فارغ التحصیلان مشهور دانشگاه های استرالیا

فارغ التحصیلان مشهور دانشگاه های استرالیااسترالیا همچنان یک انتخاب بسیار محبوب برای دانشجویان بین المللی است. با توجه به تأثیر جهانی که فارغ التحصیلان مؤسسات در کشور بر جای گذاشته اند، جای تعجب نیست. برخی از چهره های برجسته و فارغ التحصیلان مشهور دانشگاه های استرالیا را بررسی می کنیم.

وقتی به آینده خود فکر می کنید، خوب است بدانید که مردم همین مسیر را در پیش گرفته اند و تأثیر واقعی در جهان گذاشته اند. الهام گرفتن از فارغ التحصیلان و داستان های آنها راه خوبی برای ایجاد انگیزه در خود و درک آنچه برای یک دانش آموز موفق لازم دارد است. ما به فارغ‌التحصیلان مشهوری که در دانشگاه‌های استرالیا تحصیل کرده‌اند و دستاوردهای آنها، از سیاستمداران گرفته تا دانشمندان، نگاه می‌کنیم.

فارغ التحصیلان مشهور دانشگاه های استرالیا – دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی که در شهر مشهور جهان سیدنی واقع شده است، بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 (QS) در بین 50 دانشگاه برتر جهان و رتبه سوم در استرالیا رتبه بندی شده است. این دانشگاه با سابقه ای 150 ساله، سهم عادلانه خود را از فارغ التحصیلان مشهور از جمله هشت نخست وزیر استرالیا ایجاد کرده است. همه آنها بخشی از یک جامعه فارغ التحصیل با بیش از 400000 دانشجو در سراسر جهان هستند.

Dr Anna Lau

دکتر آنا لاو یک متخصص شناخته شده جهانی در تشخیص بیماری های قارچی و میکروبی است. او دکترای خود را در رشته پزشکی از دانشگاه دریافت کرد و اکنون عضو کاملاً معتبر و تایید شده هیئت مدیره هیئت میکروبیولوژی پزشکی آمریکا در ایالات متحده است. دکتر لاو به‌خاطر کار استثنایی‌اش در مبارزه با ابولا مورد توجه قرار گرفت و به‌خاطر کمک‌هایش در مراقبت‌های بهداشتی در فهرست مجله فوربس از «30 زیر 30 سال» قرار گرفت.

Taufaahau Tupou IV

Taufaahau Tupou چهارم از سال 1965 تا زمان مرگش در سال 2006 پادشاه کشور تونگا در اقیانوس آرام بود. این باعث می شود که او پنجمین پادشاه طولانی مدت در تاریخ باشد. او قبل از خدمت به عنوان وزیر بهداشت و وزیر آموزش و پرورش در تونگا برای مدرک حقوق در دانشگاه تحصیل کرد.

Akhilesh Yadav

آخیلش یاداو، سیاستمدار هندی، به عنوان جوانترین وزیر ارشد در تاریخ دولت هند شناخته می شود. او قبل از تخصص در مهندسی محیط زیست در دانشگاه سیدنی در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی عمران تحصیل کرد. او اکنون عضو مجلس ایالتی هند است و به خاطر سیاست های مترقی خود در زمینه رفاه اجتماعی و ارائه خدمات شناخته شده است.

دکتر ویکتور چانگ

دکتر ویکتور چانگ در چین متولد شد و قبل از ادامه تحصیل پزشکی در سیدنی، جایی که در رشته قلب و عروق تخصص داشت، در هنگ کنگ بزرگ شد. او قبل از بازگشت به استرالیا برای تمرین در ایالات متحده آمریکا و بریتانیا کار کرد و آموزش دید. او یکی از پیشگامان پیوند قلب و ریه از جمله ساخت دریچه مصنوعی قلب است. دکتر چانگ همچنین در راه اندازی واحد ملی پیوند قلب در بیمارستان سنت وینسنت نقش داشت.

فارغ التحصیلان مشهور دانشگاه های استرالیا – دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن یکی از دانشگاه های برتر استرالیا است که در یکی از قابل سکونت ترین شهرهای کشور، ملبورن مستقر است. این موسسه بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در رتبه دوم استرالیا و رتبه 33 جهان قرار گرفته است. به طور مشابه، رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز آموزش عالی در سال 2022 (THE) این دانشگاه را در رتبه اول استرالیا و در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار می دهد. این دانشگاه همچنین دومین موسسه قدیمی استرالیا است که در سال 1853 تاسیس شده است.

جولیا گیلارد

جولیا گیلارد اولین و تنها زنی است که سمت نخست وزیری را در استرالیا به دست آورد، برای لیسانس حقوق و سپس مدرک لیسانس هنر در دانشگاه تحصیل کرد. گیلارد قبل از اینکه وارد دنیای سیاست شود، یک وکیل حرفه ای و متخصص در حقوق صنعتی بود. سایر سمت‌هایی که گیلارد در دولت داشته است عبارتند از: وزیر آموزش و پرورش، وزیر استخدام و روابط محل کار، و وزیر اجتماعی.

پروفسور یان فریزر

یکی دیگر از چهره های الهام بخش از دنیای پزشکی، پروفسور یان فریزر است. او در اسکاتلند به دنیا آمد و ابتدا در دانشگاه ادینبورگ تحصیل کرد و لیسانس علوم و لیسانس پزشکی و جراحی گرفت. سپس به استرالیا رفت و در دانشگاه ملبورن در رشته پزشکی تحصیل کرد. فریزر به‌خاطر کارش بر روی اچ‌آی‌وی شناخته می‌شود و تشخیص می‌دهد که نقص ایمنی در بیماران توسط ویروس ایجاد می‌شود. او همچنین به خاطر ساخت واکسن برای ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) همراه با جیان ژو شهرت جهانی دارد.

