رشته علوم کامپیوتر و ریاضی

رشته علوم کامپیوتر و ریاضیموضوعات علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات (STEM) در چند سال گذشته به ویژه با افزایش نفوذ فناوری در همه زمینه‌های کاری ، مرکز تقاضا و تمرکز بوده است . بدین ترتیب دامنه مطالعه در علوم کامپیوتر و ریاضی رو به افزایش بوده است .

گزینه های شغلی

امروزه هیچ رشته ای وجود ندارد که تحت تأثیر فناوری اطلاعات و محاسبات نباشد . زمینه های کاری از جمله پزشکی  ، مهندسی، معماری و بسیاری موارد دیگر با ابزارهای ارائه شده توسط IT کار می کنند . این بدان معناست که متخصصان محاسبات نه تنها برای شرکت‌های نرم‌افزاری و شرکت‌های فناوری اطلاعات مانند آی‌بی‌ام و مایکروسافت ارزشمند هستند ، بلکه همه سازمان‌ها به متخصصان فناوری اطلاعات نیاز دارند تا عملیات خود را ساده ‌تر کنند .

به طور مشابه ، علوم ریاضی در زمینه های مالی ، بانکداری  ، حسابداری، بیمه ، بازنشستگی ، سرمایه گذاری ، تحقیقات بازار ، مدیریت مالی و بسیاری موارد دیگر تقاضا دارد . متخصص بودن در این زمینه ها به شما دانش فنی و مهارت هایی می دهد که شرکت ها برای آنها ارزش زیادی قائل هستند .

رشته علوم کامپیوتر و ریاضی از چنان اهمیت عملی برخوردار است که دولت ایالات متحده قوانین مهاجرت را به گونه ای وضع می کند تا فارغ التحصیلان این رشته را در یافتن کار پس از تحصیل در آمریکا پس از فارغ التحصیلی تسهیل کند .

گزینه های مطالعه

علوم کامپیوتر و ریاضی طیف وسیعی از دروس مختلف را برای تحصیل در تمامی مقاطع از مقطع کارشناسی تا دکترا در دسترس دارند . شما می ‌توانید از بین رشته‌هایی مانند مهندسی نرم‌افزار ، فناوری اطلاعات ، رسانه‌های دیجیتال ، ریاضیات محاسباتی و تحلیلی و غیره انتخاب کنید . همه این دوره‌ها تأثیر زیادی از فناوری و محاسبات دارند . استدلال عددی یک مهارت ضروری برای هر کسی است که مایل به ادامه تحصیل یا شغلی در این زمینه است .

بسیاری از شرکت ها دوره های کارآموزی مرتبط با محاسبات و علوم ریاضی را ارائه می دهند که می تواند برای حرفه حرفه ای شما مفید باشد . به دست آوردن تجربه کاری قبل و در طول زمان تحصیل به شما کمک می کند تا مهارت ها و دانش را به دست آورید و یاد بگیرید که بتوانید مهارت ها و دانش را به کار ببرید و در نتیجه شانس استخدام پس از تحصیل را افزایش دهید .

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]