5 شهر برتر دانشجویی آمریکا

5 شهر برتر دانشجویی آمریکاانتخاب محل تحصیل یک تصمیم بزرگ است. ما شما را از طریق مقاله 5 شهر برتر دانشجویی آمریکا و دانشگاه های معروف آنها راهنمایی می کنیم تا به شما در تصمیم گیری کمک کنیم.

بخشی از تجربه تحصیل در خارج از کشور، آشنایی با محیط و فرهنگ جدید شماست. بدیهی است که انتخاب یک دانشگاه خوب مهم است و بخشی از این تصمیم تحت تأثیر مکانی است که موسسه در آن واقع شده است. اگر مانند اکثر دانش‌آموزان هستید، می‌خواهید یک زندگی دانشجویی پر جنب و جوش در خارج از کلاس داشته باشید، با چیزهایی که شما را فعال و درگیر نگه می ‌دارد. با تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی که ایالات متحده آمریکا را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند، ما جزئیاتی در مورد 5 شهر برتر دانشجویی آمریکا به شما ارائه می دهیم.

برای جمع‌آوری فهرست خود، چندین فاکتور از جمله جاذبه‌های اجتماعی و فرهنگی، و البته شهر پسند و راحت برای زندگی در آن را در نظر گرفته ‌ایم. همچنین از رتبه ‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی QS در سال 2023 استفاده کرده‌ایم.

زمان آن فرا رسیده است که شما را به توری در مطلوب ترین شهرهای دانشجویی ایالات متحده ببریم.

5 شهر برتر دانشجویی آمریکا – نیویورک

نیویورک

آیا باید بیشتر بگوییم؟ هیچ لیستی از شهرهای بزرگ آمریکا بدون نیویورک کامل نخواهد بود. نیویورک که به خاطر انرژی، سرزندگی و سبک زندگی 24 ساعته یا «شهری که هرگز نمی‌خوابد» معروف است، همیشه مردم از سراسر جهان از جمله دانشجویان را به خود جذب کرده است.

نیویورک در 20 شهر برتر برای دانشجویان در QS بهترین شهرهای دانشجویی 2023 رتبه بندی شد و هیچ چیز برای دیدن و انجام دادن در آن کم نیست. از معماری مشهور جهانی و چراغ های درخشان برادوی گرفته تا مرکز فرهنگی هارلم و مجسمه آزادی مشهور جهانی.

نیویورک دارای دو دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر جهان بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 است:

این تمام داستان نیست. این شهر دارای 110 دانشگاه و کالج در شهر است. برخی از موسسات معروف عبارتند از:

 • دانشگاه فوردهام
 • دانشگاه سیتی نیویورک
 • دانشگاه پیس.

5 شهر برتر دانشجویی آمریکا – بوستون

وقتی به بوستون فکر می کنید، ممکن است برخی از شما به بیسبال فکر کنید یا شاید لهجه متمایز مرتبط با شهر؟ خب، در بوستون چیزهای بیشتری از این وجود دارد. این شهر دارای زندگی شبانه متنوع، گزینه های غذایی عالی است و در یک بندر طبیعی با تمام زیبایی های آن واقع شده است.

بوستون یکی از شهرهای ایالات متحده است که نقش مهمی در جنگ استقلال آمریکا و تشکیل ایالات متحده مدرن ایفا کرد. همچنین دارای دو مورد از معروف ترین دانشگاه های جهان است:

طبیعتا این موسسات تنها محل تحصیل در شهر نیستند. بوستون دارای دانشگاه های متعددی است که عبارتند از:

 • دانشگاه بوستون
 • دانشگاه سافولک
 • دانشگاه شمال شرقی

بوستون در رده‌ بندی بهترین شهرهای دانشجویی QS در سال 2023 در رتبه یازدهم جهان قرار دارد.

5 شهر برتر دانشجویی آمریکا – شیکاگو

ایلینویز که اغلب شیکاگو را «شهر بادخیز» می نامند، شهری است که به دلیل معماری چشمگیر، روحیه کارآفرینی، میراث فرهنگی و جامعه چندفرهنگی متنوعش شناخته شده است. شیکاگو واقع در سواحل دریاچه میشیگان، دارای مکان‌های مشهور جهانی از جمله اسکله نیروی دریایی، پارک هزاره و موزه تاریخ طبیعی فیلد است. اگر از طرفداران ورزش هستید، می توانید از یونایتد سنتر نیز عبور کنید تا مجسمه مشهور جهانی مایکل جردن بسکتبالیست را تماشا کنید.

