دانشگاه SMU ( دانشگاه متدیست جنوبی – دانشکده مهندسی لایل )

در مورد این دانشگاه

دانشگاه SMU ( دانشگاه متدیست جنوبی - دانشکده مهندسی لایل )دانشکده مهندسی لایل در دالاس تگزاس واقع شده است و در پردیس دانشگاه متدیست جنوبی ( دانشگاه SMU ) قرار دارد. این مدرسه رویکردی نوآورانه و عملی برای تدریس دارد که در 26 درصد برتر مدارس آمریکا رتبه بندی شده است (U.S News & World Report 2020).

هر دو دانشکده مهندسی دانشگاه SMU و Lyle طیف وسیعی از مدارک دوگانه و مشترک را از مرکز تحقیقاتی و آموزشی در سطح جهانی خود ارائه می دهند. این شامل مهندسی / MBA و کارآفرینی مهندسی است که هر دو با دانشکده تجارت کاکس همکاری می کنند.

2000 دانش آموزی که در دانشگاه SMU تحصیل می کنند توسط یک هیات علمی متشکل از 80 نفر پشتیبانی می شوند که در سطح بین المللی به دلیل تخصص و مشارکت در مهندسی شناخته شده اند. نسبت نزدیک دانش آموز به معلم 11:1 امکان مشاوره یک به یک و پشتیبانی قابل دسترس را فراهم می کند.

امکانات پیشرفته Lyle که در چهاردهمین پردیس زیبای آمریکا (Princeton Review) واقع شده است، شامل آزمایشگاه‌های تحقیقاتی تخصصی و فضاهای آموزشی پیشرفته است. خدمات موضوعی خاص آن یک تجربه یادگیری عملی را ارائه می دهد که با رویدادهای مدرسه بیشتر می شود. این شامل مجموعه سخنرانی‌های برجسته Willis M. Tate می‌شود که در آن دانشجویان می‌توانند سخنرانان الهام‌بخش از جمله روسای جمهور ایالات متحده، سناتورها و رهبران خارجی را تماشا کنند. دانشجویان Lyle همچنین به امکانات پردیس SMU، از جمله محل اقامت، مراکز ورزشی، و طیف وسیعی از باشگاه های رقابتی و تفریحی دسترسی دارند.

دانشگاه SMU همیشه به دنبال اشتغال دانش آموزان است. نزدیکی پردیس به شهر پر رونق دالاس به تضمین بیش از 4400 دوره کارآموزی در سال از شرکت های بزرگ کمک می کند. علاوه بر این، برای بیش از ده سال، بیش از 30 درصد از ثبت نام‌شدگان را مهندسان زن تشکیل می‌دهند که یکی از بالاترین درصدها در هر مدرسه است.

نتایج فارغ التحصیلان

SMU برای نتایج فارغ التحصیلان شهرت بسیار خوبی دارد و در 21 درصد برتر دانشگاه های آمریکا برای بازگشت سرمایه دانشجویی قرار دارد (PayScale, 2017). علاوه بر این، نرخ اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه SMU را در بین 30 دانشگاه برتر جهان قرار می دهد (مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهانی، 2018-19).

SMU با ارائه برنامه های توسعه حرفه ای قوی برای دانشجویان خود، سالانه بیش از 4400 کارآموزی و کارآموزی را از طریق مشاغل محلی دالاس ارائه می دهد.

دانشکده مهندسی Lyle همچنین دارای مرکز هارت برای رهبری مهندسی است. این کمک می کند تا دانش آموزان را با فرصت های باورنکردنی از جمله کارآموزی، قرار دادن تجربه کاری، فرصت های شغلی و مربیان ارتباط برقرار کند. این مرکز همچنین میزبان رویدادهای شبکه، کارگاه‌ها و رویدادهای استخدام است که به دانشجویان در مصاحبه‌های ساختگی، رزومه نوشتن و آمادگی مصاحبه کمک می‌کند.

هنگامی که دانشجویان از Lyle فارغ التحصیل شدند، هنوز بخشی از شبکه قوی فارغ التحصیلان دانشگاه SMU هستند که توسط پرینستون ریویو در رتبه سیزدهم ایالات متحده قرار گرفت.

چه خبر از تازه ها ؟

دانشکده مهندسی Lyle در خط مقدم تحقیقات و فناوری های جدید قرار دارد. این شامل ایجاد چندین برنامه جدید است که آخرین پیشرفت های مهندسی را آموزش می دهد.

لایل علاوه بر دوره‌های جدید، فضاهای آموزشی جدیدی را توسعه می‌دهد و روی امکانات سرمایه‌گذاری می‌کند تا تجربیات آموزشی عالی را برای دانش‌آموزان فراهم کند. این شامل موسسه جدید فناوری، نوآوری و کارآفرینی لیندا و میچ هارت است که یک پروژه مشترک بین مدرسه لایل و مدرسه کاکس است.

فرصت های پژوهشی برتر دانشجویی و دکترا نیز اخیراً به دلیل کمک مالی سخاوتمندانه 5 میلیون دلاری مری و ریچ تمپلتون افزایش یافته است. این هدیه باعث ایجاد بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی جدید، از جمله چهار Ph.D. کمک هزینه تحصیلی در پنج سال آینده شده است .

