دانشگاه های جعلی در آمریکا را چطور تشخیص دهیم؟

دانشگاه های جعلی در آمریکا را چطور تشخیص دهیم؟دانشگاه های جعلی در آمریکا به عنوان ” میلز دیپلم ” شناخته می شوند . این کالج‌ها یا دانشگاه‌های جعلی که نامی قابل تشخیص دارند ، اغلب شامل « دولت » برای جلب علاقه دانشجویان بین‌المللی امیدوار هستند . شناسایی افراد متقلب برای بین المللی ها دشوار است زیرا نمی توانند از نظر فیزیکی آنها را بررسی کنند ، اما چیزهای دیگری وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید . ما نشانه‌های شناسایی یک دانشگاه ساختگی را پوشش می‌دهیم .

دانشگاه های جعلی در آمریکا چگونه کار می کنند ؟

این ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد ، ایمیلی دریافت کند، یا پستی از یک دوست در شبکه های اجتماعی در مورد “دانشگاه فلانی” ببیند، چقدر عالی است، چگونه آنها به دنبال دانشجویان بین المللی هستند و فقط برنامه ای را ارائه می دهند که شما آرزو کرده اید. شرایط ورود به آن ها به اندازه کافی ساده است و قبل از اینکه کسی بداند، پول به این امید که رویاهای تحصیلات عالی محقق شود، ارسال می شود. با این تفاوت که این اتفاق نمی افتد. یا پول به سادگی ناپدید می شود و دانشگاه از اینترنت ناپدید می شود، یا بدتر از آن، دانشجو به آمریکا می رسد تا بفهمد نه دانشگاهی، نه جایی برای زندگی و نه مدرکی در چشم است. شاید این دانشجویان بین المللی ویزا داشته باشند، اما در این شرایط در خطر اخراج و محرومیت پنج ساله از ایالات متحده هستند.

واقعیت دانشگاه های جعلی در آمریکا

صنعت فیلم در آمریکا با پیچاندن قوانین برای خلق یک فیلم پرفروش غریبه نیست. با فیلم هایی مانند Accepted که در هند نیز بازسازی شده است، دانشجویان آمریکایی بدون حضور در دانشگاه به دنبال ایجاد دانشگاه خود برای حضور در آن هستند. داستانی مانند این روی پرده کار می کند، اما اگر در دنیای واقعی تلاش شود، عواقب جدی خواهد داشت. جانیس جیکوبز، دستیار وزیر امور کنسولی در وزارت امور خارجه ایالات متحده هفته گذشته بیان کرد که چگونه، “یک دانشگاه جعلی مستقر در کالیفرنیا بهار گذشته به دلیل ثبت نام بیش از 1500 دانشجوی هندی خبرساز شد و آنها را قادر ساخت تا ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنند. در سال 2011، افسران کنسولی دولت ایالات متحده، “91000 ویزای مبادله ای و تحصیلی حرفه ای را صادر کردند… و بیش از 81 درصد از متقاضیان در این دسته ها ویزا دریافت کردند – بسیاری از آنها ظرف چند روز”.

برای شناسایی دانشگاه های جعلی در آمریکا به چه چیزی توجه کنیم

برای اعتبار سنجی یک دانشگاه موارد زیادی وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از  :

  • هزینه دوره ها هرگز نباید از قبل پرداخت شود. شهریه در هر ترم پرداخت می شود.
  • آدرس کالج یا دانشگاه هرگز شماره صندوق پستی (O.) ندارد. آنها همچنین باید آدرس فیزیکی آسانی در وب سایت خود داشته باشند.
  • آنها باید توسط وزارت آموزش ایالات متحده معتبر باشند. برای تأیید اعتبار یا اگر مشکوک هستید با EducationUSA تماس بگیرید.
  • مقایسه با دانشگاه های معتبر اطراف: آیا دوره های تحصیلی کوتاه تر از حد معمول است؟ آیا هزینه به طور قابل توجهی ارزان تر است (تقریبا خیلی خوب است که هزینه معقول باشد؟)
  • اگر دانشگاه یا کالج این اطلاعات را درخواست نکرد، از دانشجویان بین‌المللی خواسته می‌ شود که نتایج امتحان انگلیسی زبان و مدارک تحصیلی قبلی را ارائه دهند، با EducationUSA تماس بگیرید و در مورد وضعیت جعلی احتمالی هشدار دهید.

حرف آخر: اگر در مورد هر کالج یا دانشگاهی شک دارید، همیشه آن را با EducationUSA و وزارت آموزش ایالات متحده چک کنید.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]