Turing Scheme چیست ؟

Turing Scheme چیست ؟Turing Scheme یک برنامه جدید تبادل دانشجوی جهانی است که توسط دولت بریتانیا راه اندازی شده است. در این مقاله نگاه دقیق تری به آن می اندازیم.

تحصیل در خارج از کشور به معنای گسترش افق های خود، تجربه فرهنگ های جدید و توسعه مجموعه ای کاملاً جدید از مهارت ها در طول مسیر است. استفاده از تمام فرصت های موجود برای انجام این کار به عنوان یک دانشجوی بین المللی مهم است. اینجاست که برنامه ها و طرح های مبادله می توانند کمک کنند. سال 2021 شاهد راه اندازی Turing Scheme است، یک برنامه جهانی جدید مبادله برای موسسات و دانشجویان بریتانیا. ما شما را از طریق معنای آن و چگونگی بهره مندی شما از این طرح آشنا می کنیم.

چرا Turing Scheme آغاز شد؟

طرح تورینگ توسط دولت بریتانیا در دسامبر 2020 به عنوان جایگزینی برای طرح Erasmus + اعلام شد. با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، یافتن یک برنامه تحصیلی جایگزین در خارج از کشور برای دانشجویان دانشگاه های بریتانیا ضروری شد. این طرح با اصول تسهیل رشد فردی و تحصیلی دانش آموزان طراحی شده است.

طرح تورینگ رسماً در سپتامبر 2021 جایگزین طرح اراسموس + شد و بودجه 40000 دانشجو در نظر گرفته شده است. 120 دانشگاه در طرح 110 میلیون پوندی با مقاصد دانشجویی و موسسات همکار در سراسر جهان شرکت خواهند کرد. دولت بریتانیا نشان داد که این طرح برای فراهم کردن فرصت‌های بیشتری برای دانش‌آموزان، از جمله دانش‌آموزان با زمینه‌های محروم، ایجاد شده است.

Turing Scheme شامل چه چیزی است؟

هدف طرح تورینگ ارائه فرصت هایی برای دانشجویان دانشگاه های بریتانیا برای دسترسی به فرصت های آموزشی و تحصیلی در سطح جهان است. این ممکن است شامل تحصیل و کار در خارج از کشور باشد. تحصیلات آکادمیک، حرفه ای و تحصیلات تکمیلی همگی تحت پوشش این طرح هستند.

شرکت در طرح تورینگ به معنای قرار گرفتن در یک موسسه یا سازمان شریک خارج از کشور است. شما مهارت های قابل انتقال را به دست می آورید، امتیاز به CV خود اضافه می کنید و خود را برای کارفرمایان جذاب تر می کنید. شروع یک برنامه در خارج از کشور در ایجاد ویژگی هایی مانند استقلال، اعتماد به نفس و انگیزه و همچنین افزودن مهارت هایی مانند شبکه سازی و ارتباط بسیار ارزشمند است.

دانشگاه ها و موسسات برای کمک هزینه یا بودجه از این طرح از طرف دانشجویان درخواست می کنند. پس از آن می توانید از طریق موسسه خود درخواست دهید تا زمانی که آنها در Turing Scheme شرکت کنند. ممکن است ارزش آن را داشته باشد که با دانشگاه احتمالی خود بررسی کنید که آیا آنها بودجه ای را تضمین کرده اند و آیا این گزینه در دسترس است.

بودجه بسته به نوع پروژه و مقصد درگیر متفاوت خواهد بود. مبلغی که دریافت می‌کنید می‌تواند بیشتر به مدت اقامت در خارج از کشور و شرایط شما بستگی داشته باشد. تمهیداتی برای دانش‌آموزان از پیشینه‌های محروم و دانش‌آموزان معلول وجود دارد.

چه کسانی می توانند برای طرح تورینگ درخواست دهند؟

اپلیکیشن ها برای طرح تورینگ در دو سطح انجام می شود. اولین مورد بر اساس نهاد و سازمان است. دوم توسط شما، دانشجو، از طریق دانشگاه شما. واجد شرایط بودن برای Turing Scheme برای مؤسسات:

  • یک ارائه دهنده آموزش عالی ثبت شده و معتبر در بریتانیا.
  • ارائه دهنده آموزش تکمیلی یا آموزش حرفه ای که در انگلستان ثبت شده است.

برای درخواست کمک مالی از این طرح از طریق موسسه خود باید یکی از موارد زیر را داشته باشید:

  • دانشجوی ثبت نام شده در هر دوره تحصیلی (تمام وقت یا پاره وقت) یا فارغ التحصیل اخیر (در 12 ماه گذشته). این شامل دانشجویان بین المللی می شود.
  • تحصیلات تکمیلی (FE) یا فراگیر آموزش حرفه ای (VET) یا فارغ التحصیل اخیر (در 12 ماه گذشته).

به یاد داشته باشید که نمی توانید مستقیماً از طریق پورتال Turing Scheme یا به عنوان یک دانش آموز به طرح درخواست دهید.

در مورد ویزا چطور؟

ویزا یک نکته مهم برای شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی است. شما باید در مورد مقصد مورد نظر خود و هرگونه پیامدهای بالقوه ای که این امر بر ویزای دانشجویی شما در انگلستان دارد تحقیق کنید. در بیشتر موارد، شما باید از قوانین کشوری که به آن سفر می کنید پیروی کنید، بنابراین این امر می تواند شامل درخواست ویزا یا مجوز کار، از جمله مصاحبه باشد.

این طرح چه چیزی را پوشش می دهد؟

Turing Scheme برای تأمین بودجه ای که برخی از هزینه های یک برنامه مبادله در خارج از کشور را پوشش می دهد، ایجاد شد. برای اکثر مؤسسات آموزش عالی خارج از انگلستان، هزینه های تحصیل برای برنامه مبادله به عنوان بخشی از توافق بین دانشگاه ها لغو می شود.

برخی از هزینه هایی که به طور جزئی یا به طور کامل توسط این طرح پوشش داده می شود عبارتند از:

  • هزینه های سفر
  • هزینه های زندگی
  • محل اقامت
  • هزینه های انتقال

بودجه همچنین متناسب با مدت زمان دوری شماست که می تواند بین شش هفته تا یک سال کامل متفاوت باشد. بودجه این طرح به کشورهایی که برای محاسبه کمک هزینه های نسبی استفاده می شوند، هزینه های زندگی بالا، متوسط و پایین را اختصاص می دهد.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]