نحوه انتخاب Business School مناسب برای شما

Business School بسیاری از افراد قصد دارند فقط یک بار به Business School بروند ، بنابراین لازم است که شما آگاه باشید و یک مورد درست را انتخاب کنید . اما در مورد انتخاب Business School که می تواند پیشرفت حرفه ای و شخصی شما را برای سالهای بعد مشخص کند چه موارد اساسی را باید در نظر داشته باشید ؟

ما با دانشکده بازرگانی مونتپلیه همکاری کردیم تا دریابیم .

هزینه و محل را در نظر بگیرید

برای بسیاری ، تصمیم با هزینه شهریه شروع می شود و به پایان می رسد . تصمیم در مورد جابجایی نیز نقش مهمی در فرآیند تصمیم گیری دارد .

بسیاری از شهرهای بزرگ در سراسر جهان به دلیل هزینه های بالاتر زندگی شناخته شده اند ، اما مکان هایی وجود دارند که فرصت ها و کیفیت زندگی به همان اندازه مناسب هستند و بدون داشتن قیمت سنگین این را ارائه می نمایند .

اگر ایده تحصیل در خارج از کشور در فرانسه شما را به خود جلب می کند ، ممکن است خوشحال شوید که بدانید هزینه های زندگی در مونت پلیه در جنوب کشور 30-40 درصد کمتر از پایتخت پاریس است . شهر Montpellier همچنین در رده پنجم برتر در رتبه بندی دانش آموزان دانشجویی L’Etudiant در شهرهای دانشجویی 2019 قرار گرفت .

همچنین این مورد در نظر گرفته می شود که بعد از فارغ التحصیلی در کجا می خواهید این کار را انجام دهید . شبکه ای که شما در زمان مدرسه خود در Business School ایجاد می کنید می تواند به معنای اتصالات کل طول عمر باشد .

بدانید که آیا شما برای دریافت بورس تحصیلی یا funding ویژه واجد شرایط هستید

بورس های تحصیلی می توانند هزاران دلار ارزش داشته باشند و براساس معیارهای مختلف اعطا می شوند . رایج ترین بورس های تحصیلی برای تعالی دانشگاهی اعطا می شود . بورس های تحصیلی دیگر شامل بورسیه های ورزشی ، بورس های تحصیلی مبتنی بر شایستگی و بورسیه های مبتنی بر نیاز است .

به عنوان مثال ، در دانشکده بازرگانی مونپلیه ، گزینه های پرداخت گسترده وجود دارد و بورس های تحصیلی انفرادی با توجه به نتایج پذیرش به ارزش 2،000 یورو تعلق می گیرد .

استفاده از رتبه های جهانی

این که آیا شما آنها را دوست دارید یا از آنها متنفر هستید ، رتبه بندی می تواند به شما کمک کند ایده خوبی راجع به Business School هایی که به آنها علاقه دارید و چگونگی مقایسه آنها با مدارس دیگر است ، کمک کند .

به عنوان مثال ، QS Business Masters Rankings 2020 پنج معیار اصلی را در نظر می گیرد : نتایج فارغ التحصیلان ، تنوع ، اشتغال ، رهبری فکری و ارزش پول .

شهرت یک مدرسه برای تعالی دانشگاهی نیز نقش مهمی در تصمیم شما دارد . فقط 91 مدرسه تجاری از 14000 مورد آن ها در جهان اعتبار “تاج سه گانه” را از معتبرترین اعتبارنامه های بین المللی کسب می کنند : AACSB، AMBA، EQUIS . دانشکده بازرگانی مونپلیه یکی از آنهاست .

این دانشگاه همچنین یکی از 15 مدرسه برتر تجاری در فرانسه است و کارشناسی ارشد آن در مدیریت است که در رده بندی دانشگاه های جهانی QS : در رده بندی های مدیریت 2020 ، به عنوان 77مین بهترین در نوع خود در جهان رتبه بندی شده است .

دریابید که موسسه چه خدمات اضافی و پشتیبانی را ارائه می دهد

حرکت به خارج از کشور برای تحصیل و ترک کشور خود ، همیشه آسان نیست . در دانشکده بازرگانی Montpellier ، به همه دانشجویان بین المللی برای پیدا کردن محل اقامت و درخواست ویزای فرانسه کمک و پشتیبانی می شود . دانشجویان همچنین در هنگام انجام مراحل اداری مانند افتتاح حساب بانکی یا ثبت نام در شبکه تأمین اجتماعی فرانسه و همچنین کلاسهای رایگان فرانسه در محوطه دانشگاه ، به آنها کمک می کنند .

و وقتی نوبت به مرکز شغلی موسسه می رسد ، شما مطمئناً می خواهید از آن استفاده کنید . به عنوان مثال ، مرکز شغلی مدرسه کسب و کار مونپلیه ، از دانشجویان در ساخت حرفه ای خود از طریق کارآموزی ، موارد کسب و کار ، سمینار ، کنفرانس و فرصت های کارآفرینی پشتیبانی می کند . در مدرسه ، مرکز شغلی کمک می کند تا دانش آموزان را در یافتن محل سکونت ، یا به آنها کمک کنند تا در جستجوی اجتناب ناپذیر حرفه ای خود ، از حرفه ای کمک بگیرند .

