چرا مهندسی برق بخوانیم؟

چرا مهندسی برق بخوانیم؟وسایل برقی تقریباً در زندگی روزمره ما ضروری شده اند. چه افراد حرفه ای ای پشت آن شگفتی ها هستند؟ درباره دنیای مهندسی برق بیشتر بخوانید.

مهندسی برق شاخه‌ای از مهندسی است که به مطالعه و کاربرد الکتریسیته، الکترونیک و الکترومغناطیس در دستگاه‌های موجود در زندگی روزمره ما می‌پردازد: از دستگاه‌های آشپزخانه گرفته تا سفینه‌های فضایی. اساساً درک، طراحی و تولید سیستم های الکتریکی و الکترونیکی، میکروالکترونیک، دستگاه های سیلیکونی و فناوری نانو است. اگر دنیا توسط ربات ها اداره می شد، مهندسان برق و الکترونیک تنها امید ما برای درک عصر جدید ما خواهند بود!

مانند سایر موضوعات مرتبط با مهندسی، علوم و ریاضیات موضوعات اصلی هستند که به عنوان پایه و اساس مهندسی برق عمل می کنند. به طور کلی، فارغ التحصیلان آن می توانند در برخی از پیشرفته ترین زمینه های صنعت کار کنند. چنین زمینه هایی می تواند در معماری کامپیوتر، فناوری ارتباطات، تجارت الکترونیک و فناوری نانو باشد.

مهارت های به دست آمده؟

مهندسی برق به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های مختلف قابل انتقال را در دنیای مهندسی و همچنین مهارت‌های عملی برای انجام در بخش‌های مختلف دیگر کسب کنید. پس از این برنامه ، فارغ التحصیلان تکنیک های حل مسئله را با استفاده از دانش تخصصی انجام می دهند. این دوره آموزشی همچنین به بهبود مهارت های بین فردی از طریق کار تیمی کمک می کند. مهارت هایی مانند ارتباط موثر، مدیریت زمان و منابع و ارزیابی ریسک ها نیز به دست می آید.

به طور مشابه، به فارغ التحصیل اجازه می دهد تا نیازهای مشتری را شناسایی کند و با تامین نیازهای مشتری راه حلی ارائه دهد. با کمک چنین مهارت هایی، مهندسان برق در حوزه های گسترده ای فراتر از مهندسی مانند مالی، فناوری اطلاعات و مدیریت قابل استفاده هستند. این به این دلیل است که مهارت‌های حسابداری، حل مسئله و مهارت‌های فناوری اطلاعات دانش‌آموزان در طول دوره توسعه می‌یابند.

دورنمای شغلی مهندسی برق

نقش‌های معمولی که مهندسان برق می‌توانند در آن کار کنند می‌تواند شامل: مهندس پخش، مهندس کنترل و ابزار دقیق، مدیر کیفیت، مجری فروش، حسابدار مدیریت مجاز، و مشاور مدیریت و توسعه‌دهنده سیستم‌ها باشد. حوزه های اصلی آنها در مهندسی هوافضا و خودرو، فناوری اطلاعات، تصویربرداری و نظارت پزشکی، ارتباطات و تولید است.

برخی از زمینه هایی که فارغ التحصیلان می توانند در آنها کار کنند در صنعت ساخت و ساز، مشاوره و شرکت های امنیتی است که اغلب به سیستم های جدید برای محافظت از اموال و سازه ها نیاز دارند.

آینده تحصیلی مهندسی برق

پس از فارغ التحصیلی گزینه های زیادی برای تحصیلات بیشتر مانند مدرک MRes، MPhil، EngD و PhD وجود دارد. همه آنها مزایای قابل توجهی دارند زیرا به شما کمک می کنند تا مهارت های فنی، تحلیلی و مدیریتی خود را عمیق تر کنید. از نظر بودجه، شورای تحقیقات مهندسی و علوم فیزیکی (EPSRC)، منبع اصلی بودجه برای تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی است. با این حال، برخی از مهندسان ممکن است بودجه تحقیقاتی را از طریق صنعت دریافت کنند.

کدام دانشگاه؟

از آنجایی که رشته های مهندسی بسیار محبوب هستند، موسساتی که برنامه های متفاوتی را ارائه می دهند کم نیست. شما همیشه باید مطمئن شوید که دانشگاهی که درخواست می‌کنید دارای آزمایشگاه‌ها و سایر امکاناتی است که برای استفاده حداکثری از مدرک خود به آن نیاز دارید.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]