چگونه واجد شرایط مدرک مستر شویم ؟

چگونه واجد شرایط مدرک مستر شویم ؟از این راهنما استفاده کنید تا دریابید که از مدرک مستر چه انتظاراتی دارید و برای ایمن کردن مکان به چه چیزهایی نیاز دارید .

بنابراین ، شما در مورد تحصیل در مقطع مستر فکر می کنید ؟ شما جای درست آمده اید . شاید شما در آستانه فارغ التحصیلی هستید ، یا بسیار سازماندهی شده و در ابتدای سفر تحصیلی خود هستید ؟ مهم نیست در چه مرحله ای هستید ، دانستن آنچه برای واجد شرایط بودن برای مدرک مستر نیاز دارید مفید است . در اینجا ما شرایط ورود را با جزئیات به علاوه انتخاب مدرک لیسانس مناسب ، مهارت زبان و آنچه از دوره کارشناسی ارشد انتظار داریم بررسی می کنیم .

مدرک مستر چیست ؟

پس از پایان دوره کارشناسی خود ، ممکن است بخواهید به تحصیلات خود ادامه دهید تا مهارت های بیشتری کسب کنید ، چشم انداز اشتغال خود را بهبود بخشید یا برای یک حرفه خاص واجد شرایط شوید . مدارک کارشناسی ارشد نیز می تواند به افزایش پتانسیل درآمد شما کمک کند و شما را در دسته های حقوق بالاتر برای نقش های ارشد بیشتر قرار دهد . از نظر فنی مدرک مستر بالاتر از لیسانس است اما از نظر سطح علمی پایین تر از دکترا است .

دوره های کارشناسی ارشد به طور معمول یک تا دو سال طول می کشد تا به صورت تمام وقت بسته به موضوع تحصیل شوند . با این حال ، اگر مایلید دوره طولانی‌تری طول بکشد ، می ‌توانید برای تحصیل پاره وقت نیز درخواست دهید . به یاد داشته باشید که مدرک مستر را می توان به عنوان مدرک تحصیلات تکمیلی نامید ، اگرچه این اصطلاح شامل دانشجویان دکترا نیز می شود .

در این سطح ، می توانید انتظار داشته باشید که در مقایسه با مدرک لیسانس ، حوزه مورد علاقه بیشتری را مطالعه کنید و دانش تخصصی بیشتری به شما می دهد . از آنجایی که این برنامه‌ها در مقایسه با دوره لیسانس کوتاه ‌تر هستند ، با استانداردهای بالاتر می ‌توانند شدیدتر باشند .

Taught vs research masters

اینها دو نوع اصلی مدرک کارشناسی ارشد هستند که در قالب تدریس متفاوت هستند . بنابراین یک مدرک مستر می تواند مشابه مدرک کارشناسی باشد، زیرا شما سخنرانی ها، سمینارها و برخی از ماژول های اجباری خواهید داشت . به عنوان مثال می توان به کارشناسی ارشد هنر (MA) یا کارشناسی ارشد علوم (MSc) اشاره کرد .

با این حال ، مستر تحقیقاتی به مطالعه مستقل بیشتری با کلاس های بسیار کم یا بدون کلاس نیاز دارد . در عوض ممکن است از شما انتظار می رود که روی یک پروژه تحقیقاتی کار کنید که با کمک یک سرپرست روی آن کار خواهید کرد . این نوع برنامه ها می توانند کارشناسی ارشد تحقیقات (MRes) یا کارشناسی ارشد فلسفه (MPhil) باشند .

از نظر انتخاب بین taught تدریس شده یا پژوهشی ، واقعاً به اهداف شما بستگی دارد . بنابراین اگر به سمت یک شغل خاص کار می کنید ، ممکن است یک taught آموزش دیده با رویکرد عملی تر را ترجیح دهید . در حالی که اگر به سمت دکترا کار می کنید یا می خواهید در دانشگاه کار کنید ، برای کارشناسی ارشد تحقیقاتی مناسب تر خواهید بود .