پالاوی شاردا

پالاوی شاردا یکی از ستاره های پرده نقره ای، همچنین فارغ التحصیل دانشگاه ملبورن است. او برای لیسانس هنر و مدرک LLB خود در این موسسه تحصیل کرد و مدرک خود را با افتخار دریافت کرد. شاردا پس از بازی در چندین فیلم بالیوودی در طول یک دهه فعالیت حرفه ای خود به یک نام آشنا تبدیل شده است. او همچنین در کنار دو پاتل و نیکول کیدمن در فیلم برنده اسکار شیر بازی کرده است.

فارغ التحصیلان مشهور دانشگاه های استرالیا – دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)

دانشگاه نیو ساوت ولز بر اساس QS (2023)  در بین 50 دانشگاه برتر جهان است و در استرالیا در رتبه پنجم قرار دارد. محل UNSW در بین 100 شهر برتر جهان است، به این معنی که در باشگاه انحصاری بهترین موسسات آموزش عالی یک درصد در سطح جهان قرار دارد. UNSW در تاریخ نسبتاً کوتاه 70 ساله خود دستاوردهای بزرگی کسب کرده است و تقریباً 64000 دانشجو را در خود جای داده است و دارای جامعه فارغ التحصیلان بیش از 300000 دانشجو است.

Aiyaz Sayed-Khaiyum

ایاز سید خیوم مدرک لیسانس خود را در رشته حقوق در UNSW و پس از آن مدرک کارشناسی ارشد خود را در همان رشته در دانشگاه هنگ کنگ دنبال کرد. او مناصب سیاسی بالایی را در کشور خود فیجی اشغال کرده است، از جمله سمت دادستان کل، وزیر اقتصاد و وزیر دادگستری. وی همچنین به عنوان سرپرست نخست وزیری این کشور خدمت کرده است.

باب بلیر

باب بلیر اولین قاضی در استرالیا با تبار بومی است. او هم به خاطر ذهن حقوقی استثنایی و هم به دلیل فعالیت اجتماعی شناخته شده بود. بلیر برای LLB خود در UNSW تحصیل کرد و در سال 1979 در نوار نیو ساوت ولز پذیرفته شد. قبل از اینکه قاضی شود، به عنوان وکیل و وکیل کیفری کار می کرد. Bellear همچنین دکترای افتخاری توسط دانشگاه Macquarie اعطا شد.

کلایو فینکلشتاین

تعداد بسیار کمی از افراد به عنوان مخترع یا مبتکر ایده ای که جهان را شکل می دهد نام برده می شود. کلایو فینکلشتاین یک دانش آموخته UNSW است که این کار را انجام داد. فینکلشتاین که از دانشگاه با مدرک لیسانس علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شد، پیشگام در زمینه مهندسی اطلاعات بود و این مفهوم را در دهه های 1970 و 1980 توسعه داد.

فارغ التحصیلان مشهور دانشگاه های استرالیا – دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا که توسط QS به عنوان برترین دانشگاه استرالیا و توسط THE در رتبه دوم در نظر گرفته شده است، در شهر کانبرا پایتخت استرالیا واقع شده است. این دانشگاه دارای بالاترین تعداد برندگان جایزه نوبل در بین کارکنان و فارغ التحصیلان استرالیا است و به دلیل تحقیقات پیشگام خود شناخته شده است. این قدرت پژوهشی با عضویت آن در اتحاد بین‌المللی دانشگاه‌های تحقیقاتی نشان داده می‌شود.

دکتر ماری پانگستو

دکتر ماری پانگتسو در زمینه اقتصاد و سیاست شهرت رشک‌آوری دارد. او در حال حاضر به عنوان مدیر عامل سیاست توسعه و مشارکت در بانک جهانی کار می کند و قبلاً سمت وزیر بازرگانی اندونزی را به عهده داشته است. دکتر پانگتسو که در جاکارتا به دنیا آمد، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته اقتصاد در دانشگاه ملی استرالیا خواند و متعاقباً مدرک دکترای خود را از دانشگاه کالیفرنیا در دیویس، ایالات متحده آمریکا گرفت.

جنیفر رابینسون

جنیفر رابینسون که فارغ التحصیل دو مدرک حقوق و مطالعات آسیایی از دانشگاه است، به یک چهره قابل توجه در حقوق بین الملل حقوق بشر، یک تخصص حقوقی تبدیل شده است. او به خاطر عضویت در تیم حقوقی مدافع جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس و کمک به فعالان در پاپوآ غربی شهرت دارد. رابینسون همچنین لیسانس حقوق و مدرک کارشناسی ارشد حقوق عمومی بین‌الملل را از دانشگاه آکسفورد دریافت کرد.

چئونگ چونگ کنگ

Cheong Choong Kong یک رهبر تجاری شناخته شده و برجسته در مالزی و سنگاپور است. او قبل از شروع سفر تجاری خود به عنوان مدیر اجرایی خطوط هوایی سنگاپور و به عنوان استاد ریاضیات در دانشگاه مالایا کار کرده است. کونگ قبل از تحصیل در دانشگاه ملی استرالیا برای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا در همان موضوع، مدرک کارشناسی ریاضیات را از دانشگاه آدلاید دریافت کرد.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 3 Average: 4]