درخواست و اپلای دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در آمریکا

درخواست و اپلای دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در آمریکاتوصیه های کاربردی برای دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در آمریکا و راهنمایی برای درخواست و اپلای پذیرش از دانشگاه های آمریکا .

تحصیل در آمریکا می تواند یک فرصت عالی باشد . با تحصیل در خارج از کشور دانشجویانی از ایران می توانند هر آنچه را که فرهنگ غربی ارائه می دهد تجربه کنند ، دوستان جدیدی پیدا کنند و چیزهای جدیدی را در محیطی دلپذیر و متنوع بیاموزند .

اگر می خواهید افق های خود را با تحصیل در یکی از دانشگاه های آمریکا گسترش دهید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که درخواست و اپلای دهید . در اینجا یک راهنمای گام به گام برای اپلای در دو دانشگاه معروف در ایالات متحده آمده است تا به شما ایده ای از روند ارائه دهد . این فرآیند از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود ، بنابراین حتما تحقیقات خود را انجام دهید ، اما ما چند دانشگاه را در زیر انتخاب کرده ایم تا به شما نشان دهیم که چگونه روند اپلای می تواند متفاوت باشد .

دانشگاه کنتاکی

دانشگاه کنتاکی یک دانشگاه بسیار مورد توجه از نظر دانشگاهی و ورزشی است . این دانشگاه در طول سال ها افتخارات زیادی کسب کرده است و میزبان دانش آموزانی از بیش از 100 کشور مختلف است . روند درخواست و اپلای برای دانشجویان بین المللی تفاوت چندانی با روند برای دانشجویان داخلی ندارد .

اولین چیزی که هنگام اپلای به آن نیاز خواهید داشت (جای تعجب نیست) اپلیکیشن فرم است . این شامل یک پرسشنامه و یک بخش مقاله است و به همراه آن باید اپلیکیشن فی 60 دلار آمریکا را به همراه آن ارسال کنید . در مرحله دوم ، شما باید یک کپی از رونوشت خود را ارسال کنید . شما به دو نسخه از این نیاز دارید : یکی به زبان مادری خود و دیگری ترجمه شده به انگلیسی . این باید نشان دهد که شما دیپلم دبیرستان خود را دریافت کرده اید (Diplom-Metevaseth). همچنین ، اگر قبلاً برخی از دوره‌های دانشگاهی را در ایران گذرانده‌اید ، باید مدارک این موارد را نیز نشان دهید تا بتوانید در کلاس‌های مناسب خود وارد شوید .

سایر الزامات روند درخواست و اپلای عبارتند از صورت‌حساب بانکی روی سربرگ رسمی بانک که نشان می‌دهد پول کافی در حساب خود برای پرداخت شهریه یک سال کامل دارید (در حال حاضر این مبلغ 38500 دلار است) و/یا یک فرم ضمانت اسپانسر ، که نشان می‌دهد شما این کار را انجام خواهید داد . در طول مدت اقامت خود در دانشگاه از حمایت مالی برخوردار شوید  . همچنین، شما باید نتایج یک آزمون مهارت زبان انگلیسی مانند تافل یا آیلتس را داشته باشید . شما باید یک توصیه نامه از معلم یا مشاور راهنمایی و همچنین یک کپی از پاسپورت خود داشته باشید .

اگر می خواهید واجد شرایط دریافت بورسیه باشید ، باید نتایج آزمون های ACT یا SAT را نیز درج کنید .

آخرین مهلت درخواست و اپلای در این موسسه 15 اکتبر برای ترم بهار است که از ژانویه شروع می شود و 15 مارس برای ترم پاییز که از ماه آگوست شروع می شود .

دانشگاه کالیفرنیا

دانشگاه کالیفرنیا همچنین دانشجویانی از بیش از 100 کشور در سراسر جهان دارد . آنها می گویند که دانشجویان بین المللی و داخلی به طور یکسان توسط ” محیط یادگیری استثنایی که جاه طلبی های دانشگاهی ، علایق فکری و تمایل آنها برای تجربه تنوع فرهنگی در غنی ترین حالت خود را برآورده می کند ” جذب می شوند .

دانشگاه کالیفرنیا شرایطی برای دانشجویان بین المللی دارد که کمی سختگیرانه تر از دانشگاه کنتاکی است . برای درخواست و اپلای ، باید دیپلم دبیرستان و همچنین نتایج آزمون ورودی دانشگاه ایران (کنکور) خود را داشته باشید . همچنین باید 15 سال با هم در مدرسه درس خوانده باشید و معدل حداقل 3.4 را حفظ کرده باشید . همچنین دوره های خاصی وجود دارد که برای واجد شرایط بودن برای پذیرش باید آنها را گذرانده باشید .

همچنین باید در سال آخر دبیرستان در آزمون ACT یا SAT شرکت کرده باشید . این آزمون به عنوان بخشی از برنامه دبیرستان در ایران مانند ایالات متحده ارائه نمی شود ، اما مهم است که به هر حال راهی برای شرکت در آزمون پیدا کنید . به گفته این دانشگاه ، « ما درک می‌کنیم که دانشجویانی که در کشورهای خاصی که این آزمون‌ها در آنها ارائه نمی ‌شود (مثلاً جمهوری اسلامی ایران) برای انجام این الزام به چالش کشیده می‌شوند . با این حال ، با توجه به تعداد زیادی اپلیکیشن که از دانش آموزان در سراسر جهان دریافت می کنیم ، ما به ندرت از این الزامات استثنا قائل می شویم . به عبارت دیگر، این نیاز خاص می تواند امید شما را برای ورود به این دانشگاه ایجاد کند یا از بین ببرد ، بنابراین آنلاین شوید یا با فردی در مدرسه خود صحبت کنید تا دریابید که چگونه می توانید در ACT یا SAT شرکت کنید . شما می توانید راهی پیدا کنید – اجازه ندهید این مانع شما را از درخواست و اپلای برای کالج های ایالات متحده باز دارد !

سایر الزامات شامل اثبات تسلط به زبان انگلیسی مانند نتایج امتحانات تافل یا آیلتس است .

دوره های ثبت اپلای برای دانشگاه کالیفرنیا از 1 تا 30 نوامبر برای سه ماهه / ترم پاییز، 1 تا 31 ژوئیه برای سه ماهه زمستانی / ترم بهار و 1 تا 31 اکتبر برای سه ماهه بهار است. هزینه اپلای 80 دلار آمریکا مورد نیاز است .

سپس باید چه بکنی ؟

اینها فقط دو مورد از صدها مدرسه ای هستند که می توانید در ایالات متحده برای آنها درخواست و اپلای بدهید . روند اپلای در هر مدرسه متفاوت است ، اما این دو مثال به شما ایده می‌دهد که هنگام اپلای به چه نوع اسناد و فرم‌هایی نیاز خواهید داشت .

آخرین اما نه کم‌ اهمیت ، دستیابی به برخی از این الزامات مانند ACT یا SAT بسیار دشوار به نظر می‌رسد ، اما اگر به کمک نیاز دارید یا نگران هستید که نمی ‌توانید برخی از الزامات را رعایت کنید ، سعی کنید یک ایمیل به بخش پذیرش مدرسه ای که برای آن درخواست و اپلای می دهید . آنها خوشحال خواهند شد که به شما کمک کنند یا حداقل شما را در مسیر درست راهنمایی کنند .

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]