شرایط ورود به مقطع مستر چیست ؟

شرایط ورود بسته به دوره و موسسه متفاوت است . با این حال ، به طور کلی ، دوره های کارشناسی ارشد نیازمند مدرک لیسانس با نمره کلی 2:1 (کلاس دوم بالا) یا 1 (کلاس اول) است . برخی از دوره ها دانش آموزانی با مدارک درجه دوم پایین تر (2:2) می پذیرند.

به علاوه اگر تجربه کاری مرتبط یا کار منتشر شده داشته باشید ممکن است با نمره کمتری قبول شوید ، اما این واقعا به موسسه و قوانین پذیرش آنها بستگی دارد.

در بسیاری از موارد ، مدرک لیسانس شما باید با مدرک مستر مرتبط باشد . به عنوان مثال، اگر مدرک کارشناسی شما در زمینه سیاست باشد ، ممکن است کمی جهش داشته باشد ، اما شما تصمیم گرفته اید که در مقطع کارشناسی ارشد در مهندسی زیست پزشکی شرکت کنید . با این حال ، اگر شما ریاضیات ، مهندسی یا علوم فیزیکی خوانده بودید ، برخی از دانش و مهارت های لازم را خواهید داشت .

اگر می خواهید در مقطع مستر تحصیل کنید که به طور مستقیم با مدرک لیسانس شما مرتبط نیست ، ممکن است بخواهید یک دوره پایه در این موضوع در نظر بگیرید . اگر مطمئن نیستید ، با یک نفر در دانشگاه در مورد کارشناسی ارشدی که می خواهید برای آن درخواست بدهید صحبت کنید، زیرا او می تواند به شما مشاوره بدهد .

مهارت زبانی

به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی که برای دوره‌های عمدتاً انگلیسی زبان مانند انگلستان ، کانادا ، ایالات متحده آمریکا ، استرالیا درخواست می‌دهد ، ممکن است نیاز داشته باشید هنگام درخواست برای کارشناسی ارشد مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود نشان دهید . بسیاری از دوره ها نمره آیلتس 6.0-6.5 را بدون هیچ جزء کمتر از 5.5 درخواست می کنند (این میزان با توجه به دانشگاه و برنامه متفاوت خواهد بود) .

در صورت داشتن مدرک لیسانس به زبان انگلیسی آیا به آیلتس نیاز دارم ؟

اگر در مقطع لیسانس تحصیل کرده اید که به زبان انگلیسی تدریس می شود ، ممکن است نیازی به شرکت در آزمون دیگری نداشته باشید . با این حال بستگی به این دارد که چقدر از مطالعه شما گذشته باشد . برخی از دانشگاه ها می خواهند که مدرک لیسانس شما بیش از دو سال قبل از تاریخ شروع مستر تکمیل شده باشد، اما این می تواند بین دو تا پنج سال متفاوت باشد .

آیا باید در آزمون ورودی شرکت کنم ؟

باز هم بستگی به دوره ای دارد که برای آن درخواست می دهید . اگر رشته MBA را انتخاب کرده اید ، باید در آزمون GMAT (آزمون پذیرش مدیریت فارغ التحصیل) شرکت کنید . در ایالات متحده ، شرکت در آزمون‌های ورودی برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی رایج ‌تر است ، زیرا آن ها دارای مدارس تحصیلات تکمیلی خاص برای موضوعات خاصی مانند پزشکی و حقوق هستند . بنابراین برای ورود به دانشکده حقوق در ایالات متحده و کانادا ، باید در آزمون LSAT (تست پذیرش دانشکده حقوق) شرکت کنید .

مراجع علمی

اکثر برنامه های مستر نیز از شما مراجع علمی می خواهند که می تواند به تقویت درخواست شما کمک کند . مطمئن شوید که از سرپرستان یا معلمانی که شما را دوست دارند و می‌خواهند در مورد شما و توانایی ‌هایتان چیزهای خوبی برای گفتن داشته باشند ، بپرسید .

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]