ECA : ارزیابی مدرک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

 ECA : ارزیابی مدرک تحصیلی برای مهاجرت به کاناداارزیابی مدرک تحصیلی ( ECA ) مدرکی است که معادل بودن مدرک تحصیلی ، دیپلم ، گواهینامه یا سایر مدارک مدرک تحصیلی خارجی را در کانادا تأیید می کند .

گزارش ECA بیان می کند که آیا مدرک تحصیلی یک فرد با استانداردهای کانادا برابر است و برای اهداف مهاجرت به کانادا معتبر است یا خیر .

چه کسی به ECA نیاز دارد ؟

برخی از برنامه های مهاجرت کارگران ماهر فدرال و ایالتی به ECA نیاز دارند . برای مثال ، برنامه های نامزد ایالتی ( PNP ) که به مهاجران ماهر در خارج از کشور پاسخ می دهد ممکن است به ارزیابی مدرک تحصیلی نیاز داشته باشد . مسیرهای فدرال هر کدام قوانین ارزیابی مدرک تحصیلی خود را دارند . مهم است که معیارهای برنامه فدرال یا ایالتی را که می خواهید برای آن درخواست دهید به دقت بررسی کنید تا مشخص شود که آیا نیاز به دریافت ECA دارید یا خیر .

اکسپرس اینتری

برای مثال ، تحت سیستم اکسپرس انتری فدرال ، داوطلبانی که مایلند تحت برنامه کارگران ماهر فدرال ( FSWP ) در نظر گرفته شوند ، باید قبل از ورود به استخر اکسپرس اینتری ، ارزیابی مدرک تحصیلی داشته باشند ، مگر اینکه مدرک تحصیلی آنها از موسسه ای در کانادا گرفته شده باشد .

داوطلبانی که مایلند تحت برنامه تجارت ماهر فدرال ( FSTP ) یا کلاس تجربه کانادایی ( CEC ) در نظر گرفته شوند ، نیازی به دریافت ECA ندارند . با این حال ، اگر آنها مایل به کسب امتیاز برای مدرک تحصیلی خارجی خود تحت سیستم رتبه بندی جامع ( CRS ) هستند ، ارزیابی مدرک تحصیلی مورد نیاز است . امتیاز CRS بالاتر احتمالاً شانس فرد را برای بیرون آمدن از استخر افزایش می دهد .

همسر یا شریک قانونی یک نامزد برای هر یک از برنامه های مدیریت شده تحت سیستم اکسپرس انتری نیز باید ارزیابی مدرک تحصیلی را برای تحصیلات خارجی خود دریافت کند ، اگر بخواهد امتیاز CRS را دریافت کند . ECA برای همسر یا شریک همراه الزامی نیست ، با این حال ، هیچ امتیازی بدون ارائه ارزیابی مدرک تحصیلی اعطا نمی شود .

یک نامزد و همسر/شریک او ( در صورت وجود ) باید برای هر مدرکی که می ‌خواهد امتیاز بگیرد ، ارزیابی مدرک تحصیلی دریافت کند . به عنوان مثال ، اگر داوطلبی دبیرستان ، مدرک لیسانس و دیپلم فارغ التحصیل را به پایان رسانده باشد ، در صورت کسب ارزیابی مدرک تحصیلی برای لیسانس و دیپلم فارغ التحصیل ، ممکن است امتیاز بیشتری تحت CRS کسب کند . فقط مدرک لیسانس ارزیابی شده بود .

اخذ ECA

برای به دست آوردن گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی ، یک نامزد ( و همسر یا شریک همراه او، در صورت لزوم ) مدارک مورد نیاز را به سازمانی که توسط اداره مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) تعیین شده است ، ارائه می دهد . این سازمان ها مستقل از دولت کانادا فعالیت می کنند . مدارک مورد نیاز ممکن است شامل رونوشت و گواهی باشد .

سازمان های فعلی که توسط IRCC برای صدور گزارش های ECA تعیین شده اند عبارتند از :

  • خدمات آموزشی جهانی
  • سرویس آموزش تطبیقی – دانشکده مطالعات مداوم دانشگاه تورنتو
  • خدمات بین المللی ارزیابی اعتبار کانادا
  • خدمات ارزیابی صلاحیت های بین المللی
  • خدمات بین المللی ارزیابی اعتبار
  • شورای پزشکی کانادا (هیئت حرفه ای برای پزشکان)
  • هیئت آزمون داروسازی کانادا (هیئت حرفه ای برای داروسازان)

ECA باید در یا بعد از تاریخی که IRCC سرویس را تعیین کرده است صادر شود . علاوه بر این ، ارزیابی مدرک تحصیلی در تاریخی که IRCC مشخصات اکسپرس انتری و درخواست اقامت دائم داوطلب را دریافت می کند، نباید بیش از پنج سال سن داشته باشد .

توجه به این نکته مهم است که ارزیابی مدرک تحصیلی مدرکی برای تأیید اعتبار یا مجوز در یک حرفه تنظیم شده نیست . اعتباربخشی حرفه ای جدا از فرآیند ECA است و توسط مقامات نظارتی در هر استان تصمیم گیری می شود . می توانید در این وب سایت دولت کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید .

منبع : www.canadavisa.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]