زنان در آلمان بیش از مردان در دانشگاه ها

زنان در آلمان بیش از مردان در دانشگاه هاداده های اداره آمار فدرال آلمان (Destatis) نشان می دهد که زنان در آلمان در میان دانشجویانی که شروع به کار علمی خود می کنند بیش از حد حضور دارند .

بر اساس این داده ها ، بیش از نیمی (52 درصد) از ورودی های جدید دانشگاه در ترم زمستان 2021/22 زن بودند . طبق گزارش Studying-in-Germany.org ، در همان زمان ، زنان 53 درصد از دانشجویانی را تشکیل می‌دهند که در سال گذشته امتحانات دانشگاه را گذرانده‌اند ، بدون احتساب دانشجویانی که مدرک دکترا را دنبال می‌ کنند .

با این حال ، در آلمان ، زنان در میان استادان کمتر حضور دارند ، زیرا تنها یکی از چهار کرسی استادی ، یا 27 درصد ، در سال گذشته توسط زنان به عنوان شغل اصلی بوده است که نسبت به 26 درصد در سال 2020 افزایش اندکی داشته است .

دو تجزیه و تحلیل انجام شده توسط مرکز آموزش عالی (CHE) ، یک سازمان آلمانی متعهد به اصلاحات در سیستم آموزش عالی ، نشان داد که در ترم زمستانی 2021/22، برای اولین بار ، تعداد بیشتری از دانشجویان دختر تحصیلات خود را به زبان آلمانی آغاز کردند . موسسات آموزش عالی در مقایسه با همکاران مرد خود . در آن دوره ، حدود 50.2 درصد از دانشجویان دختر در دانشگاه های آلمان تحصیل می کردند .

زنان در آلمان بیش از مردان در دانشگاه ها

این مطالعه نشان داد که بیش از 70 درصد از زنان ، از جمله آن‌هایی که از جمعیت دانشجویان بین‌المللی و همچنین دانشجویان داخلی هستند ، در دوره‌های مددکاری اجتماعی ، روانشناسی و علوم تربیتی ثبت نام کرده‌ اند .

همین امر نشان داد که تعداد زنان در آموزش عالی در آلمان طی 30 سال گذشته افزایش یافته است . در ترم زمستانی 1998/99، تنها 44.5 درصد از دانشجویان دختر در دانشگاه های آلمان تحصیل می کردند .

آمارهای اخیر نشان می دهد که تقریباً سه میلیون دانشجو در موسسات آموزش عالی آلمان تحصیل می کنند ، در حالی که تعداد دانشجویان بین المللی در این کشور نیز افزایش یافته است .

سرویس تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) اعلام کرد که در طول سال تحصیلی 2021/202022/2021 تا 365000 دانشجوی بین المللی در مؤسسات آموزش عالی در آلمان ثبت نام کرده اند که نسبت به سال قبل دو و چهار درصد افزایش داشته است .

زنان در آلمان بیش از مردان در دانشگاه ها

جویبراتو موکرجی رئیس DAAD گفت که افزایش دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در آلمان دوباره ثابت کرده است که دانشگاه های آلمان در بین این دانشجویان بسیار محبوب هستند .

در همین حال ، بتینا استارک واتزینگر ، وزیر آموزش فدرال تاکید کرد که آلمان اکنون به دلیل محبوبیت خود در بین دانشجویان بین المللی ، پس از ایالات متحده ، بریتانیا و استرالیا در رتبه چهارم قرار دارد .

بتینا استارک واتزینگر، وزیر آموزش فدرال، گفت : ” مقام چهارم مستقیماً پس از کشورهای میزبان کلاسیک ایالات متحده ، بریتانیا و استرالیا بسیار خوشحال کننده و در عین حال انگیزه ای برای آینده است . ”

داده‌های Erudera ، یک پلتفرم جستجوی آموزش جهانی ، نشان می‌دهد که اکثر دانشجویان بین‌المللی در آلمان به ترتیب از چین و هند، 40122 و 28542 می‌آیند .

منبع : www.studying-in-germany.org

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]