هزینه های زندگی در استرالیا در سال 2019 برای دانشجویان بین المللی

هزینه های زندگی در استرالیادولت استرالیا 20290 دلار استرالیا را به عنوان حداقل مبلغ مورد نیاز برای تأمین هزینه های زندگی در استرالیا برای یک دوره 12 ماهه تعیین می کند . این رقم از شهریه دانشگاه های استرالیا یا هزینه سفر به استرالیا و از آن ، مستثنی است . این مقدار حداقل هزینه لازم برای پرداخت اجاره محل اقامت ، رفت و آمد به مدرسه یا دانشگاه ، تغذیه ، تفریح و پرداخت هزینه های اضافی مورد نیاز روزانه است .

بنابراین ، چقدر واقع بینانه است که یک دانشجوی بین المللی بتواند ضمن تحصیل در استرالیا با 20290 دلار در سال زندگی کند ؟ اگر این حداقل مورد نیاز باشد ، این برای دانش آموز

متوسط بین المللی چقدر خواهد بود ؟

استرالیا هزینه زندگی نسبتاً بالایی دارد . با این حال ، دستمزدها بسیار بیشتر از اکثر کشورها است . به عنوان مثال ، متوسط حقوق خالص در شانگهای تقریباً 1900 دلار در ماه است ، در حالی که در ملبورن تقریباً 5000 دلار در ماه . این امر با توجه به هزینه کالاهای مصرفی در استرالیا تقریباً دو برابر است ، مواد غذایی 30 درصد گران تر هستند ، رستوران ها 90 درصد گران تر و اجاره تقریبا 10 درصد بیشتر از بزرگترین شهر چین .

بنابراین ، چگونه 20290 دلار در سال به عنوان هزینه های زندگی در استرالیا تجزیه می شود ؟

شما چه از اقامت در خانه مشترک چه از اقامتگاه های دانشجویی در دانشگاه استفاده کنید ، اقامت تقریباً همیشه بزرگترین هزینه مذاکره برای یک دانشجوی بین المللی خواهد بود .
برق ، گاز ، تلفن و اینترنت هزینه های غیر قابل اجتناب است و گزینه های شما برای صرفه جویی در این موارد محدود است (مگر اینکه تصمیم بگیرید بدون تلفن همراه یا اینترنت سر کنید ) . علاوه بر این ، حمل و نقل عمومی اجتناب ناپذیر است ، مگر اینکه شما تصمیم به خرید یک ماشین بگیرید ، که هزینه اضافی خواهد بود .

این بدان معنی است که پس انداز باید در جاهای دیگر مورد استفاده قرار بگیرد ، شاید در تغذیه و یا سرگرمی شما . با توجه به این نکته ، ممکن است بودجه متوسط هر هفته چیزی شبیه به این باشد :

  • اجاره 140 دلار
  • مواد غذایی 130 دلار
  • برق و گاز 25 دلار
  • تلفن و اینترنت 15 دلار
  • 40 دلار حمل و نقل عمومی
  • 40 دلار سرگرمی

برای 52 هفته در کل : 20،290 دلار

هزینه اسکان به عنوان بخشی از هزینه های زندگی در استرالیا

تقریباً 16000 دلار برای اجاره یک سال کامل هزینه خواهید کرد که بیشترین درصد مبلغ 20،290 دلار را در بر می گیرد . فرض بر این است که شما یک سال اجاره نامه امضا کنید و در طول تعطیلات در استرالیا بمانید . با این حال ، ممکن است در طول ترم یک مکان با اجاره بالا و در تعطیلات با اجاره پایین ببیابید . در هر صورت ، به جرات می توان گفت که بیشترین هزینه زندگی شما اجاره شما خواهد بود .

در ملبورن ، هزینه اجاره یک خانه مشترک می تواند در هر جایی از 150 دلار تا 300 دلار در هر هفته باشد . به طور کلی ، اجاره ارزان تر به معنای دور شدن از شهر ، زندگی با افراد بیشتر و مسکن قدیمی تر یا بیشتر است . در حومه شهر مانند Bundoora ملبورن که دانشگاه لاتروب در آن قرار دارد ، هزینه اتاق یک خانه مشترک تقریبا 150 دلار در هفته است . قیمت ها نیز بسته به شهری که شما برای تحصیل انتخاب کرده اید متفاوت خواهد بود . سیدنی گرانترین شهر استرالیا است و پس از آن ملبورن ، پرت ، کانبرا ، بریزبن و سپس آدلاید قرار خواهند گرفت .

در استرالیا ، تقریباً هر قرارداد اجاره مسکونی شامل پرداخت یک “اوراق اجاره” است . اوراق اجاره برای اجاره نامه های طولانی مدت متداول است و معمولاً به عنوان سپرده امنیتی مورد نیاز است . این وثیقه برای محافظت از مالک در برابر خسارت های وارد شده به ملک یا پوشش هرگونه بدهی که به صاحبخانه مدیون هستید ، لازم است . اگرچه همه اقامتگاه ها به اوراق قرضه احتیاج ندارند ، مهم است که قبل از امضای اجاره نامه این را بخاطر بسپارید .

میزان اوراق اجاره مورد نیاز برای هر ایالت متفاوت است .

هزینه های زندگی در استرالیا

مترجم : امید کریمی

منبع : www.studiesinaustralia.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]