فارغ التحصیلان آلمان دومین کشور با بیشترین میزان استخدام در اروپا

فارغ التحصیلان آلمانEurostat statistics نشان می دهد که 91% فارغ التحصیلان آلمان در سال 2017 در بازار کار مشغول به کار هستند ، و آلمان دومین کشور در میزان اشتغال در اروپا است .

تحصیل در آلمان به عنوان یک مقصد تحصیلی و شغلی از سمت جامعه جهانی بسیار جذاب است . آخرین آمار منتشر شده از مهمترین نهاد آماری اروپا Eurostat statistics ، نشان می دهد که اکثریت فارغ التحصیلان آلمان مشغول به کار هستند . این آمار مربوط به افراد بین 30 تا 34 ساله است که بیش از سه سال است که ار دبیرستان یا دانشگاه فارغ التحصیل شده اند .

بر اساس گزارش 2017 Eurostat statistics ، میزان اشتغال فارغ التحصیلان آلمان 91 درصد بوده است ، و مالت اولین کشور با 95 درصد میزان اشتغال بوده و این در حالی است که میانگین اشتغال در اروپا (80 درصد) بود .

علاوه بر این ، Eurostat statistics نشان می دهد که میزان اشتغال فارغ التحصیلان آلمان در بین سال های 2013 تا 2018 یک روند رو به رشد داشته است . در واقع ، این بالاترین میزان اشتغال ثبت شده در قاره اروپا از سال 2008 است هنگامی که 82.1 درصد از فارغ التحصیلان اروپایی به کار گرفته شده اند .

در نهایت ، این گزارش اهمیت سطح تحصیلات مربوط به میزان اشتغال را در بر می گیرد . واضح است که افرادی که تحصیلات عالی دارند ، نسبت به افرادی که تحصیلات پایین تری دارند ، قابلیت استخدام بیشتری دارند .

به گفته این آمار، 85 درصد از فارغ التحصیلان اتحادیه اروپا که تحصیلات عالی خود را به پایان رسانده اند ، مشغول به کار شدند . و این در حالی است که 77 درصد از کسانی که فارغ التحصیلان حرفه ای بودند (سطح تحصیلات عالی و غیر تربیتی) استخدام شدند .

سایر کشورهای اروپایی که نرخ بالایی در اشتغال فارغ التحصیلان در سال 2017 داشتند عبارتند از : مالت (95 درصد) ، هلند (90 درصد) و جمهوری چک با (90 درصد) . از سوی دیگر ، کشورهایی که کمترین میزان اشتغال فارغ التحصیلان در اروپا را داشتند ، عبارتند از یونان با (52٪) و ایتالیا با (55٪) بود .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.studying-in-germany.org

آخرین مطالب

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]