TESOL چیست و گواهینامه TESOL چیست ؟

TESOL چیست و گواهینامه TESOL چیست ؟در این مقاله با ما همراه باشید تا معنی TESOL را بیاموزید و درک کنید که چگونه آموزش گواهینامه TESOL یا TEFL درها را در زمینه آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) در ایالات متحده و در سراسر جهان باز می کند .

آیا علاقه مند به دریافت گواهینامه یا مدرکی هستید که واجد شرایط تدریس زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TEFL) در ایالات متحده ، استرالیا ، آنلاین یا خارج از کشور باشد ؟ آیا در مورد کلمات اختصاری بی پایانی که هنگام تحقیق در مورد گزینه های خود به صورت آنلاین با آنها روبرو می شوید ، گیج شده اید ؟

یکی از رایج ترین کلمات اختصاری مورد استفاده در زمینه آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) «TESOL» است . بیاموزید که TESOL مخفف چیست و چگونه از آن در زمینه آموزش ESL در ایالات متحده و سراسر جهان استفاده می شود .

TESOL چیست ؟

معنی

این کلمه مخفف عبارت Teaching English to Speakers of Other Languages است . این به آموزش زبان انگلیسی به غیر انگلیسی زبانان در خارج از کشور یا در کشورهای انگلیسی زبان اشاره دارد ، اگرچه اغلب برای اشاره به آموزش زبانی که در کشورهای انگلیسی زبان انجام می شود استفاده می شود .

مخفف های مشابه مرتبط با ESL شامل آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TEFL) ، آموزش زبان انگلیسی (ELT) و آموزش ESL ( انگلیسی به عنوان زبان دوم ) است .

تفاوت بین TEFL و TESOL چیست ؟

TEFLاز نظر فنی ، تفاوت کمی بین ” TEFL ” و ”  Teaching English to Speakers of Other Languages ” وجود دارد . آنها هر دو مخفف هستند به این معنی : آموزش زبان انگلیسی به افراد غیر بومی . به همین ترتیب ، در اکثریت قریب به اتفاق موارد ، هنگامی که با ارجاع به گواهینامه های تدریس ESL برای آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور مواجه می شوید ، « گواهینامه TEFL » و « گواهینامه  TESOL» یکسان هستند و اصطلاحات قابل تعویض هستند .

در ایالات متحده، ” Teaching English to Speakers of Other Languages ” معمولاً به آموزش زبان انگلیسی به افراد غیر بومی در مدارس دولتی در ایالات متحده اشاره دارد . ” TEFL” اغلب برای ارجاع به مشاغل و گواهینامه های مربوط به آموزش انگلیسی در خارج از کشور در کشورهایی که انگلیسی به عنوان یک زبان مادری صحبت نمی شود استفاده می شود .

اگر می خواهید مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد را برای آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در سیستم مدرسه دولتی محلی خود کسب کنید ، این مدرک احتمالاً در TESOL خواهد بود . یا می‌ توانید مدرک تحصیلی کسب کنید و دوره‌ های درسی را در Teaching English to Speakers of Other Languages بگذرانید تا گواهینامه یا تأییدیه‌ای کسب کنید که واجد شرایط تدریس ESL و کار با دانش‌آموزان ESL در محیط‌های مدارس دولتی باشد .

همچنین برای مراکز آموزشی بریتانیایی ، کانادایی و استرالیایی معمول است که گواهینامه Teaching English to Speakers of Other Languages را صادر کنند ، زیرا برای آموزش داخلی در مدارس خصوصی زبان نیز استفاده می شود و توسط دولت آنها تنظیم می شود .

TESOL بهتر است یا  TEFL ؟

”  TEFL” و ”  Teaching English to Speakers of Other Languages ” دو کلمه اختصاری هستند که اساساً معنی یکسانی دارند : آموزش زبان انگلیسی به افراد غیر بومی . آنچه واقعاً مهم است این نیست که کدام مخفف در گواهینامه یا مدرک شما باشد ، بلکه این است که آیا دوره آموزشی با کیفیتی را می گذرانید که مطابق با استانداردهای بین المللی باشد و مهارت ها و صلاحیت های لازم برای استخدام را در اختیار شما قرار دهد .

