مهندسی الکترونیک در انگلستان

مهندسی الکترونیک در انگلستانطبق گزارش Engineering UK 2012، انتظار می‌رود بازار کار بریتانیا در 10 سال آینده به 2.2 میلیون مهندس نیاز داشته باشد که به این معنی است که افراد حرفه‌ای در زمینه مهندسی علی الخصوص مهندسی الکترونیک در انگلستان تقاضای بالایی دارند.

در طول دهه گذشته مهندسی یک صنعت باثبات در بریتانیا باقی مانده است. در سال 10-2009، زمانی که بیشتر صنایع به دلیل رکود با مشکل مواجه بودند، توانست 1.15 تریلیون پوند گردش مالی ایجاد کند. به دلیل گستردگی این صنعت، اکثر فارغ التحصیلان مهندسی و فناوری در کمتر از شش ماه پس از فارغ التحصیلی، شغل تمام وقت با حقوق اولیه ۲۵۰۰۰ پوند به طور متوسط پیدا می کنند که بالاتر از میانگین حقوق اولیه ملی برای همه فارغ التحصیلان یعنی ۲۲۳۶۴ پوند است. اگر این دلایل کافی برای دنبال کردن شغلی در مهندسی نیست؛ گزارش مهندسی انگلستان در سال 2012 نشان می دهد که فارغ التحصیلان مهندسی در طول عمر کاری خود بیش از 30 درصد بیشتر از یک فارغ التحصیل متوسط درآمد دارند.

شکی نیست که مهندسی رشته ای با تقاضای بالا در انگلستان و فراتر از آن است، اما مستلزم داشتن استعداد، علاقه و دانش خاصی در علوم، فناوری و موضوعات عددی است.

شرایط ورود

برای اینکه شما واجد شرایط لیسانس مهندسی الکترونیک در انگلستان باشید، باید سطح مشخصی از مهارت زبان انگلیسی را اثبات کنید. شما می توانید در آزمون های آیلتس یا تافل شرکت کنید. شرط آزمون آیلتس برای اکثر دانشگاه ها تقریباً 7 باند از 9 باند است. با این حال، ممکن است این شرایط از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد.

همچنین از شما خواسته می شود که بر اساس نتایج O/A-Levels خود با موضوعات عددی و علوم مانند ریاضیات، فیزیک و شیمی، شرایط تحصیلی را برآورده کنید. برخی از دانشگاه ها نیز در این رشته ها از شما نمره خاصی می خواهند. برای اطلاع از شرایط دقیق باید با دانشگاهی که علاقه مند به درخواست آن هستید تماس بگیرید.

گزینه های مطالعه

مدرک کارشناسی در رشته مهندسی الکترونیک در انگلستان سه ساله است. از شما خواسته می شود که هر سال ماژول های اصلی را بگذرانید و در پایان دوره دروس انتخابی داشته باشید که به شما امکان می دهد در حوزه مورد علاقه خود تخصص داشته باشید. همچنین از شما خواسته می شود تا پایان نامه ای بر اساس 10000 تا 20000 کلمه در سال آخر خود بنویسید. پایان نامه بر اساس یک پروژه تحقیقاتی است که از شما انتظار می رود انجام دهید. به یاد داشته باشید که استاد راهنما مناسب برای پایان نامه خود انتخاب کنید، زیرا آنها تمام کارهای شما را نادیده می گیرند و ارزیابی می کنند.

برخی از ماژول‌هایی که می‌توانید انتظار انجام آن‌ها را داشته باشید عبارتند از مدارها، سیستم‌های ارتباطی، تکنیک‌های تحلیلی، مهندسی نرم‌افزار، سیستم‌های انرژی، مهارت‌های کمی، روش‌های تحقیق و سیستم‌های رسانه دیجیتال.

در پایان سه سال شما مدرک لیسانس مهندسی (BEng) را کسب کرده اید. اگر تصمیم به ادامه تحصیل برای یک سال دیگر دارید، می توانید مدرک کارشناسی ارشد مهندسی (MEng) را دریافت کنید که به شما امکان می دهد دانش و مهارت هایی را که در سه سال اول دوره به دست آورده اید، تقویت کنید.

گزینه های شغلی

چشم انداز مهندسی الکترونیک در انگلستان و همچنین در سراسر جهان، در حال افزایش است. متخصصان در این زمینه توسط سازمان های فناوری گرا بسیار ارزشمند هستند. در یک سازمان شما درگیر توسعه، مدیریت و نگهداری سیستم های الکتریکی خواهید بود.

شما می توانید در بسیاری از صنایع از جمله دفاع، هوافضا، خودروسازی، دریایی، مخابرات، تولید برق، نفت و گاز و غیره به دنبال شغل باشید.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]