5 شهر برتر دانشجویی آمریکا - شیکاگو

شیکاگو دارای موسسات آموزش عالی در سطح جهانی است. این شامل:

 • دانشگاه شیکاگو که بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز در سال 2022 (THE) در رتبه دهم بهترین دانشگاه جهان قرار دارد.
 • دانشگاه نورث وسترن که توسط THE در بین 30 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

سایر دانشگاه های معروف شیکاگو عبارتند از:

 • دانشگاه ایلینوی در شیکاگو
 • دانشگاه لویولا شیکاگو
 • دانشگاه دی پل

نکته ای که باید در مورد شیکاگو به خاطر بسپارید این است که به دلیل برف سنگین و زمستان های بسیار سرد شناخته شده است، بنابراین اگر مقصد انتخابی شماست، با لباس های گرم آماده آن باشید.

5 شهر برتر دانشجویی آمریکا – سانفرانسیسکو

سانفرانسیسکو که هم به خاطر پل گلدن گیت و هم به عنوان خانه «تکنولوژی بزرگ» مشهور است، در کنار اقیانوس آرام در ساحل غربی ایالات متحده در کالیفرنیا قرار دارد. این شهر به عنوان 30 شهر دانشجویی برتر توسط QS Best Student Cities 2023 رتبه بندی شده است و یک سبک زندگی عالی برای دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند ارائه می دهد. مرکز خرید و سرگرمی معروف Pier 39، پارک گلدن گیت، سوار شدن بر ترامواهای معروف، استفاده از موزه‌های رایگان و البته سفر به ساحل گزینه هایی هستند که در آن وجود دارند.

سانفرانسیسکو به دلیل ارائه فرصت های کارآموزی عالی، محل کار و فرصت های شغلی شهرت دارد. این تعجب آور نیست، زیرا خانه برخی از بزرگترین شرکت های جهان از جمله اپل، گوگل و فیس بوک است. از طرفی، سانفرانسیسکو به دلیل هزینه زندگی نسبتا ارزان‌تر در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ نیز شناخته شده است.

این شهر همچنین از نظر تحصیلات عالی با دانشگاه استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در نزدیکی این شهر، جای افتخار دارد. هر دو دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز در سال 2022 در بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. این دانشگاه ها بخشی از شبکه ای از کالج ها و دانشگاه های شهر را تشکیل می دهند که شامل موارد زیر نیز می شود:

 • دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو
 • دانشگاه سانفرانسیسکو
 • دانشگاه سانتا کلارا

5 شهر برتر دانشجویی آمریکا – فیلادلفیا

آخرین اما نه کم اهمیت، «شهر عشق برادرانه»، فیلادلفیا است. رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی QS در سال 2023، این شهر را در رتبه هفتم ایالات متحده آمریکا قرار می دهد و این با توجه به آنچه ارائه می دهد تعجب آور نیست. این شهر دارای یک میراث تاریخی شناخته شده جهانی، یک غذای عالی، یک صحنه فرهنگی پویا و موزه ها و مکان های تفریحی متعدد است.

وجه تمایز فیلادلفیا این است که یک شهر لیگ آیوی با دانشگاه برتر پنسیلوانیا (UPenn) واقع در این شهر است. UPenn در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در بین 20 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است و همچنین برای چندین رشته از جمله پزشکی و مهندسی رتبه بالایی دارد. سایر دانشگاه هایی که بخشی از بافت شهر را تشکیل می دهند عبارتند از:

 • دانشگاه تمپل
 • دانشگاه درکسل
 • دانشگاه لا سال

به یاد داشته باشید که ایالات متحده آمریکا کشور بسیار بزرگی است و بسیاری از شهرهای دیگر برای تحصیل در آن وجود دارد. آنچه مهم است این است که سبک زندگی دانشجویی را بیابید که به بهترین وجه مناسب شما باشد و در عین حال بتوانید مسیر تحصیلی رویایی خود را دنبال کنید.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]