واقع بین باشید – آیا شرایط ورود برای شما قابل دستیابی است ؟

گم شدن در بین هزاران دفترچه دانشکده تجارت و همه آنچه را که ارائه می دهند ، آسان است . اما مهم است که به خاطر داشته باشید که شانس پذیرش شما در مدرسه و برنامه مورد نظر شما چقدر است .

بسیاری از Business School ها (اما نه همه آنها) به نمره آزمون GMAT / GRE نیاز دارند ، تسلط بر زبان انگلیسی را تا حدی مشخص از شما می خواهند و همچنین شرکت در یک مصاحبه – چه از نظر چهره به چهره و چه در یک فیلم .

در دانشکده بازرگانی Montpellier ، دانش آموزان می توانند تصمیم بگیرند که مدرک خود را به صورت انگلیسی یا فرانسوی مطالعه کنند . قبل از شروع ترم ، دانشجویان بین المللی نیز در یک هفته القایی شرکت می کنند و در کلاس های رایگان فرانسه شرکت می کنند ، بنابراین می توانید از تجربیات خود نهایت استفاده را ببرید .

قالب مطالعه را در نظر بگیرید

مدارس مختلف دارای برنامه های درسی و تخصص های مختلف هستند ، بنابراین شما می خواهید تحقیق کنید آیا مدرسه مورد نظر شما علاقه مند به هماهنگی های کاری و علاقه های شخصی شما باشد .

وقتی صحبت از تحصیلاتتان می شود ، چه چیزی بیشترین ارزش را دارد ؟ آیا به دنبال برنامه مدیریتی هستید که تأکید جدی بر همه زمینه های تجارت و رهبری داشته باشد ؟ یا به دنبال پیشرفت مالی یا بازاریابی هستید ؟ آیا شما یک برنامه درسی که مفید باشد و فرصت های یادگیری تجربی را ارائه دهد را می خواهید ؟ یا یادگیری موردی و کار گروهی را ترجیح می دهید ؟

یا اگر شما هنوز هم تصمیم نگرفتید ، یافتن برنامه ای که در همه زمینه های کاری مانند مدیریت ، اقتصاد ، دارایی و بازاریابی کاملاً مناسب باشد ، می تواند شما را برای سازگاری با برنامه های کارشناسی ارشد تخصصی تجارت ، از جمله برنامه کارشناسی ارشد در مدیریت و برنامه کارشناسی ارشد ، به خوبی رقم بزند ، خوب است . دانشکده بازرگانی مونپلیه .

این دانشکده برنامه دو ساله سال سوم اختیاری را با نام “سال شکاف” ارائه می دهد که می تواند بین سال اول و دوم انجام شود . در طی سال شکاف ، دانش آموزان تشویق می شوند که یک یا دو دوره کارآموزی را در یک شرکت پیشرو در بخش مورد نظر خود ، در هر نقطه از جهان انجام دهند تا مهارت های خود را توسعه دهند ، در یک مأموریت بشردوستانه شرکت کنند ، یا حتی شروع خودشان را ایجاد کنند.

از مدرسه و نمایشگاه ها و برنامه های آموزش عالی بازدید کنید

هنگامی که گزینه های خود را به دو یا سه Business School کاهش دادید ، بازدید از مدرسه می تواند به شما کمک کند احساساتی را در مورد آن پیدا کنید . شما قادر خواهید بود با دانشجویان گذشته و فعلی ، و همچنین اساتید و سایر اعضای هیئت علمی صحبت کنید . همچنین این یک راه عالی برای درک احساسات از شبکه فارغ التحصیلان مدرسه و اطلاع از دستاوردهای آنها است .

بعضی اوقات بازدید از دانشگاه برای همیشه امکان پذیر نیست و بعضی از مدارس در نمایشگاه های آموزش عالی و رویدادهای مختلف در سراسر جهان شرکت می کنند . به عنوان مثال دانشکده بازرگانی مونپلیه ، برای دیدار با دانش آموزان و پاسخگویی به هرگونه سؤال و تردیدی که ممکن است داشته باشد ، از مکانهایی مانند سرزمین اصلی چین ، هند ، مراکش ، برزیل و کلمبیا بازدید می کند .

و اگر دانش آموزان آینده نگر نتوانند در یک نمایشگاه شرکت کنند ، برخی از دانشکده های صنفی وبینارها را ترتیب می دهند و به جای آن نمایشگاه های آنلاین خود را ایجاد می کنند .
دانشکده بازرگانی Montpellier وبینار بعدی خود را در ژانویه سال 2020 ترتیب می دهد تا دانش آموزان بتوانند مدرسه مناسب تجارت را برای خودشان در فرانسه پیدا کنند .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.topuniversities.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]