مجدداً ، TEFL معمولاً هنگام مراجعه به آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور در یک کشور خارجی استفاده می شود ، در حالی که TESOL معمولاً برای آموزش زبان انگلیسی به افراد غیر بومی در یک کشور عمدتاً انگلیسی زبان استفاده می شود . گفته می شود ، هزاران معلم از گواهینامه های Teaching English to Speakers of Other Languages یا مدارک Teaching English to Speakers of Other Languages برای به دست آوردن مشاغل عالی آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور استفاده می کنند .

آیا تقاضا برای TESOL وجود دارد ؟

بر اساس مرکز ملی آمار آموزش (NCES) ، فراگیران ESL بیش از 5 میلیون دانش آموز دارند و حدود 10٪ از کل بدن دانش آموزان در کلاس های درس K-12 ایالات متحده را تشکیل می دهند . علاوه بر این ، بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند . بنابراین تقاضا برای معلمان ESL با مدرک TESOL بسیار زیاد است .

بسیاری از موسسات که دوره های آموزشی و گواهینامه برای آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی ارائه می دهند ، به ویژه برای آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور و TEO (تدریس آنلاین انگلیسی) ، گواهینامه های “TEFL/ Teaching English to Speakers of Other Languages ” را ارائه می دهند تا اطمینان حاصل کنند که صلاحیت آنها هر دو پایه را برای کارفرمایانی که ممکن است از یک زبان استفاده کنند را پوشش می دهد .

رشته TEFL/ Teaching English to Speakers of Other Languages یکی از بخش های آموزشی با رشد سریع در سراسر جهان است . هزاران فرصت حرفه ای عالی برای آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور در تمام گوشه و کنار جهان به انگلیسی زبانان بومی و مسلط که گواهینامه TEFL/ Teaching English to Speakers of Other Languages خود را دریافت می کنند، ارائه می دهد .

الزامات گواهینامه TESOL برای آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور چیست ؟

TESOLشما می توانید یک دوره گواهینامه با عنوان TEFL ، TESL ، Teaching English to Speakers of Other Languages یا CELTA را بگذرانید و اگر کلاس شما استانداردهای بین المللی خاصی را که توسط شورای بریتانیا تعیین شده و توسط کارفرمایان در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است مطابقت داشته باشد ، مدرک قانونی کسب خواهید کرد . این استانداردهای اساسی عبارتند از:

  • حداقل 100 ساعت آموزش و کار درسی (معادل یک دوره فشرده 4 هفته ای تمام وقت ).
  • حداقل 6 ساعت تدریس زنده تمرینی (عملی) با دانشجویان واقعی ESL ( از زمان COVID-19، این معمولاً می تواند در یک محیط کلاس درس زنده یا به صورت مجازی تکمیل شود ) .
  • این دوره توسط مدرسان واجد شرایط در سطح دانشگاه تدریس می شود ( معمولاً این به معنای داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد در آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی یا زبان شناسی، DELTA یا آموزش حرفه ای گسترده و تجربه تدریس انگلیسی است ) .
  • این دوره از یک برنامه درسی استفاده می کند که توسط سازمان های مستقل و معتبر در این زمینه مورد تایید و نظارت خارجی قرار می گیرد . اگر می ‌خواهید آموزش‌های حرفه‌ ای را که برای تدریس در سطح حرفه‌ای نیاز دارید ، دریافت کنید و گواهینامه معتبری را دریافت کنید که شما را برای ده‌ها هزار شغل در سرتاسر جهان واجد شرایط می‌ کند ، باید یک دوره ۱۲۰ ساعته گواهینامه TEFL/TESOL معتبر داشته باشید که مطابق با استانداردها باشد. در بالا ذکر شده است .

دوره TESOL چقدر طول می کشد ؟

یک دوره معمولی گواهینامه Teaching English to Speakers of Other Languages /TEFL برای آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور مستلزم حداقل 100 ساعت آموزش و کار درسی علاوه بر 6 تا 20 ساعت آموزش عملی زنده (پراکتیکوم) است که معادل یک دوره فشرده 4 هفته ای تمام وقت است. برخی از دوره ها به صورت پاره وقت به صورت حضوری، آنلاین یا به نوعی ترکیبی ارائه می شوند .

برنامه‌های پیشرفته ‌تر صدور گواهینامه بیشتر طول می‌کشد ، و مدرک دانشگاهی در ایالات متحده چهار سال ( برای مدرک لیسانس ) یا دو سال برای مدرک کارشناسی ارشد ( که باید بعد از مدرک لیسانس تکمیل شود ) طول می ‌کشد .

