دانشگاه های برتر برای نتایج اشتغال

اشتغالاگر به دنبال درخواست پذیرش برای دانشگاه هستید ، احتمالاً هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک موسسه برای شما مناسب است یا خیر ، عواملی مانند چشم انداز شغلی و فرصت های اشتغال را در نظر گرفته اید .

با این اوصاف ، رتبه‌ بندی دانشگاه‌های جهانی QS بر اساس نتایج استخدام در سال 2023 نشان می‌دهد تا این واقعیت را منعکس کند که برای بسیاری از دانشجویان ، یک شغل موفق یکی از اهداف اصلی آنها از رفتن به دانشگاه است .

این شاخص منعکس کننده توانایی مؤسساتی طراحی شده است که از سطح بالایی از قابلیت اشتغال برای فارغ التحصیلان خود اطمینان می دهند ، در حالی که رهبران آینده را نیز پرورش می دهد که در زمینه های مربوطه خود تأثیرگذار هستند .

این شاخص ترکیبی از دو معیار مورد استفاده در رتبه بندی اشتغال فارغ التحصیلان QS است :

  • نرخ اشتغال فارغ التحصیلان (درصد فارغ التحصیلانی که در عرض 15 ماه پس از اتمام مدرک خود به سراغ کار با حقوق ( غیر داوطلبانه ) می روند )
  • شاخص نتایج فارغ التحصیلان ( که موسساتی فارغ التحصیلان تاثیرگذار در تمام جنبه های زندگی ، از هنرهای نمایشی گرفته تا امور مالی ، پزشکی تا سیاست ) تولید می کنند .

اگرچه شاخص نتایج استخدام برای رتبه ‌بندی امسال وزنی ندارد ، ما فهرستی از موسسات برتر را جمع ‌آوری کرده‌ایم :

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه دانشگاه های دارای رتبه برتر فارغ التحصیلان ، خود را برای برتری در محیط کار آماده می کنند ، با تیم مشاغل UNSW سیدنی ( رتبه اول برای نتایج اشتغال در استرالیا ) و NYU ( رتبه سیزدهم از نظر نتایج اشتغال در سطح جهانی ) صحبت کردیم .

اشتغال

چگونه دانشجویان را قادر می‌سازید تا پس از فارغ‌التحصیلی ، شغل‌های موفق و تاثیرگذاری پیدا کنند ؟

تام پایک ، سرپرست تیم در  UNSW Careers، گفت : «UNSW Employability یک واحد مرکزی در UNSW است که بر ایجاد فارغ التحصیلان مورد تقاضا که به طور مطلوب برای نیروی کار آماده شده اند ، تمرکز دارد . ما مربیگری شغلی فردی ، ابتکارات توسعه دانش‌آموز ، برنامه‌های آموزشی مشترک و دوره‌های آموزشی یکپارچه کاری را ارائه می‌کنیم که دانشجویان را قادر می‌سازد تا در تیم‌های بین رشته‌ای برای حل یک مشکل دنیای واقعی با یک جامعه ، دولت یا سازمان شریک صنعتی در محلی یا خارج از کشور کار کنند .

« نقشه راه ما برای اشتغال : کشف ، راه‌اندازی ، رشد ، برنامه‌های درسی ، برنامه‌های مشترک و فوق برنامه در UNSW را به‌عنوان بخشی از یک سفر اشتغال ‌پذیری دانش ‌آموزی که به وضوح علامت‌گذاری شده است ، ارائه می‌کند که تجربه‌ای غنی ، متنوع و پرورش‌دهنده دانشجویی را تقویت می ‌کند .

سه مرحله نقشه راه شامل یک فرآیند تغییر گامی است که به دانشجویان کمک می کند تا جاه طلبی های فارغ التحصیلی خود را تحقق بخشند ، این موارد عبارتند از :

کشف : در این مرحله ، برنامه ‌نویسی از دانش‌آموزان در کشف ارزش‌ها ، انگیزه‌ها ، علایق و آرزوهایشان و تعیین اینکه این برای جاه‌طلبی‌های شخصی و حرفه ‌ای آینده‌ شان چه معنایی دارد ، حمایت می‌کند .

