رشته هایی که منجر به اخذ کار در کانادا می شوند

برای برخی از دانشجویان ، تحصیل در خارج از کشور به مدت چند سال به اندازه تجربیاتی جدید برای آن ها و پس از فارغ التحصیلی کافی است ، آنها به خانه بر می گردند و در کشور خود مشغول به کار می شوند . دانشجویان دیگر ، ممکن است تصمیم بگیرند که در خارج از کشور باقی بمانند و به دنبال کار در خارج از کشور که فرصت های بیشتری در آن وجود دارد بگردند . در کانادا ، شما می توانید در هر رشته و زمینه ای که می خواهید تحصیل کنید . اما تنها چالش ممکن ، رقابت در اخذ کار در کانادا مناطق اشباع شده ای می باشد که تعداد فارغ التحصیلان آن ها بیشتر ازتعداد مشاغل موجود است .

اگر شما ایده تحصیل  و کار در کانادا را دوست دارید ، پس اطلاع از صنایع پرطرفدار آن ارزشمند است . این کار به شما یک بینش خوب می دهد که کدام رشته ها می توانند به طور بالقوه پس از فارغ التحصیلی به اشتغال منجر شوند .

سیستم Canadian Occupational Projection شغل هایی را معرفی می کند که انتظار می رود قوی ترین رشد استخدام و اشتغال را در سال های 2013-2022 داشته باشند . از این طریق می توان رشته ها و مدارک تحصیلی را که به شما بهترین شانس را برای گرفتن کار در این بخش ها می دهد ، شناسایی کرد .

10 شغل برتر کانادا با رشد اشتغال پیش بینی شده

• Specialist physicians
• General practitioners and family physicians
• Database analysts and data administrators
• Professional occupations in business services to management
• Head nurses and supervisors
• Electricians (except industrial and power system)
• Other technical occupations in therapy and assessment
• Information systems and data processing managers
• Underground production and development miners
• Physiotherapists

جالب توجه است که پنج مورد از این مشاغل در بخش مراقبت های بهداشتی قرار دارند ، که این امر نشان دهنده این است که کانادا جمعیت پیری دارد و به همین خاطر ، نیاز به حرفه های بهداشتی و مشاغل مرتبط با مراقبت های بهداشتی افزایش خواهد یافت .

بنابراین ، اگر شما می خواهید در این زمینه ها کار در کانادا بیابید ، چه رشته هایی را باید مطالعه کنید ؟

علوم زیستی و پزشکی

در برخی موارد ، شما باید یک مدرک کارشناسی علوم داشته باشید . در صورتی که در کبک تحصیل کرده باشید ، نیاز است که یک دوره برنامه کالج و یک دوره مطالعاتی پیش پزشکی دانشگاه را تکمیل کرده باشید .

پس از آن دانشجویان باید از یک دانشکده پزشکی معتبر فارغ التحصیل شوند و امتحانات کامل را در تخصص خود تکمیل کرده باشند .

این موضوعات می توانند شما را برای یک شغل به عنوان یک پزشک عمومی یا پزشک متخصص آماده کنند .

فیزیوتراپی

اگر به بخش مراقبت های بهداشتی علاقه مند هستید ، دیگر رشته ای که می تواند شما را به یک شغل پر رونق برساند ، فیزیوتراپی است . علاوه بر مدرک در این رشته ، دوره های آموزشی تحت نظارت مورد نیاز است .

پرستاری

داشتن یک جمعیت پیر به این معنی است که در آن جامعه به پرستاران بیشتری در بخش مراقبت های بهداشتی نیاز است . برنامه های تحصیلی دانشگاه ها در رابطه با پرستاری یک راه عالی برای ورود به دنیای پرستاری هستند . چه پرستاری معمولی ثبت شده چه پرستاری روانپزشکی ثبت شده . پس از فارغ التحصیلی ، دانشجویان باید در یک سازمان نظارتی ثبت نام کنند . این در همه ایالات و مناطق لازم است .

علوم کامپیوتر

پیش بینی می شود که طی سال های 2013 تا 2022 ، مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات در کنار بخش مراقبت های بهداشتی باشند . این امر یک مدرک علم کامپیوتر را به یک سرمایه گذاری ارزشمند تبدیل می کند . این می تواند به موقعیت های مختلف در اداره داده ها و سیستم های اطلاعات منجر شود . دیگر موقعیت هایی که می توانید با این ها دنبال کنید شامل مدیریت توسعه نرم افزار و مدیریت مرکز داده است .

Business Administration ( مدیریت کسب و کار )

شما ممکن است نخواهید کسب و کار خود را داشته باشید ، در عوض بخواهید خدمات حرفه ای را در رابطه با مدیریت ارائه دهید . این می تواند به عنوان یک مشاور مدیریت کسب و کار ، مشاور ایزو یا تحلیلگر سازمان باشد . در بعضی مواقع ، مدرک کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار ممکن است مورد نیاز باشد و برای بعضی موسسات ، آن ها از کاندیداها انتظار دارند یک گواهینامه توسط یک انجمن مشاوره مدیریت ایالت کسب کرده باشند .

اگرچه برای مشاغلی چون electricians و underground production و development miners مدرک دانشگاهی نیاز نیست ، اما مدارک و تجربه دبیرستان نیاز است . برنامه های این مشاغل معمولا شامل دوره های کارآموزی و آموزش رسمی / تخصصی می شوند . با این حال ، ممکن است بررسی شرکتهای خاصی که مایل به کار در آن ها هستید ارزشمند باشد .
اکنون که می دانید کدام مشاغل در سال های آینده رشد می کنند ، چرا جستجوی خود را آغاز نکنید و از جمعیت پیشی نگیرید ؟

مترجم : امید کریمی

لینک مفید : تحصیل در کانادا

منبع : www.hotcoursesabroad.com

آخرین مطالب

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]