8 مورد از اسناد ی که قبل از سفر به کانادا باید به همراه داشته باشید

اسناداحتمالا یکی از ترس هایی که دانشجویان بین المللی هنگام بستن چمدان برای رفتن به دانشگاه در کانادا برای اولین بار دارند این است که ، اسناد مهم را در خانه فراموش کنند یا آن را در حمل و نقل از دست بدهند و به خانه بازگردانده شوند چون واجد شرایط ورود نیستند . حتی یک اشتباه کوچک مانند یک نام اشتباه و یا تاریخ اشتباه در هر یک از اسناد مورد نیاز برای ورود ، می تواند در ورود شما به این کشور مشکل ساز شود . بهترین راه برای مقابله با این ترس این است که همه اسامی ، تاریخ ها ، جزئیات موسسه و غیره را به محض دریافت آنها
چک کنید و هر گونه اشتباه را به مدیران اطلاع دهید . هنگامی که تمام اسناد را در این لیست چک کردید ، آماده سفر هستید !

هنگام ورود به کانادا این اسناد و مدارک را در دسترس و نزدیکی خود نگاه دارید . این مدارک ممکن است توسط مقامات مهاجرت در چندین مورد برای تأیید هویت و پذیرش و غیره مورد نیاز باشد .

1. گذرنامه معتبر

گذرنامه معتبرمطمئن شوید قبل از فارغ التحصیلی شما گذرنامه تان منقضی نشود . یعنی تا آن زمان اعتبار داشته باشد . در صورتی که چنین شود می بایستی برای اخذ گذرنامه جدید و ویزای تحصیلی جدید کانادا مجددا اقدام کنید . قبل از درخواست ویزای تحصیلی کانادا ، گذرنامه خود را نو و تمدید کنید .

2. ویزای مهاجر موقت کانادا ( Valid Canadian Temporary Resident Visa )

این همان چیزی است که شما در کشور خود برای اجازه ورود به کانادا درخواست داده اید . اطمینان حاصل کنید که اعتبار این ویزا تا پایان دوره تحصیل شما باشد .

3. نامه مقدمه صادر شده از دفتر ویزای کانادا

اسناداین با ویزای دانشجویی شما همراه است و هنگامی که برای اولین بار به کانادا وارد می شوید به افسر مهاجرت نشان داده می شود . این سند برای مجوز تحصیلی رسمی که برای ورود مجدد در هر بار که شما کانادا را ترک می کنید، مورد نیاز است .

4. کپی برابر اصل نامه پذیرش از دانشگاه

این مدرک برای اثبات اخذ پذیرش تحصیلی کانادا از یکی از دانشگاه های کانادا ، مورد نیاز است .

5. اثبات بودجه برای تحصیل ، پانسیون ، تغذیه

بیانیه بانکی ، کمک هزینه تحصیلی یا نامه ای که به وسیله آن بتوانید اثبات کنید که شما می توانید هزینه تحصیل در کانادا خود را در طول دوره تحصیلی خود بپردازید . شما همچنین به یک GIC معادل CDN $ 10،000 نیاز دارید تا به وسیله آن اثبات کنید قادر به پوشش هزینه های زندگی در کانادا هستید .

6. گواهینامه رانندگی

اگر قصد رانندگی در کانادا را دارید ، حتما به گواهی ترجمه شده آن نیاز خواهید داشت .

7. پرونده پزشکی ( در صورت لزوم )

پرونده پزشکیاگر سابقه پزشکی دارید ، لازم است که پرونده معتبر آن را به همراه داشته باشید .

8. اسناد دیگری که اداره ویزا از شما خواسته با خود به همراه بیاورید

مانند سند ازدواج ، اسنادی از موسسه قبلی ، مدارک مرجع و غیره .

مهم است که شما این اسناد را در هر زمانی که به کانادا سفر می کنید ، به همراه داشته باشید . آنها را در چمدان نگه ندارید و مطمئنا از تمامی آن ها کپی بگیرید – اصل و یک کپی را با خود به همراه داشته باشید و برخی از کپی ها را نزد خانواده خود نگاه دارید .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.degreefromcanada.com

آخرین مطالب

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 2 Average: 3]