راه ‌اندازی : در این مرحله ، برنامه‌ نویسی از دانش‌آموزان در آزمایش تلاش‌های حرفه ‌ای مورد نظرشان در آینده از طریق کارآموزی ، قرار دادن ، پروژه‌ها و دیگر فرصت‌های دنیای واقعی مانند تبادلات جهانی و سفرهای میدانی پشتیبانی می‌کند .

رشد : این مرحله شامل برنامه نویسی است که دانشجویان را برای انتقال به نقش های فارغ التحصیلی خود پشتیبانی می کند . همچنین از فارغ‌ التحصیلان اولیه شغلی حمایت می‌کند تا شغل خود را از طریق فرصت‌های توسعه حرفه ‌ای شتابان رشد دهند ، یا مسیر حرفه ‌ای خود را در جهتی متمرکز کنند که ممکن است در آینده منجر به کار معنادارتر و پایدارتر شود .

گریسی سرکیسیان ، مدیر اجرایی مرکز توسعه اشتغال واسرمن در دانشگاه نیویورک ، گفت :

از طریق مربیگری فردی ، برنامه ‌ریزی توسعه شغلی و منابع درخواستی ، ما دانش‌آموزان را از طریق یک فرآیند توسعه شغلی سه بخشی راهنمایی می‌کنیم که در آن آنها به کاوش ، آماده‌سازی و اتصال به آینده خود می‌پردازند . ما دانش‌آموزان را قادر می‌ سازیم تا علایق خود را کشف کنند ، مسیری را شناسایی کنند و ابزارهایی را که برای موفقیت فراتر از شغل اولشان نیاز دارند ، به دست آورند .

ما علاوه بر کمک به دانش‌آموزان و فارغ‌ التحصیلان برای اصلاح رزومه / رزومه‌های خود و تقویت مهارت‌های مصاحبه ، سعی می ‌کنیم آنها را از طریق دوره‌های کارآموزی ، پروژه‌ های کوتاه‌ مدت ، کمپ‌های آموزشی و بازدید از سایت ، در معرض انواع مسیرهای اشتغال قرار دهیم . ما همچنین فرصت هایی برای ارتباط با متخصصان در زمینه های مختلف برای گسترش شبکه های آنها و شناسایی مربیان فراهم می کنیم .

مهمتر از همه،  مرکز Wasserman همکاران خود را در سراسر دانشگاه درگیر می کند تا راهنمایی های شغلی را در تجربه گسترده تر کالج تعبیه کنند و دسترسی را گسترش دهد تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان با یک مسیر روشن و همچنین تجربیات و شبکه هایی برای دستیابی به اهداف خود فارغ التحصیل می شوند .

چگونه برای بهبود تنوع و شمول در جذب فارغ التحصیلان کار می کنید و از دانشجویان خود برای عبور از سقف کلاس حمایت می کنید ؟

UNSW: « مشارکت عادلانه یک حوزه تمرکز کلیدی در استراتژی اشتغال ‌پذیری ما است ، که محیطی خوش‌آمد ، امن و محترمانه ایجاد می‌کند که در آن همه دانش‌آموزان ، به ‌ویژه آنهایی که دارای پیشینه عدالت هستند ، می‌توانند به طور منصفانه شرکت کنند . ما اغلب به صنعت و کارفرمایان مشاوره می دهیم که چگونه می توان یک مجموعه دانشجویی متنوع را به بهترین نحو جذب کرد .