آیا مدرک TESOL منقضی می شود ؟

چه یک دوره چهار هفته ای Teaching English to Speakers of Other Languages /TEFL را بگذرانید، یا مدرک دانشگاهی کامل کسب کنید ، مدرک Teaching English to Speakers of Other Languages شما منقضی نمی شود . با این حال ، برخی از معلمان شاغل در مدارس ایالات متحده ممکن است برای حفظ مدارک آموزشی خود نیاز به گذراندن نوعی آموزش مداوم داشته باشند .

آیا TESOL یک شغل خوب است ؟

با بیش از 5 میلیون دانش آموز ESL در کلاس های درس ایالات متحده ، K-12 و بیش از 1 میلیارد زبان آموز زبان انگلیسی در سراسر جهان ، تقاضا برای معلمان انگلیسی بالا است و فرصت های شغلی متعددی را در ایالات متحده و در سراسر جهان ارائه می دهد .

چقدر می توانم با گواهی یا مدرک TESOL درآمد کسب کنم ؟

TEFLطبق  GlassDoor.com، متوسط حقوق یک معلم ESL ( که برای تدریس در مدارس دولتی به آموزش Teaching English to Speakers of Other Languages در سطح دانشگاه نیاز دارد ) 50953 دلار در ایالات متحده است . معلمان با مدرک کارشناسی ارشد در TESOL و تجربه معمولاً بیشتر می ‌شوند .

حقوق معلمان انگلیسی در سراسر جهان برای کسانی که دارای مدرک Teaching English to Speakers of Other Languages یا TEFL (یا حتی مدرک) هستند ، بسته به کشور ، نوع مدرسه و سایر عوامل بسیار متفاوت است . کشورهایی که معلمان ESL بالاترین حقوق را دریافت می کنند ( و اغلب مزایایی مانند بلیط هواپیما ، بیمه درمانی و مسکن رایگان دریافت می کنند ) ، شامل کشورهای آسیایی مانند کره جنوبی و ژاپن و همچنین کشورهای خلیج فارس مانند عربستان سعودی و امارات است .

آیا سازمان رسمی TESOL وجود دارد ؟

سازمان های آموزشی بسیاری وجود دارند که دوره های صدور گواهینامه TEFL/ Teaching English to Speakers of Other Languages را ارائه می دهند و بسیاری از آنها عبارت ” Teaching English to Speakers of Other Languages ” را در نام خود دارند . همچنین برنامه های تحصیلی دانشگاهی و انجمن های معلمان زیادی وجود دارد . با این حال، هیچ نهاد رسمی و بین المللی شناخته شده ای وجود ندارد که مسئول تنظیم زمینه Teaching English to Speakers of Other Languages ، اعتباربخشی بین المللی ، یا ارائه دوره ها یا گواهینامه باشد .

در این زمینه ، بزرگترین و برجسته ‌ترین سازمان حرفه ‌ای در جهان برای معلمان ESL ، انجمن بین‌المللی Teaching English to Speakers of Other Languages است که بیش از 14000 عضو از 156 کشور و بیش از 100 شرکت وابسته در سراسر جهان را در بر می‌گیرد . این سازمان پشتیبانی و منابع حرفه ای را برای معلمان ESL در زمینه هایی مانند توسعه حرفه ای فراهم می کند . وبلاگ‌ها ، منابع معلمان ، کتاب‌ها و مطالب متعددی را در کانال‌های دیگر منتشر می ‌کند که تمام جنبه‌های حوزه Teaching English to Speakers of Other Languages را پوشش می ‌دهد ، از جمله حمایت مالی از کنفرانس‌های بزرگ که هزاران شرکت‌کننده را جذب می ‌کند .

با این حال ، در حالی که دستورالعمل‌ها و استانداردهایی را برای سطوح مختلف آموزش Teaching English to Speakers of Other Languages تعیین می‌کند، اما یک نهاد معتبر نیست ، دوره‌های TEFL/TESOL ، کلاس‌های انگلیسی را برای افراد غیر بومی ارائه نمی ‌کند ، و برای معلمان ESL در این کشور استخدام نمی ‌کند . ایالات متحده یا خارج از کشور اگر علاقه مند به کار تضمینی هستید ، برنامه های شغلی TEFL آکادمی بین المللی TEFL را بررسی کنید که موقعیت های آموزشی آماده را به معلمان معتبر ارائه می دهد .

منبع : www.internationalteflacademy.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]