لایل اخیراً به دلیل کار قابل توجه خود در افزایش تنوع، دستیابی به مدرک و شمول شناخته شد. انجمن آموزش مهندسی آمریکا جایزه برنز را به این موسسه اعطا کرد که بالاترین سطح قابل دستیابی است.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه SMU چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

  • مقطع تحصیلات تکمیلی : 45300 دلار

متوسط هزینه زندگی

  • بیرون از محیط دانشگاه : 4467 دلار
  • درون محیط دانشگاه : 9807 دلار

هزینه تحصیل در دانشگاه SMU چقدر است ؟واجد شرایط بودن

شرایط ورود

هر برنامه مدرک در دانشکده مهندسی لایل دارای شرایط ورودی فردی است. با این حال، برخی از شرایط ورود وجود دارد که در سراسر مدرسه قابل اجرا هستند، از جمله مهارت انگلیسی.

شرایط ورودی متفاوتی برای دانشجویان سال اول، دانشجویان انتقالی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی وجود دارد – دانشجویان می توانند جزئیات را در وب سایت دانشگاه بیابند.

همه متقاضیان بین المللی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول خود ندارند، باید آزمون تافل (یا معادل آن) را ارائه دهند. این همچنین برای متقاضیان فارغ التحصیل که مدرک لیسانس خود را در یکی از دانشگاه های ایالات متحده کسب نکرده اند نیز صدق می کند.

متقاضیان باید حداقل نمره تافل 550 در آزمون کاغذی، 213 در آزمون کامپیوتر یا 80 نمره کلی را به صورت آنلاین کسب کنند تا برای برنامه دانشگاه SMU در نظر گرفته شوند. حداقل نمره 6.5 در آیلتس نیز پذیرفته می شود. این مدرسه اکنون Duolingo را نیز با حداقل نمره 110 می پذیرد.

متقاضیان فارغ التحصیل باید حداقل 3000 معدل (در مقیاس 4000) برای تمام تحصیلات قبلی در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد داشته باشند تا واجد شرایط دوره در مدرسه بازرگانی باشند. برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا، سه توصیه نامه و نمره رسمی آزمون پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد GRE نیز مورد نیاز است.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

هر برنامه مدرک در دانشکده مهندسی لایل دارای شرایط ورودی فردی است. با این حال، برخی از شرایط ورود وجود دارد که در سراسر مدرسه قابل اجرا هستند، از جمله مهارت انگلیسی.

شرایط ورودی متفاوتی برای دانشجویان سال اول، دانشجویان انتقالی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی وجود دارد – دانشجویان می توانند جزئیات را در وب سایت دانشگاه SMU بیابند.

همه متقاضیان بین المللی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول خود ندارند، باید آزمون تافل (یا معادل آن) را ارائه دهند. این همچنین برای متقاضیان فارغ التحصیل که مدرک لیسانس خود را در یکی از دانشگاه های ایالات متحده کسب نکرده اند نیز صدق می کند.

متقاضیان باید حداقل نمره تافل 550 در آزمون کاغذی، 213 در آزمون کامپیوتر یا 80 نمره کلی را به صورت آنلاین کسب کنند تا برای برنامه Lyle در نظر گرفته شوند. حداقل نمره 6.5 در آیلتس نیز پذیرفته می شود. این مدرسه اکنون Duolingo را نیز با حداقل نمره 110 می پذیرد.

متقاضیان مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه SMU باید حداقل 3000 معدل (در مقیاس 4000) برای تمام تحصیلات قبلی در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد داشته باشند تا واجد شرایط دوره در مدرسه بازرگانی باشند. برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا، سه توصیه نامه و نمره رسمی آزمون پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد GRE نیز مورد نیاز است.

امکانات اسکان

اسکاندر پردیس SMU طیف وسیعی از اقامتگاه‌ها وجود دارد که دانش‌آموزان سال اول به همان امکانات مسکونی اختصاص داده می‌شوند. اکثر اقامتگاه ها شامل مناطق مشترک برای مطالعه و معاشرت، اتاق های خشکشویی و سیستم کارت دسترسی 24 ساعته است. همچنین یک دستیار مقیم و مدیر جامعه مسکونی در محوطه دانشگاه وجود دارد.

امکانات SMU

دانشجویان Lyle به امکانات پیشرفته SMU در محوطه دانشگاه و همچنین در مدرسه بازرگانی دسترسی دارند.

این شامل دسترسی به شش کتابخانه مستقر در دانشگاه SMU، از جمله کتابخانه اصلی فوندرن است. در ساعات ترم، این کتابخانه 24 ساعته از دوشنبه تا پنجشنبه، با ساعات کوتاه تر در روزهای جمعه و آخر هفته باز است. همچنین دارای یک کافه، میز پشتیبانی IT، مرکز کمک تحقیقاتی، کلاس های درس، فضاهای مطالعه و کمد است.

دانشجویان Lyle همچنین می توانند از فضاهای تفریحی SMU از جمله مرکز ددمن لذت ببرند. این مجموعه دارای مجموعه ای از امکانات ورزشی و فضاهای تفریحی از جمله دو زمین والیبال شنی، یک دیوار کوهنوردی، استخرهای سرپوشیده و روباز و یک زمین بسکتبال با 7000 صندلی است.

دانش آموزان همچنین می توانند از سالن یادبود مک فارلین دیدن کنند. این ساختمان که در سال 1926 افتتاح شد، یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های دانشگاه است و یک تئاتر خیره‌کننده با بیش از 2000 صندلی را در خود جای داده است.

منبع : /www.smu.edu/lyle

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]