ما از نزدیک با نورا گیلی ، مرکز برنامه‌های بومی ‌مان همکاری می‌کنیم و از دانش‌آموزان با پیشینه‌های اجتماعی-اقتصادی پایین و کسانی که از مناطق منطقه ‌ای و دورافتاده هستند ، حمایت هدفمند می‌کنیم . مربیان شغلی مشاوره های گسترده ای را برای دانش آموزان ما با پیشینه EDI ارائه می دهند و مدیریت پرونده و ارجاعات را با خدمات پشتیبانی اضافی UNSW و خدمات استخدام خارجی معلولین ارائه می دهند .

NYU: « مرکز ما با کارفرمایان متعهد به استخدام کاندیداهای متنوع ، بخش‌های دانشگاه نیویورک که به دانشجویان حاشیه ‌ای تاریخی خدمت می‌کنند ( مانند دفتر مشمولیت جهانی، مرکز دسترسی دانش‌آموزان موسی )، و برنامه‌های خط لوله خارجی که بر افزایش فرصت‌ها برای نامزدهای کم‌ نماینده تمرکز دارند ، مشارکت قوی ایجاد کرده است .

مرکز ما همچنین میزبان برنامه‌های همگروهی یک ترم و یک ساله از جمله برنامه کارآموزی و آمادگی اشتغال تنوع (DICP) و کلاس اول ( برنامه توسعه حرفه‌ای و مربیگری برای دانشجویان نسل اول ) است . علاوه بر این ، ما به طور منظم با مرکز آموزش و برنامه‌ های چند فرهنگی دانشگاه نیویورک برای میزبانی رویدادهایی مانند مجموعه گفتگوی واقعی ، شب شبکه زنان و شب شبکه ‌سازی کوئیر Career Connect شریک هستیم .

می گویید برخی از بزرگترین چالش هایی که دانش آموزان برای ورود به بازار کار امروزی با آن مواجه هستند چیست و چگونه از دانشجویان برای غلبه بر این چالش ها حمایت می کنید ؟

UNSW: « چالش‌های کلیدی پیش روی دانش‌آموزان شامل مشاغل غیرخطی و نیاز به پذیرش عدم قطعیت ، سازگاری و انعطاف ‌پذیری است که در طول تجربه اخیر COVID برای دانشجویان و فارغ‌ التحصیلان ما مشهود بوده است .

علاوه بر بینش‌هایی که از سازمان‌های شریکمان جمع ‌آوری می‌کنیم ، با دانشجویان فعلی ، سازمان‌های دانشجویی و فارغ‌التحصیلان اخیر با استفاده از رویکرد دانش‌آموز به‌عنوان شریک همکاری می‌ کنیم تا به بهترین نحو شناسایی کنیم که چگونه می‌توانیم رویدادها ، فعالیت‌ها و منابع خود را برای غلبه بر آن‌ها تنظیم کنیم . ایجاد چالش ها در نیروی کار

NYU: ” صرف نظر از بازار ، جستجوی اشتغال می تواند بسیار دشوار باشد . از آنجایی که عوامل زیادی در فرآیندها و تصمیم‌ گیری ‌های استخدام شرکت‌ها دخیل هستند ، ما دانشجویان را تشویق می‌کنیم که بر روی بخش‌هایی از فرآیند که تحت کنترل آنها است تمرکز کنند و هم عزم و هم صبر داشته باشند .

« مرکز Wasserman به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا یاد بگیرند که چگونه با ارائه منابع متعدد در دسترس برای تمرین برای انواع مصاحبه‌های حضوری و مجازی ، تأثیر قوی بگذارند . دانش آموزان حتی می توانند بازخورد فوری از یک مربی شغلی یا ابزار آنلاین دریافت کنند .

در نهایت ، مرکز ما به دانش‌آموزان کمک می‌ کند تا مهارت‌های آمادگی شغلی لازم برای پیشرفت در یک محیط کاری ترکیبی را بیاموزند . این شامل موفقیت در مشاغل روزانه ، ایجاد روابط معنادار با همکاران به صورت مجازی و حضوری ، و سرمایه گذاری در یادگیری و توسعه مستمر خود است .

منبع : www.topuniversities.com

آخرین مطالب

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]