماری 2022 ” ، در حال حاضر 239000 مکان برای اقامت دانشجویان وجود دارد که توسط دولت یارانه می گیرند ، که بیش از 196000 آن متعلق به اتحادیه های دانشجویی است .

داده ها نشان می دهد که نرخ عرضه برای دانشجویانی که محل اقامت آنها در خوابگاه از سوی دولت یارانه است ، همچنان کمتر از 10 درصد است ، یعنی 9.52 درصد است . DSW در بیانیه‌ ای که در وب‌ سایت خود منتشر کرد ، گفت که بین تعداد مکان‌های تحصیلی یارانه ‌ای دولتی و عرضه اتاق‌های دانشجویی که توسط دولت تامین می‌ شود ، اختلاف وجود دارد .

تقاضای بیشتر برای اسکان دانشجویی در آلمان

« بازار مسکن در شهرهای دانشگاهی به شدت تحت فشار است . مسکن یکی از مسائل اجتماعی اصلی زمان ما است . قیمت گاز ، برق ، گرما و غذا از پشت بام بالا می رود . از این رو مسکن مقرون به صرفه برای دانشجویان بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است . ماتیاس انبوهل ، مدیر عامل  DSW، محل های خوابگاه برای دانشجویان باید گسترش یابد .

انبوهل یادآوری می کند که بیش از 14000 مکان برای پاسخگویی به تقاضای زیاد برای اتاق های دانشجویی مقرون به صرفه برنامه ریزی شده است تا ساخته شود یا در دست ساخت باشد . با این حال ، وی تاکید کرد که برای تحقق آن به حمایت سیاسی بیشتری نیاز است .

تقاضای بیشتر برای اسکان دانشجویی در آلمان

ما در مجموع به 2.6 میلیارد یورو یارانه فدرال و ایالتی تا سال 2027 برای ساخت و ساز جدید سازگار با آب و هوای 25000 فضای زندگی اضافی و همچنین نوسازی و نوسازی و همچنین مقاوم سازی دیجیتالی انبارهای خوابگاه های اتحادیه های دانشجویی نیاز داریم .

مدیر عامل DSW همچنین گفت که DSW از ابتکارات دولت فدرال ، مانند اتحاد برای مسکن مقرون به صرفه و برنامه “Junges Wohnen” استقبال خواهد کرد ، که انتظار می رود از ساخت مسکن ارزان تر برای دانشجویان در سال آینده حمایت کند و در مجموع 500 میلیون یورو از بودجه فدرال سرمایه گذاری کند .

در اوایل سال جاری ، DSW نسبت به کمبود خوابگاه دانشجویی در آلمان و افزایش قیمت اجاره ابراز نگرانی کرد و ادعا کرد که در پرداخت اجاره بها برای دانشجویان مشکل ایجاد می کند . همان در ماه اکتبر اعلام کرد که بیش از 35000 دانشجو همچنان در انتظار تامین محل اقامت در 11 اتحادیه دانشجویی از 57 اتحادیه دانشجویی آلمان هستند، زیرا اتحادیه‌ های دانشجویی به دنبال یافتن مکان‌های دیگری برای زندگی هستند که برایشان مقرون به صرفه باشد .

منبع : www.studying-in-germany.org

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]